Mad Max – מקס הזועם כבר כאן והוא טוב מתמיד + הגרלה !

בעולם פוסט אפוקליפטי שמבוסס הפעם על סיפור מקורי ושונה מזה שנראה בסרטי מקס הזועם שיצאו, משוטט לו מקס לאחר שהוא מאבד את משפחתו בחיפוש אחר תקווה. החיים שלו אינם ברורים והוא חי ממאבק אחד למשנהו, אך הוא עדיין מנסה לשמור על שפיות למרות המצב הקשה והמחשבות שמתרוצצות בראשו. מקס הזועם – המשחק כבר כאן ואיתו גם הסיקור שלנו. המשיכו לקרוא.

שימו לב!!! בסוף הסיקור מצורפת הגרלה למשחק, בהגרלה זו יחולקו 4 עותקים של המשחק (2 ל-Xbox One ו-2 ל-PS4), יש לעקוב אחר ההוראות על מנת להצטרף.
המון תודה להד ארצי על סיפוק המשחק ועותקי ההגרלה.

השקת המשחק התחלקה לארבעה חלקים אך בסך הכל הכללי מה שמשותף לכל ההשקות זה שהמשחק יצא בהן ל3 פלטפורמות שונות – המחשב האישי, הPS4 והXbox One. בסך הכל אלו 4 ההשקות שהיו למשחק:
-1 בספטמבר 2015(צפון אמריקה)
-2 בספטמבר 2015(אוסטרליה)
-3 בספטמבר 2015(ניו זילנד)
-4 בספטמבר 2015(אירופה)

אז נתחיל מהאופן שבו מוגדר המשחק Mad Max – המשחק מוגדר בשממה פוסט אפוקליפטית, שכוללת פני שטח שמכילים קניונים, מערות ומדבריות. הסיפור של המשחק הוא מקורי לחלוטין והוא איננו קשור לסרטים בסדרה. ההשראה לסיפור נלקחה מהעולם של מקס הזועם במקום מן הסרטים. השחקן שולט במקס רוקאטאנסקי במהלך התקדמותו בשממה בחיפוש אחר המכונית האבודה שלו, הInterceptor, כל זאת על מנת לבנות את המכונית האולטימטיבית החדשה שלו, הMagnum Opus. המשחק שם דגש על כלי הרכב הקרבי של מקס, אשר כ-60% מהמשחק בנוי סביבו. השחקן נדרש לנהוג במכונית שלו על מנת להילחם נגד האויבים וההתאמה האישית של כלי הרכב מופיעה גם היא במשחק.

Mad Max

מיד לאחר מכן ניצבת עלילת המשחק Mad Max – לאחר קריסה גלובלית של התרבות והחברה, ואחרי מלחמה גרעינית אינטנסיבית, מסעו של מקס אל Plains of Silence מקבל תפנית לא צפויה כאשר קבוצה של גברים לוחמים(המנוהלים על ידי המצביא המחוספס Scrotus, הבן הפסיכוטי של Immortan Joe) תוקפת את מקס בכביש וגונבת את בגדיו, אספקתו, נשקו האישי, ואת מכוניתו, כל זאת לפני שהקבוצה עוזבת אותו להירקב בשמש המדבר. מקס חוצה את השממה בחיפוש אחר הInterceptor היקר לו מכל ופוגש בדרך מכונאי גיבן בשם Chumbucket, יצור נלהב יתר על מידה לכל הדעות, כזה שכל מרצו הוא בניית הרכב המושלם, הMagnum Opus. לאחר שנתן תקווה למקס על נקמה חמורה וקשה בScrotus, השניים יוצרים שותפות סבירה וקבועה שבבסיסה ניצב הMagnum Opus, כזאת שנועדה לחיפוש משותף אחר מזון, מים, בעלי ברית, שדרוגים, וגאולה בעולם נטול שפיות.

עכשיו הייתי רוצה להתמקד במה שקורה בפועל במשחק, וכהרגלי אתחיל מהמשחקיות שכפי שאני רואה את זה, היא החשובה ביותר:
במילה אחת – מצויין. החברה המפתחת עשתה עבודה מאוד טובה עם המשחקיות. האנימציות מאוד טובות וממש מעבירות את החוויה הגופנית הקשה שעוברת על מקס(הוא נחבל בצורה קשה לפני תחילת המשחק וזה ניכר בכבדות שלו במהלך ריצה וגם במהלך הליכה). מעבר לזה, המערכת הפיזיקלית של המשחק דקדקנית מאוד והפעם אפילו מוטות מתכת שזהים בגובהם לגובה כף הרגל של מקס חוסמים אותו ויהיה עליכם לדלג מעליהם באופן ידני, דבר שהופך את המשחק ליותר ריאליסטי ולפחות מבחינתי – גם ליותר טוב. מערכת הקרב מצויינת ויש בה אפשרויות רבות וגם הרבה מאוד אנימציות, בעיקר משום שיש בה מספר כלי נשק ביניהם האגרופים הרגילים של מקס, רובה השוטגאן של מקס, סכין שניתן לקחת מחלק מהאוייבים וכו'. בסך הכל מערכת הקרב דומה מאוד לזו שנראתה במשחקים אחרים של החברה(Batman Arkham Knight וMiddle-Earth: Shadow of Mordor) והצליחה במיוחד.

לגבי הנהיגה – מעולה ואף מרעננת. נכון, אלו לא מכוניות המירוץ אליהן התרגלנו מThe Crew או מNeed for Speed אבל יש להן את היופי שלהן, חלקן שמות את הדגש על מהירות, שוב, לא של מכונית מירוץ אבל מהירות, וחלקן דווקא שמות את הדגש על המסה וכל אחד בוחר את השלד של רכבו לפי ההעדפה. מאוד נוח לשלוט ברכב, למעשה בכל רכב שהוא במשחק. מעבר לנהיגה, הלוחמה עם כלי הרכב היא מצויינת והיא בהחלט מתבצעת בסגנון של מכוניות מתנגשות, רק בהרבה יותר סטייל ועם הרבה יותר אפקטים ססגוניים. המאבקים נגד מספר מכוניות עשויים להוות אתגר רציני ובטוח שלא ביכולתו של כל שחקן לצלוח אותם. אבל מה שמאוד יפה בקרב מהסוג הזה, זה שגם אם Chumbucket נאלץ לתקן את הרכב בעקבות הנזק שנגרם, השחקן עדיין יכול להילחם ברכב השני ואפילו הרבה יותר מזה – הנהגים הם חסרי סבלנות ובמידה ותצליחו להתחמק ממספר ניסיונות דריסה שלהם(הMagnum Opus זה לא היעד אלא מקס עצמו) הם יכעסו, יצאו מרכבם להילחם בכם ואם וכאשר תביסו אותם תוכלו להשתמש ברכב שלהם על מנת להילחם באוייבים נוספים.

ומה עם הגרפיקה אתם שואלים? נהדרת. יש השקעה בכל פרט קטן – דבר שניתן לראות כשמסתובבים במחנות שונים במשחק וגם לאחר ספיגת אגרוף או מכה כלשהי מאוייב אחר, נוצר פצע בנקודת הפגיעה(במידה והנקודה באמת נפגעה, אפילו מספר פעמים), וגם הוא, אפילו שהוא קטן בדרך כלל, מושקע במיוחד. מעבר לפרטים הקטנים, מה שבאמת חשוב – כלי הרכב, הדמויות השונות במשחק, מבנים ואובייקטים גדולים נוספים(כמו כדורים פורחים למשל) נראים מצויין, בדמויות יש השקעה בגוף וגם בפנים בשלמותם, ישנם המון סוגים של בגדים שאפשר להלביש למקס וכולם באמת יושבים עליו טוב ונראים מעולה.
לגבי הרכבים, כל שדרוג קטן שאתם מוסיפים לרכב שמביא עימו אובייקט פיזי חדש שנוסף לרכב, משדרג אותו גם גרפית משום שהחלקים הנוספים נראים מצויין, כמו גם השלד של הרכב ואי אפשר להתעלם מדבר שכזה. מבנים במשחק בנויים טוב מאוד מבפנים ומבחוץ דבר שהופך את חקירת השממה לכיפית מאין כמותה, זה מאוד נחמד לפעמים להביט על הקירות ולהתעמק יותר בפרטים ששתולים במשחק(חלקם ממש לא במקרה) וההשקעה בגרפיקה ניכרת.

Mad Max

האפקטים, שהם גם חלק מהגרפיקה, פשוט יוצאים מן הכלל. מדובר בעיקר בעשן ובאש שמופיעים לאחר פיצוצים כלשהם או דלקות שמתרחשות מסיבות שונות, הם נראים מצויין והם גם משתלבים טוב מאוד ביחד מבחינה גרפית. השימוש באפקטים הוא מאוד טוב, כל דבר נמצא היכן שהוא צריך להיות ואין יותר מידי משום דבר. גם הפיצוצים שמתרחשים במשחק מרשימים מאוד, במיוחד לנוכח העובדה שהם לא גורמים לנפילת פריימים וניתן להביט בהם לעומק ובאמת לראות עד כמה הם יפים.

אז דיברנו על הפרטים הטכניים שקשורים למשחק כמו אופן השקתו והגדרתו וגם על העלילה שלו, ועל המשחקיות והגרפיקה, והנושא האחרון עליו אדבר בהקשר של המשחק הוא הסאונד. נתחיל ממוזיקת הרקע במשחק – מוזיקה מצויינת שמכניסה אותך לאווירה של המשחק בין רגע ועם הלחיצה על הכפתור שנותן לך לשחק, אתה נזרק מחדש למשחק כשאתה כבר אפוף באווירת זעם בסגנון השממה של מקס הזועם. מעבר לכך יש את האפקטים המוזיקליים והצלילים בתוך המשחק שגם הם מאוד טובים ואני רוצה לציין מאוד לטובה את העובדה שבמשחק, עבור פעולות שונות, עשו שימוש ברמקולים שנמצאים על שלט הקונסולה(אינטראקציה כלשהי עם חפצים חיצוניים כלשהם, תדלוק וכו'). אבל באמת, גם המוזיקה שיוצאת מן הרמקולים של מסך הטלוויזיה שלכם וגם זו שבוקעת מן הרמקולים שעל שלט הPS4 שלכם נשמעת טוב ואין לי מילה רעה לומר בנושא הזה כאן.

בשורה התחתונה – מומלץ מאוד לחובבי אקשן, הכיף פשוט בלתי נגמר, פחות מומלץ למי שלא אוהב פיצוצים או אקשן משום שאלו אלמנטים שעומדים בבסיסו של המשחק הזה.

החלק לו כולם חיכו, ההגרלה על המשחק Mad Max:

ראשית, מוזמנים לצפות בסרטון ההגרלה:

על מנת להשתתף בהגרלה, חובה לבצע את המבוקש בתוסף הבא, כמו כן משתמשים אשר לא יבצעו שיתוף ציבורי לא יוכלו לממש את זכייתם.

a Rafflecopter giveaway

*כאן נכנס הפוסט של הפייסבוק*

ברצוני להודות לחברת המולטימדיה וההפצה הד ארצי על סיפוק העותק שהביא לכתיבת הסיקור הזה, הד ארצי מביאים לכם במהלך הזמן גם הגרלות שונות ואחת שמתקיימת בימים אלו, הגרלת הבאטמן שלנו. אתם מוזמנים להירשם.

 

Mad Max

גרפיקה - 9
משחקיות - 7.5
סאונד - 9
עלילה - 7.5

8.3

מעולה

User Rating: 4.19 ( 8 votes)

אודות Lidor

3 תגובות

  1. המשחק הזה מזכיר בצורה מוזרה את בורדרלנדס.
    אבל באותה המידה שונה בצורה מוזרה.

    הכל מוזר.

    • האמת שלא יצא לי לשחק בבורדלנדס ככה שהוא יותר הזכיר לי(מבחינת המכניקות) את שאדו אוף מורדור ובאטמן.

  2. איזה פוסט צריך לשתף בפייסבוק?

השאר\י תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: