Max: The Curse of Brotherhood

Max: The Curse of Brotherhood – סיקור משחק

Max: The Curse of Brotherhood יצא תחת השרביט היותר גדולה של Microsoft והפחות גדולה של Press Play ב-20 בדצמבר 2014 למחשב האישי ול- Xbox 360 וב-21 במאי 2015 ל- Xbox One, למעשה כמשחק המשך ל- Max & the Magic Marker שיצא ב-2010 גם כן תחת אותן שתי חברות. Press Play היא למעשה סטודיו קטן שנמצא בבעלות Microsoft ולכן אך ורק עבודת הפיתוח של המשחק הוטלה על הסטוידו החביב, הפצת המשחק נעשתה על ידי Microsoft.

Max: The Curse of Brotherhood

הסיפור:

מקס, הגיבור במשחק Max & the Magic Marker, מגיע הביתה מבית הספר יום אחד ומוצא את אחיו הצעיר פליקס משחק בחדרו ושובר את הצעצועים האהובים עליו. דבר זה הרגיז את מקס עד מאוד והוביל אותו לחפש במנוע החיפוש "הצחקוק"(או באנגלית Giggle – כן ברור מה המקור לשם) דרך להיפטר מפליקס אחיו הקטן. הוא מיד נתקל בכישוף אשר מבטיח להעלים את אחיו הצעיר לנצח נצחים. קריאת הלחש בקול רם פותחת שער מסתורי שממנו טופר ענקי עולה וחוטף את אחיו הקטן של מקס – פליקס. משהבין את ההשלכות של המעשים שלו, מקס קופץ ללא היסוס לתוך השער על מנת להציל את פליקס ונכנס לעולם קסום אך בין היתר גם עוין הנשלט על ידי לורד מוסטאצ'ו הרע ואנשיו.

במהלך העלילה פוגש מקס כל מיני אוייבים ואנשים אחרים, ויש כמובן את הקאמבק של המרקר הקסום אשר מאפשר לו לשלוט בטבע ולהטות אותו לטובתו. הוא עובר בג'ונגלים מסוכנים, מטפס על עצים, עובר בדרכים עירוניות ובעצם, איפה לא? חושבים שהוא הצילח להציל את פליקס או שלא? על מנת לענות על שאלה זו ועוד תצטרכו לשחק במשחק שבו תבינו את הקללה בלהיות אח.

העלילה בסופו של דבר חביבה מאוד ואני חושב שהיא מתאמה לכל המשפחה – קטנים וגדולים גם יחד.

ציון – 7.5

Max: The Curse of Brotherhood

המשחקיות:

Max: The Curse of Brotherhood הוא משחק שונה בתכלית מ- Max & the Magic Marker שהיה למעשה משחק פלטפורמר דו מימדי. הפעם המשחק משוחק בסביבת 2.5 מימדים(מבט צד אך סביבה ודמויות תלת מימדיות לחלוטין), ומעבר לאפשרויות הבנאליות יחסית של הליכה, קפיצה, כיפוף, אפילו להתנדנד על ענף ואף טיפוס – קיימות אפשרויות הרבה פחות בנאליות. כפי שכבר נאמר, המרקר הקסום מבצע קאמבק כנשק המרכזי של המשחק. ולא, אתם לא הולכים לצבוע את אוייביכם עד שהם ינוסו מפניכם כשהם זוהרים בצורה מחרידה. המרקר הזה נועד לשלוט בטבע – בוץ טובעני? לא במשמרת שלי. הרימו פלטפורמות אדמה מן היסוד ועד לגובה הנבחר(תלוי עד כמה זה מתאפשר) וקיפצו עליהן כל הדרך אל הצד השני. תוכלו אפילו להרים ו/או למתוח ענפים במטרה להתקדם לגובה או לרוחב של המפה.
זהו לגמרי מועמד רציני לפרס הנשק היצירתי ביותר במשחק מהסוג הזה. אגב את הנשק תפעילו עם העכבר, ותוכלו אפילו לבטל את פעולות שעשיתם באמצעות המחק.

הדבר שאפילו יותר מקסים בעיניי במשחקיות זה השילוב בין שני יצורים רעים ומרושעים לכדי הרמוניה שמחה שאף תעזור לכם להתקדם במשחק. דמיינו לכן מעין שבלול אשר מרושת בקוצים חדים שיצוצו משום מקום אם רק תעזו להתקרב אל השבלול מכל כיוון שהוא, וכן, אתם תידקרו למוות.
תארו לעצמכם גם יצור(מעט מטריד יש לציין) התלוי על תקרה ולמעשה בולע כל מה שנמצא מתחתיו. אאוץ'. אבל אם האכלן המוזר הזה יאכל איזה שבלול לארוחת צהריים ואתם בסביבה – מצוין. הם יהפכו לגוף אחד שניתן לקפוץ עליו וללכת לידו ללא חשש. הדבר הזה יעזור לכם לצלוח יעדים ראשיים וגם יעדים משניים במידה ותרצו בכך.

בשורה התחתונה, כיף לשחק במשחק, הוא יצירתי מאוד ורואים שזהו החלק המושקע ביותר בו, אין על כך כל עוררין.

ציון -8.5

Max: The Curse of Brotherhood

השלבים:

שלבי המשחק מתרחשים בכל מיני סביבות בעולם הקסום אליו מגיע מקס ולמרבה ההפתעה, למרות שמדובר במשחק שיחסית משדר לקהל יעד צעיר, השלבים לא קלים בכלל ובחלק מן הקטעים אתם תאלצו קצת להשתמש במוח משום שאתם תצטרכו לשלב מספר אלמנטים שנראים לעין, אפילו אם הם נראים בלתי משולבים בעליל.

בשורה התחתונה השלבים לא רעים בכלל, צריך להפעיל את המוח והם לא מעייפים לרגע ותמיד יש רצון לעוד, דבר שיש לשבח עד מאוד במשחקים מהסוג הזה משום שהתופעה הזו לא תמיד מתרחשת, להיפך.

ציון – 8

Max: The Curse of Broterhood

גרפיקה וסאונד:

הגרפיקה של המשחק פשוט מצויינת, במקביל לגרפיקה שהיא מאוד טובה דרישות המערכת מאוד לא גבוהות ולמרות שמדובר במשחק שיצא גם ל- Xbox One, ניתן לשחק אותו על מחשבים חלשים. הדמויות בנויות בצורה מדהימה, מקס קיבל תפנית חיובית מאוד במעבר מדו מימד לתלת מימד ונראה כי הייתה עבודה מסיבית בתחום הדמויות אשר גם ממודלות בצורה נהדרת וגם מאוד צבעוניות ומעניינות. הסביבות השונות במשחק כמו הסביבה העירונית, הג'ונגל ועוד, בנויים בצורה פשוט מדהימה, ממש כאילו המפתחים בנו על כך שנגיע לכל נקודה ונקודה מבמשחק ונבהה בפרטים. פשוט יוצא מן הכלל. יש לציין שהדבר הזה משדרג את המשחק מאוד ולא מותיר מקום לדמיון על גרפיקה צבעונית ומדליקה יותר עבור המשחק הבא בסדרה.

גם על הסאונד לא פסחה החברה המפתחת והוא מותאם לכל פעולה ופעולה, צלילים מופקים גם ממקס כאשר הוא מתעייף, מתאמץ או נפגע וכמובן שחיכוכים חיצוניים יוצרים רעשים ואפקטים יחודיים ומעניינים במיוחד. גם מוזיקת הרקע לא יכלה להיות טובה יותר – פשוט נהדרת. אתה מיד נכנס לאווירת ג'ונגל שבה כנראה תיתקל ביצורים נורא מוזרים אבל גם מאוד צבעוניים.

הכי חשוב – הגרפיקה והסאונד הופכים את המשחק לכיף אפילו יותר ומשדרגים את חווית המשחק רבות, דבר שהוא חיובי מאוד ואני שמח על כך.

ציון -9

לסיכום – המשחק פשוט מעולה – משחקיות מורכבת ומעניינת, דמויות צבעוניות ויחודיות, גרפיקה יפייפיה, סאונד מרשים ואפילו התאמה למחשבים חלשים – יש במשחק הזה הכל ואין רגע אחד של חוסר מעש או שיעמום.

Max: The Curse of Brotherhood

גרפיקה וסאונד - 9
שלבים - 8
משחקיות - 8.5
סיפור - 7.5

8.3

אדיר

User Rating: Be the first one !

אודות Lidor

השאר\י תגובה