האישה הטובה בבית הקלפים – סיקור הסרט מיס סלואן

נכון שהכותרת היא השערה זולה אבל בואו נהיה כנים, זה הדבר הראשון שחשבתם כשראיתם את הטריילר וזה הדבר הראשון שתחשבו כשתראו את הסרט אבל כמו הגברת עצמה, לסרט מיס סלואן יש הרבה מאוד שכבות.

הסרט מיס סלואן מתחיל עם מונולוג של אליזבת סלואן בו היא מסבירה לנו למה היא כל כך טובה בתור לוביסטית ומיד אנחנו נזרקים לשיא הסרט עם משפט שלה בקונגרס, לוביסט הוא אקטיביסט שעובד עבור קבוצה מסוימת ומשכנע נציגי הציבור, כמו חברים בקונגרס במקרה הזה, לשנות את החוק שבצורה שתעזור לקבוצה שלו. בסרט הם אוטומטית מניחים שאתם יודעים את זה ומונחים כלליים נוספים של הפוליטיקה האמריקאית, אז כמו הסדרה בית הקלפים, הסרט זורק אתכם ישר לתוך הזירה הפוליטית של אמריקה ומצפה שתסתגלו מהר, אבל מה שהסרט עושה, על מנת לא לאבד את הקהל שלו הפחות בקיא בחומר, הוא מתן אנלוגיות למונחים, דיאלוגים מעניינים ודמויות מאוד חביבות להתחבר אליהם בזמן הסערה הפוליטית.

21-miss-sloane

כאשר השוותי את הסרט לאישה הטובה ובית הקלפים זה היה מסיבה טובה, בדומה לאישה הטובה, אנחנו מקבלים את מיס סלואן, אישה מורכבת שקרה לסובבים אותה ולא דופקת חשבון אבל מתפתחת עם התקדמות הסרט, שכבה שכבה, כמו שאליסיה בסדרה מתפתחת מאישה רגישה לאישה חזקה וקשוחה בעולם מסוכן אז ההתפתחות של אליזבת היא הפוכה בדרכה, מאישה חזקה וקשוחה בעולם מסוכן לאישה שיותר מחוברת לרגש והמוסריות שבה. בנוסף כמו בבית הקלפים, הסרט מציג באופן חזק את מאבקי הכוח המתחוללים בבירת ארצות הברית ובכל ארצה עם דגש חזק להצעות חוק, מפלגות פוליטיות ותרומות לקמפיינים פוליטים.

הסרט מתרכז בהצעת חוק עבור החמרה בסטנדרטים לאישור קבלת נשק, נושא שנתפס בחשיבות גבוהה עוד היום, שמרגיש כחלק משמעותי מההיסטוריה של המדינה והסרט לא מסתיר את זה ואפילו משתמש בהיסטוריה הזאת לחיזוק העלילה שלו והמורכבות של הדמויות שלו, גם אם אתם לא הכי בקיאים בהיסטוריה האלימה של הנושא, השחקנים והטקסט עוזרים להבין את הזעזוע שהאירועים האלו גרמו לחברה האמריקאית את השפעתם על הצעת החוק, יחד הם מביעים את הרגש החזק העומד מאחורי הנושא וזה מרגיש מאוד אמיתי וכנה.

miss-sloane-3

לקות מסוימת שמצאתי בסיפור הוא חלק מהדיאלוג, הסרט הרבה פעמים עסוק בלזרוק סיסמאות ונאומים בתוך שיחות בין אנשים וזה יכול להשמע קצת פלצני ולא מציאותי, אפילו המשפט הראשון של הסרט הוא כזה, לקוח ישירות מהטריילר, דבר שיכול לפעמים לנתק את הצופה מהפן המציאותי של הסרט אבל מצד שני אפשר להסתכל על זה כך, זה עולם פוליטי, כמעט כל דמות שמדברת ככה תפקידה לשכנע אנשים ולנאום, אז אפשר להניח כי חלק מהדיבור של אדם כזה יכלול סיסמאות.

החלק החזק ביותר של הסרט הן הדמויות והאינטראקציות ביניהם, כל השחקנים עושים עבודה מצוינת בדיאלוגים שלהם ולמרות שחלק משמעותי מהסרט זה זוכת גלובוס הזהב ג'סיקה צ'סטיין תופסת פיקוד ומסבירה בזמן שהשחקנים המקיפים אותה מגיבים הם עומדים בפני עצמם כדמויות עם אישיות, רגשות ומניעים, הם מחזקים את המורכבות ואת המעבר שעוברת הגברת סלואן. כל דמות קרובה לאליזבת מייצגת משהו שחסר לה בחייה, פורד מייצג את האהבה, רודולפו שמידט (אותו משחק מארק סטרונג המוכשר) מייצג יושרה, ג'יין מולי מייצגת את הרצון לחיים נורמלים מחוץ לפוליטיקה ואזמה מייצגת את התמימות.

miss-sloane-4

למרות שסיפור ההתפתחות הזה של אליזבת הוא מורכב עם עליות וירידות וג'סיקה צ'סטיין עושה עבודה מצוינת בלגרום לכם להאמין לכל מילה ורגש שהיא מביעה על המסך, ללמוד עוד על עברה של הדמות יכל להוסיף יותר למורכבות שלה ולהבנה שלנו למניעים שלה, למרות זאת היא מושכת את הקהל אליה ואפילו שיש דברים שהיא עושה שאנחנו כקהל לא אוהבים בכלל, אנחנו עדיין רוצים לראות לאן היא תגיע והאם המטרה הסופית תתקבל, אנחנו רוצים לראות האם האמצעים מצדיקים את המטרה.

 

מיס סלואן

ציון סופי - 8

8

טוב מאוד

מיס סלואן הוא סרט מותח ומלא דרמה שיחזיק אתכם מחוברים לדמויות שלו לאורך כל התפניות בדרך, נתמך על ידי עבודת מצלמה מצוינת ונושא פוליטי שכולנו יכולים להתחבר אליו, מיס סלואן הוא סרט ששווה את תשומת הלב שלכם.

User Rating: 3.65 ( 1 votes)

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה