סיפורו של אביר – ביקורת למשחק MediEvil

סר. פורטיסקיו חוזר לחיים פעם נוספת, הפעם בחידוש למשחק הקלאסי MediEvil

לצערי הרב, אף פעם לא היה לי PlayStaiton 1, אז לא זכיתי לחוות חלק מהמשחקים האקסקלוסיבים של חברת Sony על הקונסולה. לשמחתי, בשנה האחרונה זכיתי לשחק בהרבה מהמשחקים שהגדירו את הקונסולה כמו Final Fantasy VIII, Crash Bendicott N’Sane Trilogy ו-Spyro The Dragon. כעת, אני זוכה לחוות את MediEvil, תודות לגרסה המחודשת שלו על ה-PlayStation 4. האם מדובר עדיין במשחק כייפי? או שהמשחק מיושן כמו הגולגולת של האביר? כנסו וגלו.

הסיפור והעולם

המשחק מתחיל עם הסיפור של סר. פורטיסקיו, האביר שהנהיג את המאבק נגד המכשף זארוק וכל ההיסטוריה זוכרת אותו בתור האביר שנלחם והרג את המכשף הרשע. אבל במציאות פורטיסקיו נהרג ממטח החצים הראשונים של הקרב ולעולם לא התעמת אפילו עם המכשף. כעת שזארוק חזר מהמתים ואיתו גם פורטיסקיו, האביר המנוח מנסה לגאול את שמו הטוב בעולם אחרי המוות, להפוך לגיבור טוב ולעצור את המכשף הנורא אחת ולתמיד.

הסיפור מבדר ומקסים בדיוק כמו שהוא היה לפני 20 שנים. ההומור נהדר וכל הדמויות צבעוניות ובלתי נשכחות. גם העולם שבו הם חיים הוא צבעוני ומגוון. כמובן שרוב העיצובים של העולם יראו גנרים היום, אבל יש להם ללא ספק הרבה קסם כמו העיירה שטופת המוח או עמק הדלעת. בנוסף, היכל הגיבורים הוא נהדר והרעיון שהפסל שלכם צריך להיות שם כדי שתחשבו באמת גיבורים הוא רעיון נהדר שייתן לכם מוטיבציה להמשיך את הסיפור.

כל מקום במשחק הוא בלתי נשכח ויוצר ביחד עם הסיפור והדמויות אווירה נהדרת שמזכירה לי סדרות וסרטים ברוח ליל כל הקדושים.

המשחקיות

MediEvil הוא Hack n’ Slash קלאסי. אתם יכולים לתת מכה רגילה או נטענת עם החרב שלכם או אלה שתמצאו במסע שלכם. לפגיעה באויבים מרחוק אתם מקבלים פגיונות אבל אתם יכולים לרכוש נשקים נוספים מהסוג הזה. שיקויים בסביבה יעלו לכם את החיים ויאפשרו לכם לצבור חיים נוספים.

כל נשק חדש שתרצו להוסיף לכלים שלכם תוכלו לקבל מהיכל הגיבורים, אם תמצאו מספיק גביעים בעולם המשחק. כל שלב כולל גביע אחד שאפשר להשיג אותו אם הרגתם את כל האויבים שבשלב. בנוסף, ישנם לא מעט סודות חבויים בכל שלב מאחורי מעברים סודיים וסלעים (שאפשר לשבור עם אלה) שיובילו אתכם לאוצרות חדשים ומשימות עם פרסים ייחודיים.

הקרב עצמו של המשחק הוא לא הטוב ביותר שראיתי בז’אנר. הוא כיף, אבל ה-Hit Detection לא מדויק שברוב המקרים תמצאו את עצמכם מקישים על כפתור המכה בלי הפסקה במהירות רק בשביל להרוג את האויב לפני שהוא הורג אתכם. לא מצאתי שהאופן שבו אתם נלחמים והאופן שבו האויבים יכולים לתקוף אתכם בקצב מהיר ממש מאפשר לאסטרטגיה במהלך הקרב. למעט שימוש במגן שלכם כדי להסתער.

הקרב גם לעיתים קשה בגלל המצלמה הבעייתית של המשחק. משהו שהיה במשחק המקורי, כמו באגים מסוימים שמצאתי גם בחידוש, שבגללם נתקעתי לעיתים באיזורים מסוימים בשלב. אבל החידוש כן נותן טיפה שליטה על המצלמה ונותן לכם אפשרות לשנות נקודת מבט, על מנת שלא תפספסו שום דבר במהלך המשחק.

השלבים עצמם הם בעלי סגנון ייחודי שלעיתים דורש משחקיות מסוימת, אז זה נחמד שיש גיוון במהלך המשחק בין שלב לשלב. בנוסף, קרבות הבוסים הם די מגניבים, עם בוס חדש ושונה בכל קרב שדורש אסטרטגיה שונה.

אבל בסופו של יום, המשחקיות מרגישה מיושנת. אין לה את השליטה, הדיוק או האסטרטגיה של Spyro The Dragon והיא לרוב תעורר בכם תסכול, אפילו עם כל הקסם שבה.

גרפיקה

אחרי חידושים ומשחקי המשך למשחקי Sony בז’אנר כמו Crash Bendicott N’Sane Trilogy, Spyro The Dragon ו-Ratchet and Clank, איך נראת הגרפיקה של MediEvil בהשוואה? לא רעה בכלל.

הגרפיקה החדשה נותנת לנו מודלים חדשים מעוצבים נהדר ומלאים בצבע. כל אפקטי התאורה נראים נהדר והכל מרגיש ונראה כמו משחק של הדור הנוכחי.

כמו שציינתי העיצובים עצמם לא החדישים ביותר ואפילו יש פעמים שהאנימציה טיפה נוקשה, אבל יש בהם עדיין הרבה קסם ואישיות בשביל לגרום למשחק להרגיש בלתי נשכח.

למען האמת, זה אחד המשחקים שאני הכי הייתי ממליץ לשחק במהלך ליל כל הקדושים, בגלל האווירה הנהדרת שיש לו שנראת ברוח החג.

סאונד

המוזיקה של MediEvil היא נהדרת. כל המנגינות במשחק הן קליטות ומתאימות מאוד לאווירה שיוצר המשחק והשלבים השונים שלו. אפילו אם חלקן ישמעו טיפה גנריות.

הסאונד בכללי של המשחק הוא מצוין, בין אם זה הדיבוב הנהדר שלו או אפקטי הקול המדויקים שלו. כל צליל במשחק נשמע מתאים ותורם הרבה לאווירת המשחק והקסם שבו.

סיכום

MediEvil הוא עדיין משחק Hack n’ Slash ייחודי, גם אחרי 20 שנה. אבל זה בעיקר תודות למוזיקה שלו, הדיבוב והסיפור שמלא בהומור וקסם. השיפור הגרפי כמובן נותן למשחק להיות הרבה יותר מושך ויזואלית היום, אבל אין ספק שהמשחקיות והקרב של MediEvil מראים באופן ברור את הגיל של המשחק.

MediEvil

הסיפור והעולם - 10
המשחקיות - 5
הגרפיקה - 8
הסאונד - 9

8

טוב

למרות שהמשחקיות שלו מראה את גילו, MediEvil הוא עדיין משחק מלא בקסם והומור שכל מעריץ של Sony חייב לחוות.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה