PAW Patrol: On A Roll – ווף ווף – ביקורת המשחק

ממש לא מזמן יצא אל האור PAW Patrol: On A Roll משחק חדש, שכמו כל שאר המשחקים המבוססים על סרט או סדרה מצויירת, מיועד לילדים, ובשביל שאוכל להתחיל להכיר לכם אותו, אצטרך להתחיל ברגע של היסטוריה.

בשנת 2013 עלתה סדרה חדשה בשם מפרץ ההרפתקאות המוכרת גם בשם יחידת החילוץ, ובאנגלית בתור Paw Patrol, הסדרה נוצרה על ידי קית’ צ’פמן הידוע כיוצר הסדרה בוב הבנאי. הסדרה היא סדרת ילדים מונפשת המתמקדת בקבוצת גורי כלבים המכונים “יחידת החילוץ” אשר פועלים תחת מנהיג החבורה “ריידר” (ילד בן 10) בכדי לעזור לכל הזקוק לכך במפרץ ההרפתקאות. הגורים נקראים צ’ייס, מרשל, סקיי, רוקי, זומה, ראבל, אוורסט וטראקר, וכל גור מגזע כלבים אחר וכל אחד כמובן מציג תכונה, צבע, ויכולות שונות.

עלילת הסדרה כוללת בעצם את כל הגורים (כאשר חלקם התווספו עם התקדמות והצלחת הסדרה) ואפילו עוד מגוון דמויות נוספות כמו ראש העיר ותרנגולת המחמד שלה, קייטי החברה של ריידר, ואלכס, ילד בן 6 שתמיד מצליח להסתבך ולהשיג עבודה נוספת ליחידת החילוץ. בכל פרק של הסדרה ריידר ושאר הגורים נתקלים בצרה חדשה, כזו שדורשת כל פעם את היכלות המיוחדות השונות של כל גור, ובכך בסוף היום פותרים את הבעיה ומחזירים את השקט אל העיירה.

ריידר נוהג לפני כל משימה להגיד “אין משימה גדולה מידי אין גור קטן מידי!”, אנחנו רואים את זה יפה מאוד בסדרה הממכרת (שגם אני חוטאת וצופה בה מידי פעם), אך השאלה היא האם המסר וההנאה שאנחנו מקבלים בצפייה בסדרה מועברים אלינו גם במשחק PAW Patrol: On A Roll? המשיכו לקרוא.

המשחק פותח על ידי Torus Games ומופץ על ידי Outright Games, כאשר חברת Torus אחראית למשחקים רבים נוספים אשר מבוססים על סדרות וסרטי אנימציה, כמו משחקי Ben 10, משחקי Scooby Doo ומשחקים הקשורים לדמות המוכרת מיקי מאוס של דיסני, ושמה ומשחקיה מופיעים בעיקר על קונסולות של Nintendo ועל קונסולות הדור הקודם (Xbox 360, PlayStation 3).

בהשוואה זריזה אל הפרקים בסדרה, המשחק לא כזה מצליח להיצמד אל המציאות – האנימציה מרגישה זולה למדי מה שמשדר “זלזול” מבחינת המפתחים מאחר ונראה שהם מגיעים מנקודת ההנחה שזה סך הכל משחק ילדים שמטרתו לעשות כסף. תנועת השפתיים והגוף בסרטוני המעבר, המשחקיות עצמה שהיא סוג של 2D עם אפקטים של 3D שקצת אינם מצליחים להעמיק את המשחק וממשיכים להוסיף לפשטות שבו. אבל מבלי להיות קטנונית מידי, כי בכל זאת המשחק הזה מיועד לילדים ובעיקר לאלו שמעריצים את הסדרה, אפשר לומר שהמשחק אכן מגיע אל היעד שלו ומביא לילדים את השליטה על החבורה האהובה מהטלוויזיה אל המחשבים והקונסולות שלהם.

לדעתי אחד הדברים החשובים שהמשחק מצליח איכשהו לשמור עליו זה הרעיון של הצרה החדשה אשר מופיעה בכל פעם, רק שבמשחק הזה הצרות מועברות כשלבים ובכל שלב נשתמש בגורים שונים בכדי להתקדם. לצערי המשחקיות חוזרת על עצמה והשלבים לא מציגים סגנון חדש מלבד רקע שונה ומכשול משודרג, מה ששוב מחזיר אותי לתלונה הראשונה שלי על ה”זלזול” המורגש כאשר יודעים שרק ילדים הולכים לשחק במשחק. חלקיכם יגידו שהדבר הזה הגיוני ושהמשחקים אמורים להיות פשוטים מאוד עבור קהל היעד (הילדים), אך חשוב להבין שבמשחק מהסוג הזה הילדים יאבדו עניין די מהר, ולא חסרים משחקי ילדים אחרים שיכולים להציע חוויה מאתגרת ומהנה גם לגיימרים צעירים ופחות מנוסים.

דבר נוסף שהציק לי במשחק הוא עניין הדיבוב שלא התיישב בצורה יפה על האנימציה, יחד עם כמות הטקסט המוגזמת שלא הספקתי לקרוא או לשמוע מאחר והמשחק מתקדם מהר מידי (או שאני שיחקתי מהר מידי). דבר שכן נהניתי ממנו במשחק היה המוזיקה, מנגינה נחמדה ומקפיצה שהצליחה לשמור על המשחק קופצני ומרתק, למרות העובדה ששיר הנושא של הסדרה לא הופיע במשחק. המפתחת כן לקחה את הדיבוב צעד אחד קדימה ודאגה לכלול דיבוב בשפות השונות על ידי המדובבים המקוריים של אותה המדינה, רק שהדיבוב האנגלי נעשה על ידי מדובבים שונים וכמובן שהמדובבים הישראלי לא הוזמנו בכלל או שכחו להגיע לפגישה הזאת.

לסיכום, PAW Patrol: On A Roll הוא משחק הרפתקאות עם נגיעות של הנאה לצד אכזבה שתגיע בהמשך מצד הילדים. המשחק באמת מצליח להביא לנו את הגורים המתוקים, אבל עושה את זה בצורה די פשוטה ודואג להגביל את עצמו לילדים בגיל נורא צעיר. הייתי שמחה לראות את המשחק מנסה גישה של משחקיות תלת מימדית עם קצת יותר תמרון בעולם ואפשרויות בחירה.

PAW Patrol: On A Roll זמין כרגע עבור ה-PS4, Xbox One, Nintendo Switch והמחשב האישי, כמו כן מהדורת 3DS תוכננה בהתחלה אך כרגע נדחתה בעקבות בעיות בפיתוח.

PAW Patrol: On A Roll

עלילה - 8
משחקיות - 5
סאונד - 7

6.7

טוב

משחק ילדים נחמד ופשוט שיצליח להעסיק את הילדים לכמה שעות

User Rating: Be the first one !

אודות רוני מושקוביץ

רוני מושקוביץ, בת 22, לא באמת כתבת קבועה אבל מתייצבת כשזה נוגע לסדרות ומשחקי ילדים, או חדי קרן שכמובן הם אמיתיים לגמרי.

השאר\י תגובה