בום בום קוואק! – ביקורת המשחק Mighty Goose

הכינו את הרובים ואת מוזיקת האקשן כי Mighty Goose כאן לעשות רעש!

אחד הדברים שאני הכי אוהב במשחקי מחשב הוא שאפשר פשוט לברוח איתם למקום אחר, וזה בדיוק מה שרציתי לעשות כשהציעו לי לסקר משחק אקשן פלטפורמה בסגנון Run n' Gun שהגיבור המרכזי בו הוא.. ברווז! כזה הוא Mighty Goose, הנה מה שחשבתי עליו!

אז כפי שציינתי קודם, ב-Mighty Goose אנחנו מגלמים.. ברווז, אבל לא סתם ברווז, מדובר באחד הברווזים היותר קשוחים שתפגשו בחייכם.
אין ממש קו עלילה למשחק הזה (ובכנות אין בזה גם ממש צורך), אבל את מי מכם שזה כן מעניין אותו, ב-Mighty Goose אנחנו מגלמים את הברווז שלנו שנשלח למשימה לעזור את The Void King, המשליט הרס ברחבי הגלקסיה. לרשות המלך אינספור חיילים שמוכנים לעשות בשבילו הכל, ואפילו שהכל נראה אבוד, זו ממש לא בעיה בשביל ה-Mighty Goose!

כאמור, עלילת המשחק לא ממש מעניינת, ובכנות ברוב הזמן לא שמתי אליה לב, בעיקר כי היא מועברת ברובה רק בטקסט, ומצאתי את עצמי די מהר מדלג על כל החלק העלילתי של המשחק לטובת האקשן שהוא מציע.

ובמעבר חד, הגיע הזמן לדבר על האקשן הזה, הטמון במשחקיות הנהדרת של המשחק.
המשחק בנוי באמצעות שלבים, כשבכל שלב נשלוט בברווז האמיץ שלנו ונביס גלים של אויבים. בתחילת הדרך יהיה לרשותנו רובה בסיסי, אך ככל שנתקדם בכל שלב יפתחו לנו כלי נשק נוספים לשימוש. בכל פעם שנחסל אויבים נקבל מטבעות, אותם נוכל לבזבז בתוך שלבי המשחק על מנת לרכוש נשקים ושיפורים נוספים לברווז שלנו (אותם מטבעות נעלמים בסוף כל שלב, אז נצלו אותם כל עוד אתם יכולים). כמו כן ככל שנחסל יותר אויבים יתמלא לנו מד כוח מיוחד, וכאשר הוא יהיה מלא נוכל להפעיל יכולת מיוחדת שתהפוך את הברווז שלנו לבלתי פגיע למשך כמה שניות וגם תאפשר לנו לירות בקצב אש פשוט מטורף, שזה לבדו שווה את הזמן שלכם (בייחוד שרגע לפני שכל זה קורה הברווז שלנו דופק זקעת קוואק איכותית).

המשחקיות עצמה מאוד מזכירה את משחקי ה-Run n' Gun הקלאסיים של פעם כגון Contra ו-Metal Slug, וברוב המוחלט של הזמן פשוט נירה בכל מה שזז בלי לעשות יותר מידי חשבון. בכל פעם שנפתח נשק מסוים נקבל לצידו כמות נכבדת של תחמושת, וברגע שהתחמושת לאותו נשק תיגמר, הברווז שלנו יחזור להשתמש בנשק הבסיסי שלו. במהלך השלבים נוכל להיתקל ב-Companions, וברגע שנשחרר אותם הם יצטרפו אלינו כחברי צוות. יש כמה מהם בכל רחבי המשחק ולכל אחד מהם יש יכולת שונה שיכולה לעזור לנו במהלך המשחק. נוכל להחליף בקלות בין Companions בין שלבים, בהתאם לסגנון המשחק וליכולת שנרצה לקבל.

המבנה של השלבים פשוט אך מספק, הם בנויים טוב מספיק כדי לגרום לכם לרצות לעבור אותם, וגיוון האויבים אמנם לא גדול אבל היות ויש הרבה אויבים על המסך בכל רגע נתון, זה לאו דווקא כזה מפריע שברוב המקרים מדובר בשכפול של אותו האויב. ישנם שלבים פשוטים ושלבים קצת יותר מעניינים כגון שלב המדמה זירת קרב בו נאלץ להילחם בגלים של אויבים בשטח סגור, שלבים בהם נוכל לעשות שימוש במכונות מלחמה גדולות ושלבים אחרים נוספים המספקים זווית משחק שונה במקצת מסכמת השלבים הבסיסית שנקבל כאן, וזה ללא ספק מתקבל בברכה. כמו כן, בסוף כל שלב יחכה לנו בוס נחמד לחסל, ואפילו שמדובר לרוב בייצור ענק שפשוט לוקח לנו חלק לא קטן מהמסך, הם עדיין מספקים אתגר לא רע בכלל שיצריך מכם לשנן את דפוסי הלחימה של כל אויב.

מלבד החלפת Companions, בין שלבים נוכל לשפר את הברווז שלנו עם מגוון יכולות, אותן נפתח באמצעות התקדמות בשלבי המשחק. נוכל להפעיל את כל אחד מהיכולות מתי שנרצה, כאשר לכל יכולת יש מחיר אנרגיה שהיא דורשת על מנת להפעילה. אותו מחיר אנרגיה לוקח חלק ממד אנרגיה שיש לרשות הדמות שלנו, כך שנוכל להפעיל רק חלק מהיכולות השונות עד לרגע שבו המד יתמלא. באופן אישי אהבתי את זה מאוד היות ויכולתי לשנות את סכמת היכולות שלי בקלות וללא עלות נוספת בכל רגע שרציתי, ואני חושב שמדובר בדרך נהדרת לפיתוח דמות במשחקים מהסוג הזה, הרבה יותר משימוש בעצי יכולות ובנקודות ניסיון קלאסיות.

השליטה במשחק חלקה ותגובתית גם כן, דבר שהיה לי מאוד חשוב לקבל במשחק בעל קצב מהיר כמו זה. באופן אישי יצא לי לשחק במשחק גם עם מקלדת ועכבר וגם באמצעות בקר, ובשני המקרים התגובתיות הייתה נהדרת ומיידית. כן אציין שיש תחושה קצת מוזרה של ריחוף איטי ברגעים בהם נקפוץ, אבל היות ואפשר באמצעות הריחוף הזה לדהות באוויר וגם לירות כלפי מטה, בסופו של דבר מאוד אהבתי את האלמנט הזה בשליטה של המשחק.

באשר לגרפיקה של המשחק, כאן נקבל פעם נוספת קריצה למשחקי ה-Run n' Gun של פעם עם גרפיקת Pixel-Art נהדרת וצבעונית. האנימציות של הברווז שלנו ושל האויבים נהדרת, פלטת הצבעים של המשחק מעניקה לו עומק וגיוון צבעוני למדי ולצד כל זה נקבל ארגז מנגניות אקשן וקצביות שללא ספק יכניסו אתכם לאווירת המשחק.

יחד עם זאת, המשחק עולה כ-20 דולר, והוא יספק לכם כבין שעתיים לשלוש שעות של משחק. בעוד וזה מרגיש די מעט ולאו דווקא משתלם למחיר המלא של המשחק, אחרי שתשלימו אותו בפעם הראשונה יפתח לרשותם "Hardcore Mode" שיאפשר לכם עוד קצת מתוכן המשחק ברמת קושי גבוה יותר, כך שעדיין תקבלו תגמול די יפה למחיר, בייחוד אם תצליחו למצוא אותו בהנחה יפה.

לסיכום, Mighty Goose הוא משחק מהנה ומפוצץ, ואפילו שהוא עשוי להיות קצר ולאו דווקא משתלם למחיר, אני יכול להמליץ על משחק בו בלב שלם (כאמור, אם תמצאו אותו בהנחה, לקפוץ עליו לגמרי), בעיקר אם אתם אוהבים משחקיות מהירה, מלאה פיצוצים ורעש איכותי ברקע (זה לא דום, אבל לפחות יש שם ברווז!).

*Mighty Goose זמין כבר היום למשחק על גבי המחשב האישי, ה-Nintendo Switch, ה-PlayStation 4/5, ה-Xbox One וה-Xbox Series S/X!

Mighty Goose

ציון סופי - 7.5

7.5

טוב

הוא מהיר ומהנה, אבל אולי כדאי לחכות להנחה קטנה לפני שקופצים פנימה!

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. טכנאי מחשבים, גיימר וגיק משכמו ומעלה, כיום כתב הטכנולוגיה של Ynet.

השאר\י תגובה