Mighty Pups

ביקורת המשחק Mighty Pups Save Adventure Bay!

Paw Patrol: Mighty Pups Save Adventure Bay! סובל מכמה בעיות טכניות ומחיר גבוה מדי אבל ממלא בהצלחה רבה את המטרה שלו: לדחוף את הילדים שלכם לגיימינג

משחקי ילדים, כמו סדרות וספרים, נועדו בו זמנית גם לילדים וגם להורים שלהם ו-Paw Patrol: Mighty Pups Save Adventure Bay! ממלא את שני התפקידים נאמנה. אבל אם בדרך כלל אנחנו (כלומר, ההורים) מצפים ממשחקים לילדים לשמח את הילדים, ללמד אותם מסרים ולפעמים גם לתת להם שקט. אני חושב שהגורים ממפרץ ההרפתקאות באו עם מטרה עליונה אחרת: להתחיל תהליך אינדוקטרינציה ולהוביל את הדור הבא של המשפחה בדרך ולהכין אותו למה שתעשיית המשחקים תעמיד בפניו בשנים הבאות. לא מדובר במשחק מושלם, במיוחד ברמה הטכנית, אבל יוצרי המשחק באולפני Outright games מבינים איך לפנות לילדים והופכות את המשחק הזה לשווה, גם אם לא את המחיר המלא.

כמו במשחק הקודם, Paw Patrol: Mighty Pups Save Adventure Bay! מכניס את הילדים לנעלים של כלבי צוות ההצלה בהרפתקאות שונות במפרץ ההרפתקאות. השינוי, שהתרחש גם בסדרה עצמה ובאין ספור הצעצועים ובובות המלווים אותה, הוא מטאור שנוחת במפרץ ונותן לכלבים הצעירים כוחות על שדומים בצורה מפתיעה ליכולות הקודמות שלהם. המשחק עצמו מתחיל בתדריך של ריידר שנראה מאוד דומה לסדרה עצמה. בעצם, כל המשחק נראה דומה לסדרה אבל קצת פחות טוב, למרות שלא מדובר ברף כל כך גבוה. אחרי התדריך הכלבים המתאימים לשלב קופצים מהמפקדה לרכבים שלהם באנימציה קבועה, ניצול חכם של משאבים שלא ייחודי למשחק או לסדרה. מי שלא מבין על מה מדובר צריך להיזכר ב-Power Rangers של חיים סבן שבפרקים של 22 דקות השקיעו 5 דקות לשינויי צורה וזימון זורדים שלא השתנו מהפרק הראשון עד סוף העונה, לפחות. השלבים הם תלת ממדיים והכלבים צריכים למצוא חטיפים לכלבים, שלושה תגים, לנקות ולפנות מכשולים באמצעות היכולות השונות של הכלבים. נקודה מסוימת תוביל לסוף השלב ושם יהיו כמה קטעי QTE – Quick Time Events. למי שלא מכיר, מדובר בקטעים מתוסרטים שמראים לשחקנים על אלו כפתורים ללחוץ ומתי על מנת להתקדם.

קטעי המעבר בסוף השלבים משולבים באנימציה הכי מעניינת במשחק

מדובר בקטעים יפים ומושקעים שבטוח ילהיבו מאוד את הילדים שלהם. מצד אחד מדובר בעיצוב משחק די פשוט שנראה מאוד מרהיב אבל הוא די שטחי. מהצד השני יש לא מעט משחקים טובים שגם משתמשים בזה. אבל זה רק מנקודת המבט של המשחק בפני עצמו, מדובר באחלה הכנה למשחקים עתידיים, בין אם מדובר במשחקים עם אותה טכניקה או סתם להרגיל ילדים להשתמש בבקרים בצורה הזו. כמובן שהקטעים האלו מראים לשחקנים לא רק על מה ללחוץ אלא גם איפה הם מופיעים על הבקר. מדובר בהחלטה מאוד חשובה שעוזרת לשחקנים חדשים בכל הגילאים וגם לוותיקים חסרי קוראדינציה כמוני. גם Legend of Zelda Breath of the Wild עשה זאת ויש לא מעט מקורות שמראים עד כמה זה יכול לעזור לשחקנים חדשים.

העלילה של המשחק לא מתרחקת מעלילות הפרקים של הסדרה

את השלב הראשון במשחק סיימתי כי לא ידעתי שנקודה מסוימת תסיים את השלב ולכן לא אספתי אל כל הפריטים האפשריים בשלב הראשון. בתור גיימר וותיק התאכזבתי שאאלץ לשחק את השלב מההתחלה. ישר בסוף השלב ניתנה לי האפשרות להתחיל מחדש את השלב או להמשיך. כמובן שחזרתי ושיחקתי בשלב ולשמחתי ראיתי שכל הפריטים שכבר לקחתי סומנו מחדש ומדד החטיפי כלבים הראה את המספר שאספתי בפעם הקודמת. קודם כל, מדובר באחלה שיטה וזה יכול להיות מאוד מעצבן לחזור על שלבים שדורשים ממך לאסוף את הכל בפעם אחת בלי טעויות, זה גם מעצבן לשחק מחדש בלי לדעת מה כבר עשית. בפעם השנייה סיימתי את השלב במהירות רבה כי רק הייתי צריך להשלים את הפריטים החדשים. ככה מעודדים שחקנים להמשיך ולשחק ולאסוף את הכול בלי להפוך את מסע ההשלמה למעיק וזה עוד יותר נכון כשקהל היעד הוא ילדים קטנים.

השחקנים יראו את הסצנה הזו הרבה פעמים במהלך המשחק. לא נראה לי שזה יפריע לקהל היעד.

לאחר שסיימתי את השלב 'באמת' חזרתי למפקדה – הלא היא המסך הראשי של המשחק וראיתי מה הדברים שאספתי פתחו לי. התגים פותחים תמונות של הדמויות ושל המקומות מהמשחק, חטיפי הכלבים נאספים לאט לאט עם השלבים ולהפתעתי גם נפתחו לי מיני משחקים שונים עם ההתקדמות במשחק, שגם הם מביאים חטיפי כלבים. המיני המשחק הראשון שפתחתי היה בעצם DDR למתחילים. שיר מאוד פשוט שדורש מהשחקנים ללחוץ על הכפתורים הנכונים בזמן הנכון. עכשיו, אין השפעה על ביצועי השחקנים ולא ברמת דרוש קצב עבור המשחק הזה. אז בתור חיקוי של DDR מדובר במוצר מאכזב, אבל מכיוון שזו הפעם הראשונה שהילדים משחקים במשחק מהסוג הזה זו אחלה חווית כניסה לז'אנר.

paw patrol mighty pups
בתור מתחרה למשחקי קצב, לא מדובר במציאה גדולה. אבל \ו אחלה דרך להכין ילדים לדבר האמיתי.

אבל גם צריך לדבר על החסרונות של המשחק. כמו כל משחק ילדים אחר יש הנחה שלא צריך להשקיע בו כמו במשחק 'רגיל' או 'אמיתי' ויש היגיון בטענה הזו. אין לי בעיה שהגרפיקה לא מדהימה, זה נראה לי כמו מקום נכון להוזיל בו עלויות. משחקים טובים יכולים לבוא עם גרפיקה פשוטה וזולה, בעיקר עם העיצוב עצמו הוא טוב. במקרה שלנו העיצוב מוצלח ויש סיבה שכל הורה מכיר אותה. אבל אין שום סיבה שהמשחק הפשוט הזה לא ירוץ כמו שצריך. אני שיחקתי את המשחק על ה-Nintendo Switch ויש גם גרסאות לקונוסלות המתחרות. אז אמנם אני לא יודע איך המשחק רץ על ה-PS4 אבל אין שום סיבה שמשחק כל כך פשוט מבחינה טכנולוגית לא ירוץ כמו שצריך. לא רק שמסכי הטעינה הם ארוכים, הם גם נתקעים. במסך הטעינה אפשר לראות את צלליות של כל כוכבי הסדרה רצים. זה חמוד ומתאים למשחק, אבל זה גם נתקע לי כל פעם ששיחקתי והבן שלי שעוד לא חגג יום הולדת חמש שם לב וחשב שהמשחק נתקע. יש עוד גליצ'ים קטנים ולא משמעותיים שרובם פשוט גורמים לשחקנים לחכות. לא מדובר בחוויה שהורסת את המשחק אבל אין שום סיבה שזה יקרה במשחק שיוצא היום. גם המחיר לא מתאים למשחק כזה. בארץ אפשר למצוא את המשחק חדש מהחנות ב-200 ₪ ומעלה. בארה"ב המחיר שלו הוא 50$ בזמן שמשחק חדש 'גדול' יעלה 60$.

אם אתה הורה גיימר ורוצה שהילדים שלך יצטרפו אליך בעתיד, שווה לקנות את Paw Patrol: Mighty Pups Save Adventure Bay! אבל לטעמי לא שווה לשלם עליו מחיר מלא. המשחק זמין עבור המחשבים האישיים וקונסולות ה-Nintendo Switch, Xbox One, PlayStation 4.

*עותק לביקורת סופק על ידי חברת Bandai Namco. 

Paw Patrol: Mighty Pups Save Adventure Bay! 

ציון סופי - 8.5

8.5

מעולה

בעיות טכניות ומחיר גבוה מפריעים למשחק להיות המשחק המושלם עבור ילדים קטנים.

User Rating: Be the first one !

אודות יונדב צבקר

סטודנט לספרות, בוגר ישיבת מעלה גלבוע, גיק ודוס.

השאר\י תגובה