החייזרים באים – ביקורת הסרט גברים בשחור: אינטרנשיונל

בעולם שלם בו פרנצ'ייזים מקבלים איתחול מחדש וחוזרים לחיים, היה ברור שזה רק עניין של זמן עד שגברים בשחור גם יזכה לטיפול הזה. עם דמויות חדשות ושחקנים מפורסמים, האם זה יכול להייות רע? הלכנו לבדוק את הסרט החדש ולהגיד לכם מה דעתינו.

גברים בשחור היא ללא ספק אחת מסדרות הסרטים שאנשים תמיד התלהבו ממנה, ותמיד הייתה בין המוצלחות. בין אם מדובר בסיפור מוצלח, או שחקנים מבריקים ויוצאי דופן, כמו וויל סמית'. בעידם הנוכחי רוב סדרות הסרטים זוכות לקבל איתחול מחדש, או בשפה עדינה יותר סרטי ספין אוף, שנועדו להפיח חיים חדשים בפרנצ'ייז שלא נגעו בו תקופה מאוד ארוכה. כעת הגיע התור של סדרת גברים בשחור לקבל את הטיפול הזה, ונדמה שיש עליות וירידות ברכבת ההרים הזו.

הקיץ אוטוטו כבר פה, אבל בבתי הקולנוע אנחנו כבר זוכים לקבל את פניהם של סרטי הקיץ הגדולים שהולכים להשאיר אותנו צלולים ומחוכים בקולנוע. אחד מאותם סרטי קיץ הוא ללא ספק גברים בשחור: אינטרנשיונל (או בקיצור MIB International). חייהם של תושבי כדור הארץ שקטים ושלווים הודות לעבודה הקשה של סוכני MIB ברחבי העולם. הם אלו שדואגים לביטחון שלנו מזה כמה שנים, ואין ספק שאם היו הופכים לגוף מוכר בציבור, היו מקבלים המון הערכה. אבל כמו כל סוכנות סודית, גם כאן הדבר משחק חלק מאוד גדול בגוף המערכת הזו. על כל סוכן של MIB למחוק את הזיכרון של האנשים הלא קשורים למערכת, ולהותיר שום זכר על דבר חייזרים או הסוכנות. במקרה של מולי (טסה טומפסון), זה לא כל כך הצליח. בהיותה ילדה קטנה, בלילה בהיר אחד חייזר קטנטן נחת בכדור הארץ, והגיע לבית הוריה של מולי. לא עברו להם 5 דקות ובסף דלת ביתם הופיעו שני סוכני MIB, שדאגו למחוק את זיכרונם של הוריה, אבל לא את שלה. מאותו יום מנסה מולי למצוא את אותה סוכנות מיוחדת, שלא מותירה אחריה שום זכר. בחלוף עשרים שנה מאז ההיתקלות הראשונה שלה בסוכנות, היא מצליחה סוף כל סוף לעלות על עקבותיה של סוכנות MIB, ומנסה להזדחל אל תוך האירגון. כמובן שמהר מאוד עולים עליה, ומפה לשם כן בוחרים לגייס אותה. עם משימה סודית משלה, היא יוצאת אל הסוכנות בלונדון, שם היא פוגשת בסוכן המנוסה H (כריס המסוורת'), שנדמה כי הוא כאן בשביל להקשות על חייה ועל המשימה הראשונה שלה. האם יצליחו השניים להציל את העולם יחדיו, ולבצע את המשימה על הצד הטוב ביותר?

גברים בשחור אינטרנשיונל
מתוך הסרט "גברים בשחור: אינטרנשיונל"

מבחינה ויזואלית הסרט הזה בהחלט מרהיב ועולה על שלושת הסרטים האחרים בסדרה. אחרי הכל ב-2019 כל סטודיו שמכבד את עצמו לא יחסוך על אפקטים של CGI. וזו הסיבה שוויזואלית פשוט נהניתי מאוד. החייזרים כולם נראו מאוד אותנטיים, ולא נותר בי צל של ספק מי זה מה. כל כלי הנשק והרכב המשונים שהופיע על גבי המסך שכנעו אותי לחלוטין שאכן הדברים הללו קיימים בעולם הזה. אז ככה שכאן אין לי שום מקום לתלונות. ללא ספק האווירה הנכונה לסרט חדש בסדרת גברים בשחור.

צוות השחקנים שלוהק לתפקידים בסרט כאן הוא פשוט קלאסי ומעולה. יש לנו את ליאם ניסן, המגלמם סוכן בכיר (הסוכן T) במפקדה של לונדון. כיאה לליאן ניסן אנחנו מקבלים בדיוק את הדמות שאותה ציפינו לקבל, סוכן וותיק שיעשה בדרך כלל את הדבר הנכון. עבור תפקיד גדול ובכיר אחר בסרט הביאו את אמה תומפסון, המגלמת את הסוכנת O, ראש ארגון MIB בארצות הברית. כי לתפקידים גדולים ובכירים מביאים שחקנים גדולים ובכירים. היהלום שבכתר הם למעשה טסה תומפסון (מולי, הסוכנת M) וכריס המסוורת' (הסוכן H). עוד בסרט הקודם בו עבדו יחדיו (ת'ור ראגנארוק) הראו השניים את הכימיה המעולה שלהם על הסט ומחוצה לו. לכן לא הופתענו ששני אלו לוהקו לשני תפקידים הדגל בסרט הזה. גם כאן נראה שהשניים נהנו מכל רגע על סט הצילומים, מה שגרם להם להביא לנו משחק טוב, מלא באקשן, צחוקים והמון ציניות. מי ידע שאל הרעם יכול להיות שחקן קומי מושלם כל כך.

גברים בשחור אינטרנשיונל
מתוך הסרט "גברים בשחור: אינטרנשיונל"

שורה תחתונה

לדעתי סרט הספין אוף הזה הוא בסדר, ואני אגיד לכם למה. נכון שהאפקטים והשחקנים מביאים כאן הרבה דברים טובים, אבל אני מרגישה שהחלק שבו התעצלו במיוחד היה העלילה שלו. מבלי להגיד לכם יותר מידי פרטים על העלילה (אחרי הכל אני לא רוצה להרוס למי שמתכנן ללכת ולראות את הסרט), ברוב חלקי הסרט אתה פשוט יודע למה לצפות. אין כאן הפתעות גדולות מידי, ונדמה שעבור כל דבר במהלך הסרט זכינו גם לקבל רמז למה שעתיד לבוא. אין קטע שאתה אומר בו "וואי איך לא ראיתי את זה בא". וזה באמת אחד הדברים שעצובים לי כאן, כי יש המון פוטנציאל כאן, והוא התבזבז על כותבי עלילה שלא רצו להביא משהו מעט מורכב וטוב. באמת שאני חושבת שהסיבות היחידות שבגללם לא יצאתי עצובה מהקולנוע הן השחקנים, האפקטים והבדיחות שתמיד היוו חלק גדול בפרנצ'ייז הזה.

אז למי שאין משהו יותר טוב ללכת לעשות עם עצמו, גברים בשחור: אינטרנשיונל מוצג כעת בבתי הקולנוע בארץ. הנאה מבדיחות אכן צפויה לכם, אבל גם שאר מעללי הסרט צפויים בו.

גברים בשחור: אינטרנשיונל

עלילה - 5.5
אווירה ואפקטים - 8.5
משחק - 9
הפתעות מסחררות - 4

6.8

סביר

סרט הספין אוף של סדרת גברים בשחור מספק לנו דם חדש בפרנצ'ייז, אבל מביא איתו מחסור בעלילה מפתיעה. היא פשוט צפויה מראש.

User Rating: Be the first one !

אודות בר מקלר

בזמני הפנוי אני חננת על, מעריצה אדוקה של Marvel, Star Wars ו-Voltron Legendary Defender. בין היתר רואה סרטים, סדרות, קוראת קומיקסים ומצילה את העולם מספר פעמים בשבוע כי אני Defender Of The Universe. אה כן וכמובן משחקת בהמון משחקי וידאו, אל תתבאסו אם אקרע לכם את הצורה במשחק מכות.

השאר\י תגובה