ביקורת הרחבה – The Elder Scrolls Online: Blackwood

עוד הרחבה מגיעה למשחק ה-MMO האהוב ESO, הנה מה שחשבתי על The Elder Scrolls Online: Blackwood

הקורונה אמנם פגעה בלא מעט אלמנטים בחיי היום-יום שלנו, אבל אם יש דבר שהיא ממש לא פגעה בו (מלבד דחיות משחקים מעצבנות) זו תעשיית הגיימינג, שנמצאת בימים אלה בנסיקה מטאורית, ולמעשה נכון להיום ישנם יותר מכ-3 מיליארד שחקנים בכל רחבי העולם, הזוי נכון?
תקופת הסגרים גרמה לז'אנר משחקי ה-MMORPG לשבור שיאים חדשים, ואחד מאותם המשחקים האלה שזכה לקהל חדש ורעב של שחקנים הוא The Elder Scrolls Online, שנחשב בעיניי רבים לאחד ממשחקי ה-MMORPG הטובים ביותר שניתן לשחק היום. לפני כשנה בדקתי את Greymoor, ההרחבה הקודמת של המשחק, והנה אנחנו חוזרים פעם נוספת לעולם הקסום של ESO, הפעם עם ההרחבה החדשה, Blackwood. הנה מה שחשבתי עליה!

אז כמו Greymoor, גם כאן זכיתי לעותק נוצץ של ההרחבה יחד עם כל התוספות האפשריות שמגיעות איתה, כך שללא ספק הייתי מצויד מכף רגל ועד ראש בכל מה שאני צריך על מנת שאחווה את ההרחבה החדשה כמו שצריך.

ב-Blackwood נזכה כמו בשאר ההרחבות החדשות לכמה תוספות חביבות, החל מהרחבת סיפור חדשה כמובן לצד מפות ואזורים חדשים לחקור, אזורי Raid חדשים ועוד. כמו כן הפעם נזכה להשתמש לראשונה במערכת ה-Companions החדשה.

בגזרת הסיפור, עלילת ההרחבה לוקחת אותנו ל-Blackwood, אזור שראינו לראשונה אי שם בשנת 2006 יחד עם The Elder Scrolls IV: Oblivion. בעולם של Elder Scrolls, ממלכת Oblivion היא למעשה הגיהינום, ובמהלך הסיפור נזכה לראות את פתיחת שערי הממלכה וניסיונות הפלישה של הנסיך Mehrunes Dagon בניסיונותיו להגיע לממלכת Tamerial.

ההרחבה כולה מלאה בפרטים וקרציות נוסטלגיות ל-Oblivion (אפילו שמבחינה כרונולוגית סיפור ההרחבה מתרחש כ-800 שנה לפני עלילות Oblivion), ובתור אחד שמאוד אוהב את המשחק המקורי מ-2006, שמחתי לראות את גדולתה של הממלכה הנהדרת הזו פעם נוספת.

יחד עם זאת כן חשוב לי לציין שמדובר בעלילה די פשוטה וצפויה, והמשחק ברגעי השלמת הסיפור העלה בי את אותן התחושות הצפויות שחוויתי ב-Greymoor. יחד עם זאת הסיפור חביב מאוד שלא תבינו לא נכון (הרבה יותר מהסיפורים המסועפים והמבולגנים של WoW לדוגמה), כך שגם אם הוא צפוי, לא הייתי אומר שזה סוף העולם.

כמו כן אפילו שהסיפור הרגיש לי די צפוי, הדבר בהחלט נסלח כשלוקחים בחשבון את יכולות החקר שיש ל-ESO להציע. החקר במשחק הזה היא ללא ספק אחת הנקודות היותר מרשימות ואיכותיות שיש ל-ESO לספק לשחקנים היום, וזה לבדו מסוגל להשאיר את השחקנים מרותקים למסך במשך שעות, וטוב שכך. המשחק מלא בדברים לאסוף ולחקור, כך שלא משנה באיזו דרך תבחרו, סביר להניח שתמצאו את עצמכם מסופקים בצורה כזו או אחרת.

אחד התוספות החדשות שיש ל-Blackwood להציע היא מערכת ה-Companions. מדובר למעשה במערכת חדשה ומתבקשת ל-ESO, המצוותת לדמות שלנו דמויות NPC שיעזרו לה במהלך המסע. ניתן לפתוח את הדמויות האלו דרך משימות צד פשוטות, ואני מאוד ממליץ לכם לעשות את זה ברגעים הראשונים מתחילת ההרחבה.

הדמויות עצמן חביבות למדי, הן כוללות רקע וסיפור משלהן והן בעיקר שם כדי להנעים לנו את הדרך. הדמויות יעלו במהלך המשחק דרגות וניתן לשים עליהן ציוד שנשיג במהלך המשחק הייחודי רק להן. מעבר לכך ניתן להקצות יכולות מיוחדות לכל דמות לפי בחירתנו (אם כי בזמן קרב הן פועלות לפי שיקול דעתן), וכן אפשר להפוך את הדמויות למקצועיות בתחום מסוים, כגון מרפא, טנק, או דמות DPS. הדבר המגניב כאן הוא שאפשר לשלב את הדמוית האלה גם מחוץ לתכני ההרחבה, כך שאם אתם זאבים בודדים בעולם של ESO, עכשיו יש לכם זוג חברים שיסייעו לכם לא מעט במהלך הדרך. אני צופה עתיד מזהיר למערכת הזו בהמשך החיים של ESO, ואני מאוד שמח שהיא נוספה למשחק.

באשר לנראות הגרפית של המשחק אין יותר מידי מה להרחיב, הגרפיקה של ESO ממשיכה להיות נהדרת גם אחרי לא מעט זמן שהמשחק הזה באוויר, ובנוסף לכך הפעם Bethesda הוסיפה תמיכה בהשתקפויות של רקעי המשחק על גבי מים, מה שבהחלט נתן בוסט נוסף לנראות הכללית של המשחק. במקרה של Blackwood, המעבר לאזורי Oblivion ללא ספק מורגשת בצורה טובה, וברגע שנהיה באזורים אלה עולם המשחק ייצבע בגוונים אדומים ועזים בצורה מדויקת שתכניס אתכם בדיוק לאווירה. לצד כל אלה נקבל מנגינות מעולות בפרט וסאונד כולל לא פחות איכותי בכלל שישלים לנו את החוויה בדיוק כמו שצריך!

בסופו של דבר, The Elder Scrolls Online: Blackwood היא הרחבה נהדרת, הודות לסיפור חביב, אזורים חדשים ומעניינים לחקור והכנסה של מערכת ה-Companions שרק משפרת את חווית המשחקיות הכוללת. בין אם אתם שחקנים חדשים ובין אם ותיקים, אני מאוד ממליץ לכם לשחק ב-ESO בימים אלה, היות ומדובר באחת מחוויות ה-MMORPG הטובות ביותר שניתן לשחק היום.

*The Elder Scrolls Online זמין למשחק על גבי המחשב האישי וכן על קונסולות ה-PlayStation וה-Xbox השונות.

ESO: Blackwood

ציון סופי - 8

8

מעולה

אפשר רק רימייק ל-Oblivion על הדרך?

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. בעברו היה גם כתב הטכנולגיה והמשחקים של אתר ynet. רועי הוא טכנאי מחשבים, גיימר ותיק וגיק משכמו ומעלה. כיום הוא משמש כאיש מערכות מידע בחברת המשחקים הישראלית Gliding Deer.

השאר\י תגובה