Monster Hunter World – אני חייב עוד קשקש | סיקור מהדורת המחשב

כשבעה חודשים לאחר שהודיעה Capcom על דחייתו של הכותר המצופה Monster Hunter World הצלחתי להשיג את ידי עליו ויצאתי לבדוק האם המפלצות מצטיינות גם במחשב

במהלך כנס E3 שהתקיים שנה שעברה הכריזה Capcom על הגעתו של כותר חדש בסאגת ה-Monster Hunter, הכירו את Monster Hunter World.המון אנשים התלהבו אבל אף אחד לא התלהב במיוחד בעקבות הידיעה שהסדרה משוחררת רק ביפן אך לחברה היה אס אחד נוסף בשרוול. מיותר לציין שברגע שנודע לקהל הרחב שמשחק מהסאגה הפופולרית מגיע סוף סוף למערב רכבת ההייפ נכנסה לעומס יתר וכולם חיכו כמו ילדים קטנים ליד הקונסולות שלהם ושעון העצר, גורל ה-PC לא היה ברור באותה תקופה למעט העובדה שידענו שהולך לצאת עותק גם לשחקני ה-Master Race. לפני כשבעה חודשים שיחררה Capcom הודעה שבא היא דוחה את שחרורו המצופה של המשחק למחשב וזאת בעקבות ש”מעולם לא יצרנו פורט למחשב ואנחנו מעוניינים ליצור את המשחק הטוב ביותר שאנחנו יכולים עבור השחקנים”. לאחר שהצלחתי לשים את ידי על עותק יצאתי לבדוק, האם Capcom עמדה בהבטחה שלה.(למעוניינים לקרוא את הביקורת המלאה על קונסולות ה-Xbox וה-Playstation כתבנו קובי רוזנטל ביקר את המשחק בסיקור שתוכלו לקרוא כאן)

שכונת המפלצות, שונה ומשונה

את המשחק אתם פותחים דרך שלב הכנת הדמות האופייני והאהוב למשחקים האסייתים שבהחלט יספק את כל השחקנים המעוניינים ליצור את דוגמני העל או את תועבת הטבע המזוויעה הבאים.מבחינת העלילה כן תוכלו למצוא קו עלילה ראשי שתתקדמו דרכו דרך משימות ה-Campaign המספר את הגעתכם לעולם חדש בתור ציידים של המחלקה החמישית. הספינה שלכם נהרסת על ידי דרקון עתיק שלאורך כל המשחק אתם מנסים ללמוד עוד עליו ואיך ללכוד אותו עבור החטיבה. העלילה בהחלט מספקת מסגרת טובה לכל הפעולות שאתם מבצעים במשחק אך במהלך כל המשחק רציתי לדעת יותר מעבר לדרקון היחידי שמגיע לחרב את העולם שלנו, מי הם המפלצות העתיקות, למה הן מגיעות ועוד. לצערי הרב, כדי לדעת את כל המידע הזה על השחקנים לחקור במהדורות היפניות של המשחקים דבר שפחות אהבתי לראות במיוחד וזאת המהדורה הראשונה למערב הייתי מצפה מ-Capcom ליצור מעין Hunter Monster in a nutshell שיסביר את עלילת המשחק לפני World.

מבחינת מהלך משחק העולם של Monster Hunter World הוא בהחלט מגוון ויפיפה. העולם מחולק למספר איזורים שכל אחד מהם יציג לשקנים מערכת אקולוגית עם סגנון משלה, כמו ג’ונגל פורח,מדבר הררי ואף גבעות געשיות ורעילות שבתוכה ובכל אחת מהמערכות תוכלו למצואו כמות מסיבית של חיות ומפלצות שניתן לראות שהושקעה מחשבה ארוכה עבור עיצובן ומבנה גופן המותאם לסביבה שבהן הן נמצאות.

אוכל, שינה ויצירת נשקים? הכל במקום אחד

את רוב הפעילות שלכם מעבר לשחיטת מפלצות אתם תבצעו בבסיס האם שלכם או כפי שקוראים למקום עצמו בסיפור Astera העיר ולמעשה ה-Hub עבור כל הפעילות שלכם במשחק.בעיר תוכלו למצוא את לוחות הקווסטים שמהם תוכלו לבחור צידי מפלצות או להמשיך בקווסטים של ה-Campaign הראשי, תוכלו לדבר עם חוקרים שייתנו לכם יותר מידע על המפלצות (כגון נקודות חולשה, איזורי זימון ועוד), מוכרים ורוכלים למגוון רחב של משאבים ומאכלים ואף את הקנטינה המפורסמת שבה תאכלו לפני כל משחק כדי לקבל חיזוק לפני הקרב. בבסיס תוכלו למצוא עוד מגוון רחב של משחקים, NPC לדבר עמם ואף תוכלו ללכת ולהירגע ב-Social Hub שבו תוכלו לפגוש שחקנים נוספים ולשחק בחיצים או סתם להינות מהנוף.

PC Master Race For The Win

כש-Capcom הודיעה על השקתו של המשחק גם לעולם המחשבים הנייחים היה ברור לכולם שכדאי מאוד שהמשחק יהיה פתוח מבחינת הגדרות גרפיות ואפשרות לנצל את כל הפוטנציאל של מנוע ה-MT Framework (שעד כה אני לא מצליח להבין מדוע החברה בחרה אותו דווקא) ולשמחתי הרבה החברה הצליחה לסמן בוי את כל הנקודות החשובות והמשחק בהחלט נראה פשוט מהמם לאורך כולו בין אם זה ב-Astera, במהלך קרבות או אפילו במהלך משחק חיצים מותח עם חברי פשוט נהניתי מהאיכות והיופי של המשחק.התאורה של המשחק מצוינת עם אורות הזריחה דרך העצים של הביצות, השקיעה היפה שבאיזור המדברי, השתקפות השמש על מי השלוליות וההשתקפות בכללי של האור בכל השריונות וכלי הנשק בהם אתם משתמשים.

עדיף לשים אוזניות, מניסיון אישי

בעוד שהגרפיקה במשחק נראית מהממת, הסאונד מוצלח רק בחלקו. למפלצות השונות יש מנגינות ייחודיות, חלקן קליטות יותר או פחות, וזה מאוד נחמד, גם לשעות המשחק יש סאונדטרק ייחודי להן בין אם זה סיור במדבר לקראת שעות ערב או מוזיקה מבשרת רעות כאשר אתם מטיילים בביצות בלילה. עם זאת, הדיבוב במשחק לא מוצלח, ובין אם תשחקו בדיבוב באנגלית, ביפנית, או אפילו ב-Monster Hunter Language, שנשמעת כמו שילוב בין סינית, יפנית ושפת אנשי מערות, הדיבוב אף פעם לא מתאים לשפתיים ואף יהיו מקרים בהן הדמויות לא יגידו בכלל את מה שכתוב בתיבת הטקסט או שפשוט תהיה שתיקה בזמן שהתיבה תקליד טקסט.חלק לא רואים זאת בתור משהו הכרחי אבל עבורי, ואני מאמין שעבור רבים שמדברים המון פעמים עם דמויות במשחק זו כן נקודה מציקה בחוויה הכללית.

לכאן הכסף הלך, הגיע הזמן להשחיז חרבות

עד כמה שאני מעריך את ידידי רוזנטל ואת הקונסולות שלו, שום דבר ואני מדגיש שום דבר לא יכל להכין אותי לזרם האדרנלין שחוויתי בפעם הראשונה כשראיתי את היראה והעוצמה של המצלמות הגדולות של Monster Hunter World (לא אתה Kulu-Ya-Ku ,ציפור טיפשה) במהלך המשחק יצא לי להתקל מול דרקון עתיק בשם Nergigante ומבלי לבצע לכם ספויילרים אוכל רק לספר שלאחר הקרב עמו היד שלי רעדה מהתרגשות ואדרנלין למשך מספר דקות ארוכות. העוצמה, הגודל והתחושה המסוכנת שהמפלצות הללו משדרות דרך מסך המחשב התעלתה על כל תחושת אימה ואדרנלין שהרגשתי אי פעם, וזאת דרך הדם על קוציהן, השיניים המשוחזות והעצומות או שפשוט דרך העיניים הריקות ומקפיאות הדם שלהן.

המפלצות עצמן בעלות “בינה מלאכותית” שבאמת הייתי מגדיר כטובה אך לא כמעולה, המפלצות אכן מגלות אינטואיציה ויכולת אירעות לסביבה לדוג’ קפיצה על הרים, עצים או שימוש בסביבה כנגדך על ידי משיכת השחקן לקן של מפלצת נוספת או רדיפת אחרי שחקן פצוע המנסה להחיות את עצמו בשיקוי, עד לכאן הכל נשמע טוב ויפה. העניין מתחיל להיגמר כשרואים את רשימת המהלכים של המפלצות שלאחר 3-5 קרבות תוכלו כבר לשנן בעל פה ( ותאמינו לי אתם תצטרכו לצוד כל מפלצת כמות מרובה) ודבר זה אישית הוריד לי קצת מהריגוש אך עדיין לא מנע ממני להינות כמו ילד קטן.מבחינת המפלצות הנמצאות, המשחק כולל מפלצות קלאסיות ממשחקים קודמים כמו ה-Barroth או המפלצת שנחשבת לאייקון הסדרה ה-Rathian, אבל גם כולל מפלצות חדשות שמעוצבות פשוט נהדר כמו ה-Bazelgeuse ו-X’enojiva. כמו כן, המעצבים והמתכנתים עשו עבודה מצוינת בלהתאים את המפלצות האלו לסביבה שלהן וניתן להרגיש שזוהי באמת סביבה שבה מפלצות כאלו יכולות לגדול ולהתרבות ולא סתם פארק היורה של אחד מהמתכנתים ב-Capcom.

?Any Last Words

אין ספק ש-Monster Hunter World הוא משחק כיפי, בין אם זה בציד המפלצמות המסיביות שגורם לאדרנלין לזרום בגופכם כמו אימון ספורט רציני או סתם אסיפת פטריות ביער המהמם של העולם החדש, למרות בעיות החיבור המסיביות של פלטפורמת המחשב שאירעו במהלך החודש הראשון להשקה Capcom עבדה קשה ושחררה מספר פאטצ’ים שתיקנו את הבעיה לחלוטין. במידה ואתם רוצים לתת מבט בסדרת ציד המפלצות הפופולרית מיפן אני מאיץ בכם לתת צ’אנס ל-World כי מה יותר כיף מלצוד מפלצת עצומה עם חרב/גרזן/חמת חלילים/מקל/חרב מתקפלת לגרזן (שאני אמשיך?) עצומה עוד יותר?

Monster Hunter World

סיפור ועלילה ראשית - 7
גרפיקה ועיצוב - 10
סאונד - 7
משחקיות - 10

8.5

אמא מפלצת

אם אתם רוצים להעיף מבט בסדרה הפופולרית ביפן, רוצו לקנות את המשחק החדש מבית Capcom ולא תתאכזבו.

User Rating: Be the first one !

אודות אור כהן

משנה לעורך הראשי בקטגוריית חומרה מנתניה אם אני לא כותב אני כנראה רואה סרט מדע בדיוני או משחק במשהו שקיבל ביקורות שליליות

השאר\י תגובה