Metal Wolf Chaos XD

נשיא הברזל – ביקורת המשחק Metal Wolf Chaos XD

טרנד חידוש משחקי העבר רחוק מלחלוף, וככל שעובר הזמן משחקים ישנים עושים את דרכם מהקבר וחוזרים אלינו עם גרסה מחודשת שאמורה להכיר לשחקנים החדשים של היום את המשחקים הישנים של פעם. ישבתי לבדוק את Metal Wolf Chaos XD, גרסה מחודשת למשחק המוכר שיצא אי שם בשנת 2004

Metal Wolf Chaos XD הוא למעשה הוצאה מחודשת של המשחק Metal Wolf Chaos, שיצא לראשונה אי שם בשנת 2004 לקונסולת ה-Xbox המקורית רק ביפן ופותח על ידי חברת Form Software, שאחראית על כמה מהמשחקים המובילים והטובים ביותר של היום, כגון Sekiro: Shadows Die Twice. המשחק מציג בפנינו סיפור בדיוני בו נשיא ארצות הברית מייקל וילסון, עוטה על עצמו חליפת רובוט ענקית ומאובזרת במיוחד במטרה לחסל צבא אויב שנשלט על ידי סגן הנשיא ריצ’ארד הוק.

המשחק מעמיד לרשותנו ארסנל נשקים עצום, החל מאקדחים פשוטים ועד למשגרי טילים ענקיים. במהלך המשחק עליכם לפלס את דרככם דרך גלי הצבא האויב, במטרה להגיע ליעד מסוים שהמשחק מציב לכם. Metal Wolf Chaos XD לא מעביר את עצמו בצורה טובה מספיק. כמו המשחק המקורי, המשחק פשוט זורק עליכם אויבים, שם לכם מטרה סופית וזה הכל. המשחק לא מסביר כלום בכל הנוגע לאיך לצבור יותר נקודות או איך להשיג ציון סופי טוב יותר. שיחקתי במשחק מספר שעות וכל הזמן לא הצלחתי להבין איך אני מקבל ציונים נמוכים. בסופו של דבר הבנתי שישנם דרכים נוספות להשיג ניקוד וציון טוב יותר, פשוט המשחק לא מסביר לכם על כך.

בנוסף לכך, ידוע לי שגרסה זו של המשחק היא הוצאה מחודשת, ובשבאופן טכני היא לא אמורה לחדש שום דבר בכל הקשור לגרפיקה או מערכות המשחק, אבל במקרה הזה הצעד של שחרור המשחק מחדש ללא שום עדכון משמעותי למשחק הוא פשוט צעד עצלני ומיותר. המשחק המקורי מעולם לא היה “נראה טוב” במונחים של היום, ולחדש אותו גרפית לא הייתה מטלה קשה מידי לטעמי. האווירה שהמשחק מעביר היא זולה, מזלזלת ובעיקר טיפשית. המשחק לא דורש מכם שום כישורים ושום יכולות. כל עוד אתם יכולים להכניס מספר חיילים לתוך כוונת ריבוע ענקית וללחוץ על ההדק אתם מסודרים. המשחק מרגיש כל כך זול שכשהדמות הראשית אמרה על תחילת המשחק “I’ll be back” זה הרגיש פשוט רדוד ונדוש מצד המפתחת של המשחק להצחיק את השחקנים.

MWCXD

בסופו של דבר Metal Wolf Chaos XD הוא אכזבה ענקית. המשחק המקורי היה ללא ספק כיף גדול שהעביר לנו שעות רבות בפיצוצים ובלאגן, אבל להוציא משחק מסוג זה מחדש ללא כל שיפור גרפי או מערכתי זה פשוט צעד לא נכון. חברות רבות מביאות לנו גרסאות מחודשות של משחקים ישנים עם שיפור גרפי מטורף, וכן עדכון והנגשה של המערכות של פעם לשחקנים של היום, ואין ספק שזהו תענוג עצום לחוות משחקים ישנים פעם נוספת בגרסה מושקעת שפשוט מעלה חיוך על הפנים כשמשחקים בה. במקרה של Metal Wolf Chaos XD, החיוך מעולם לא עלה לי על הפנים.

אם המשחק היה עובר שינוי גרפי הכי קטן ופשוט, סביר להניח שהייתי נהנה ממנו הרבה יותר. הטכנולוגיה של היום מאפשרת הצגה של פיצוצים ואפקטים חזותיים בגרפיקה מדהימה ומציאותית, ואם היו לוקחים את הרעיון של המשחק המקורי ופשוט מלבישים אותו בגרפיקה של היום, הוא ללא ספק היה נותן לשחקנים שרוצים לא לחשוב יותר מידי בזמן שהם משחקים כיף לא רגיל. פסקול המשחק סביר ולא שואב כלל וחבל שכך. בסוג משחקים זה חשוב להביא פסקול איכותי שיכניס את השחקנים לאווירת המשחק וכאן זה פשוט לא המצב.

לסיכום, Metal Wolf Chaos XD היא הוצאה מחדש שלא עובדת כמו שצריך. היא מרגישה יותר מידי כמו המשחק המקורי, והיא מאכזבת מאוד כשזה נוגע לשיפורים גרפיים. המשחק לא מחדש כלום, ולא נותן סיבה אמיתית לחזור ולחוות אותו שוב. בנוסף, מחיר המשחק גבוה ועומד על 93 שקלים, שזהו מחיר שלא הייתי משקיע במקרה זה.

Metal Wolf Chaos XD

גרפיקה - 4
משחקיות - 6
סיפור - 3
פסקול - 5

4.5

לא טוב

עם כל כך הרבה משחקים ישנים שעוברים חידוש, Metal Wolf Chaos XD פשוט נשאר מאחור.

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, בן 21 מהשומרון, טכנאי מחשבים ועורך ראשי בקטגוריית חומרה. גיימר, חובב מחשבים, חומרה, קולנוע וקומיקס.

השאר\י תגובה