מיה והאריה הלבן-ביקורת סרט-סיפור חברות אמיץ

“מיה והאריה הלבן” מתמקד בקשר המיוחד שנרקם בין מיה בת ה-10 לבין צ’ארלי, האריה הלבן שנולד בחוות האריות שלהם. המשפחה עברה מלונדון לאפריקה במיוחד להתפרנס מגידול אריות. הסרט מלווה את מיה ומשפחתה במשך שלוש שנים ובהמשך היא תגלה סוד שיגרום לה להילחם למען הזכויות של החבר הטוב ביותר שלה ושחרורו בסביבת המגורים הטבעית שלו. “מיה והאריה הלבן” הוא אחד מסרטי הילדים הידועים, אך כמו כן גם סרט שמיועד לכל המשפחה, ששוחרר בחנוכה השנה. האם זה הסרט שיחמם לכם את הלב בחג החורפי? המשיכו לקרוא וגלו את התשובה. להלן קישורים לצפייה בטריילר הסרט- שימו לב שיש גם טריילר מתורגם וגם מדובב.

חברות עם אריה

בתחילת הסרט אנו נחשפים לחייה של מיה, ילדה שנראית קצת עצובה ולא מוקפת חברים. יש לה צרות שאופייניות לגילה וחבר טוב אחד שהיא מתכתבת איתו דרך האינטרנט. משפחתה עוברת מלונדון לחווה באפריקה והיא מתרגלת לאט לאט לשינוי. אמה שלה מקריאה לה סיפור לפני השינה על שבט מסתורי שמאמין באגדת “האריה הלבן” שמספרים שבואו של האריה הלבן הוא סימן לבשורות טובות. מיה, די במהרה מתחברת לאריה הלבן, שהוא באמת חמוד מאוד ומדהים ביופיו. הוא מבדר אותה, נאמן לה ומשעשע לראות אותו על המסך, במיוחד כשהוא גור. לאחיה של מיה, מיק, יש סוריקטה מתוקה שהוא מאמץ אותה כמו מיה כחברו הטוב ביותר. בסרט ניכרת אהבה עמוקה לחיות, במיוחד בסיפורם של שני האחים. זה חכם להציג בפנינו סצינות רבות של חיות, במיוחד של גורים, מכיוון שהן תמיד ממיסות את הלב וכובשות את הצופים.

הוריה של מיה מצטיירים כזוג חביב, שאוהבים את ילדם ודואגים להם. האבא יותר קשוח, דעתן ומציב גבולות, והאמא יותר עדינה ורכה. לרוב הם נענים לתחנוניה של מיה ובעד גידולו של צ’ארלי, עד למצב הבלתי נמנע שהוא יהפוך לאריה גדול- חיית פרא שמסכנת את חיי הסביבה. ההורים גם נשבים בקסמיו של האריה ונותנים לו להיות כמו בן בית אצלם עד לבגרותו ועד לסוד- שעליו לא אספיילר לכם. מה שלי הרגיש לא קשור בזוג ההורים זה המבטא הצרפתי המוזר של האמא. מוצא האמא בסרט הוא צרפתי וכמו כן מופיעים כמה שירים צרפתיים שמיה והאם מזמזמות, אבל המבטא הצרפתי שלה לא היה אחיד וגלש לפעמים, מקליל לקיצוני מאוד ולא אמין.

חווייתי הכללית מהסרט

הצילום בסרט מרהיב ואנחנו מקבלים הצצה לעולם מלא ביופי וחיות. כל החיות הקסומות כגון: אריות, פילים, סוריקטות, חזירי בר וכו’ מקיפות את החווה של משפחתה של מיה. אנו חווים בצורה טובה והרמונית את אווירת הסרט עם מוזיקה טובה והניואנסים הקטנים הללו מוסיפים לסרט. כמובן שההתלהבות היא בעיקר סביב האריה הלבן, כי הוא אכן נדיר ומיוחד במינו. אי אפשר שלא להתאהב באריה הלבן וליהנות מצפייה בבגרותו ובמערכת היחסים שלו עם המשפחה ובפרט מיה.

הכימיה בין השחקנים עובדת מצוין והשחקנים משחקים יפה, חוץ מהמבטא של האמא שציינתי שלא עבד עד הסוף. זהו סרט שתענוג לצפות בו בגלל החיבור בין השחקנים ושפע החיות שמככבות בו. הסרט מדגיש את כוחה הגדול של החברות בין האדם לחיה, שזו חברות חזקה ומסוג אחר. אהבתי בסרט שהוא מאמין ברעיון החברות בכל ליבו ולכן הסיפור הזה נראה לנו כה טהור ומקסים ולא קיטשי וסתמי.

לסיכום, נהינתי מהצפייה בסרט. זהו סרט נוגע ללב, עשוי טוב וכיפי. לא אקלקל לכם בספוילרים אבל אומר שהוא בא להעביר מסר חשוב בנוגע למצב האריות בעולם. הסרט יתאים לכולם, ללא יוצאי דופן ופערי גיל. אם אתם חובבי חיות, אין לי ספק שתיהנו ממנו.

מיה והאריה הלבן

ציון סופי - 8.5

8.5

מקסים

סרט יפה מאוד ומהנה לכל המשפחה על כוח החברות בין האדם לחיה.

User Rating: 2.78 ( 14 votes)

אודות יובל לבב

קוראים לי יובל לבב, אני בת 17, חובבת קולנוע וספרים מגיל צעיר. בשעות הפנאי גם שרה,כותבת ומלחינה.גשו לערוץ ביוטיוב Yuval Levav.

השאר\י תגובה