צרות באות בצרורות- לוק קייג’ מתבטלת גם כן

הסדרה “לוק קייג'” של Marvel בוטלה שבוע בדיוק לאחר ביטולה של הסדרה “איירון פיסט”.

מאז 2015 חברת הקומיקס Marvel ורשת הצפייה הישירה Netflix איחדו כוחות כדי ליצור יקום קולנועי משותף. זה התחיל עם התוכנית “דרדוויל” ב-2015 והמשיך ל”ג’סיקה ג’ונס“, “לוק קייג'” ו”איירון פיסט”. את ארבע הגיבורים איחדו במיני סדרה, “המגנים” לפני שנה וגם פרנק קאסל הצטרף ליקום בסדרת הבת “המעניש”.

כשהסדרות “דרדוויל” ,”ג’סיקה ג’ונס” ו”לוק קייג'” עלו לאוויר הן קיבלו ביקורות נלהבות. לעומת זאת, “איירון פיסט” ו”המגנים” לא התקבלו באותה התלהבות אצל הקהל, ו”המעניש” לא זכה לתשומת לב רבה כמו התכניות אחרות. אבל נראה שפופולריות וביקורות טובות לא כל כך משנות.

שבוע שעבר Netflix הודיעה שהיא מבטלת את הסדרה “איירון פיסט” לאחר העונה השנייה ועכשיו, שבוע לאחר מכן, היא מודיעה על ביטולה של הסדרה המצליחה יותר, “לוק קייג'”.

בעבר דווח כי “לוק קייג'” צפויה להתחדש ואפילו כוכב הסדרה, מייק קולטר דיבר על המשך הסדרה. אך למרות כל הדיבורים, הסדרה “לוק קייג'” בוטלה בגלל “הבדלים יצירתיים וחוסר הסכמה של התנאים לעונה השלישית”. Marvel ו-Netflix פרסמו הצהרה משותפת רישמית על הביטול:

למרבה הצער, “לוק קייג'” של Marvel לא יחזור לעונה השלישית. כולם ב-Marvel Television ו-Netflix אסירי תודה על המפיק המסור, הכותבים, השחקנים והצוות שהביאו את גיבורו של הארלם לחיים במשך שתי העונות האחרונות, ולכל המעריצים שתמכו בסדרה.

ציטוט לקוח מהלינק הבא. 

בעוד ש”איירון פיסט” קיבלה ביקורות רעות בהתחלה, העונה השנייה התעלתה על קודמתה. “לוק קייג'” לעומת זאת הצליחה כבר מההתחלה ועונתה השנייה הצליחה להיות טובה יותר מעונה ראשונה מוצלחת. לכן זה מוזר יותר לראות את הסדרה מבוטלת – אם כי זה כנראה פשוט בעיה בין Netflix ו-Marvel על הסכמה לחתימת העסקה לעונה נוספת. או שאולי חברת האם של Marvel רוצה להעביר את כל התכנים הטלוויזיוניים של Marvel אל שירות הצפייה הישירה שתשיק בסוף שנת 2019.

אם Disney מתכננת לעשות את זה, היא תאלץ לסיים את העסקה עם Netflix – סדרה אחת בכל פעם, כך נראה. כמובן שזו רק השערה ובכל מקרה Netflix מתעקשת שהיא בעלת הכוח לבטל או לחדש את התכניות עם Marvel, לא Disney.

כרגע לא יודע מה כל זה אומר על המשך היקום הטלוויזיוני של Marvel ביחד עם Netflix, כל מה שנשאר לראות הוא אם הסדרות המבוטלות יצוצו להן ברשת הצפייה הישירה של Disney.

אודות ליאת פליישמן

ליאת פליישמן, בת 17, כתבת קולנוע. חובבת סרטים (מין הסתם), סדרות, ספרים וציור.

השאר\י תגובה