Gotta Ride ’em All – ביקורת למשחק Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin

האם כותר Monster Hunter יוכל לעשות על הסוויץ' מה שכותר Pokemon לא הצליח? המשיכו לקרוא בביקורת המלאה של Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin

שיתוף הפעולה שבין סדרת משחקי Monster Hunter של Capcom וקונסולות המשחק של Nintendo נמשך למעלה מעשור. למרות שהכותר התחיל את דרכו על ה-PlayStation 2 וקיבלנו את Monster Hunter World, סדרת הציד של החברה מוכרת לרוב עם קונסולות המשחק של Nintendo, ספציפית הקונסולות הניידות, בהן התחילה הסדרה שמקבלת עכשיו את משחק ההמשך Monster Hunter Stories 2: Wing of Ruin, משחק תפקידים תורות עם דגש יותר על סיפור מאשר חיסול חוזר של מפלצות.

המשחק מתחיל עם בניית הדמות שלכם, בדומה לשאר המשחקים של הסדרה. אחרי מגוון רחב של אפשרויות התאמה (אבל לא ברמה מוגזמת כמו WWE 2K20), המשחק מתחיל עם אירועי חגיגה של הכפר שלכם שנמצא תחת הגנת דרקוני הרת'אלוס. אנחנו רואים נערה צעירה בשם אנה דואגת לדרקון הראשי ולוקחת את הביצה שלו להוראותיו, מיד לאחר מכן צבא משוריין מגיע לתקוף את הדרקונים והם עוזבים את האי.

ההרפתקה מתחילה איתכם, הנכד/ה של רד, רוכב דרקונים אגדי של הכפר. אתם לומדים להיות רוכבי מפלצות בעצמכם, לוחמים שמשתמשים בנשקים כמו הציידים המוכרים של הסדרה אבל גם שנעזרים במפלצות האייקוניות של הסדרה להלחם ולהתקיים בשלום בעולם הענק הזה.

אחרי מספר משימות פתיחה מאוד ארוכות ומתישות שיכירו לכם את מכניקות המשחק ואת בסיס הסיפור תחת הנחיותיה של קיינה, אתם פוגשים אחרי קרב מול מפלצת שדבוקה בטירוף (כמובן) את אנה שמעבירה לכם את צמיד הסינרגיה של סבכם ואת ביצת הדרקון, שהאגדה אומרת מכילה בתוכה דרקון רת'אלוס עם עוצמת כנפיים חזקה מספיק להשמיד את העולם. כעת זה גורלכם לפתור את תעלומת הדרקונים, להשלים את הנבואה, להציל את העולם ולהביא שלום לעולם הרחב של Monster Hunter Stories 2.

הסיפור אולי מתחיל פשוט ולאט, ויש שוב פעם את האלמנט הממוחזר של Monster Hunter שמפלצות איבדו שליטה ומביאות הרס לעולמכם השלו, אבל דמויות המשנה מספיק מעניינות ומהנות, כמו ראשי השבטים שונים והחתול נבירו שמלווה אתכם לאורך הדרך, ויש מספיק מסתורין סביב הביצה והדרקונים שיגרמו לכם להמשיך לשחק.

הסיבה שהסיפור מעניין (למרות השימוש במגפה שמטריפה מפלצות) זה כי מדובר בסדרת משחקי Stories שיותר מתרכזת בסיפור ומשחקיות RPG קלאסית, כך גם היה המשחק המקורי מ-2016.

מדובר במשחק תפקידים בתורות שבו אתם שולטים בגיבור/ה שלכם והמפלצת עליה אתם יכולים לרכב. מערכת הקרב בנויה ממתקפות מיוחדות, חפצים, נשקים שונים והחלפת מפלצות כשכל מתקפה ומתקפה מיוחדת היא אחד משלוש סוגים: מתקפת כוח, מהירות או טקטיקה. כל סוג מתקפה חזק מול סוג אחד וחלש מול אחר- מהירות מנצחת כוח, כוח מנצח טקטיקה וטקטיקה מנצחת מהירות. הבחירה בהתקפה הנכונה היא קריטית כדי להשיג את נזק הנקודות הגבוה ביותר וכדי להמנע מנזק נוראי לדמויות שלכם במקרה של התנגשות, זאת אומרת אם אתם תוקפים מפלצת והיא בוחרת לתקוף אתכם ולא את חבריכם או המפלצת שלכם.

כל מפלצת בבעלותכם תוקפת בעיקר באחת משלוש סוגי התקיפה, אבל אתם יכולים להשתמש ביכולת מיוחדת אחרי מספר התקפות כדי לעשות מתקפה מיוחדת מסוג אחר. אם גם הגיבור/ה שלכם וגם המפלצת שלו/ה מבצעים את אותה המתקפה, הם יבצעו מתקפה זוגית שגורמת נזק מסיבי. אחרי מספיק התקפות, תוכלו לרכב על המפלצת שלכם מה שמאפשר מתקפה מיוחדת סינמטית שגורמת להרבה נזק. 

בדומה למשחקי Monster Hunter אחרים יש לכם מגוון רחב של נשקים כמו חרבות, פטישים, רובים וחץ וקשת, עם כל נשק גורם סוג אחר של נזק אותו תוכלו גם לכוון לאיברים שונים בגוף המפלצת ובכך להרוויח עוד חומרים ולנטרל התקפות מיוחדות של המפלצות, כמו לתקוף את הזנב של ה-Pukei Pukei כדי למנוע ממנו להפיץ רעל על החבורה שלכם. בכללי תוכלו להמנע מקרב עם המפלצות של העולם לגמרי על ידי התחמקות מהם, משהו שמאוד קל לעשות, או אם תרצו, תתקפו אותם מאחור ובכך תקבלו יתרון בקרב שלכם.

מערכת הקרב של המשחק היא נהדרת- היא מספיק פשוטה להבנה מהירה ומספיק מגוונת ומורכבת כדי לספק אתגר אמיתי, והיא מעודדת תמיד להחליף מפלצות ולנסות שילובים אחרים על מנת להתמודד עם המפלצות הגדולות יותר של העולם. 

איך משיגים מפלצות חדשות? מוצאים ביצים שלהן במערות ברחבי העולם, לרוב אחרי קרב קשה מול מפלצת מסוימת שככל הנראה תבקע מהביצה. כדי לדעת אם מדובר במפלצת חזקה ונדירה, יש לכם את השותף החתולי שלכם שמצליח להריח את איכות הביצה, במכניקה שלא הכי תורמת לבחירה שלכם. משם תצטרכו לחזק את המפלצת שלכם בקרבות ושתלמד התקפות חדשות, ממש פוקימון של Monster Hunter רק טוב יותר.

על כל מפלצת אתם יכולים לרכב בעולם הפתוח וכל מפלצת בעלת יכולת מיוחדת שתשמש אתכם בעולם הפתוח כדי להשיג אוצרות נוספים ולהגיע לאזורים חדשים. חלקם מסוגלים לקפוץ מעל מרווחים מסוימים, לטפס על גפנים, לשחות באגמים או לאתר פריטים חבויים בעולם כמו ראדר. זו מכניקה שמאוד מזכירה את יכולות ה-HM של פוקימון רק שפה היא מרגישה יותר טבעית ומתאימה להתנהגות שהכרנו עד כה מהמפלצות של Monster Hunter. 

אלמנטים נוספים מוכרים מהכותר באים לידי ביטוי בכפר שלכם, בו אתם יכולים לקחת על עצמכם משימות בשביל להרוויח כסף ומשאבים, נפח שיכול לבנות לכם שריונות וכלי נשק, מסעדה לחיזוק הנתונים שלכם וחתול שייתן לכם פריטים עוצמתיים אם תאספו עבורו פקקים נדירים. הכל ברוח הקלאסית של הכותר עם עיצובים נהדרים לפריטים ולכפרים השונים.

הבעיה היחידה עם הכפרים וזה שהעולם גדול היא הביצועים החלשים אליהם הם מובילים. אני לא יודע איך המשחק רץ על המחשב האישי, אבל על ה-Nintendo Switch נתקלתי מספר פעמים בירידה בכמות הפריימים ואיטיות בולטת לעין, רק מה שעוד יותר מחזק את הטענה של מעריצים לקונסולת Switch חדשה ועוצמתית יותר. כמו כן, בעולם עצמו מספר פעמים מצאתי שלוקח לשלט זמן להגיב לפקודות שלי, ספציפית כשמדובר בלאסוף דברים בעולם הפתוח. אני דוהר עם המפלצת שלי וחולף על פטרייה שאני לוחץ לאסוף ומסיבה מסוימת לא מצליח וחוזר אחורה כדי לאסוף אותה, זה בטח באג מינורי שיתוקן בהמשך.

לפחות תצוגתית המשחק מאוד מרשים עם עיצובים נהדרים לעולם הזה והאנשים שמאכלסים אותו, עם גרפיקה חדה וצבעונית שנראת נהדר על מסך הטלוויזיה או הקונסולה הניידת שלכם. בנוסף, כמו שאמרתי על מערכת הקרב, ממשק המשתמש מאוד נוח לשימוש וקל להבנה, בשונה ממשחקי תפקידים אחרים שחוויתי כמו Final Fantasy VIII.

פס הקול של המשחק גם מצוין עם מנגינות נהדרות בכל סצנות הדיאלוג, הקרבות והעולם הפתוח, מה שרק גורם למשחק להרגיש יותר כמו משחק תפקידים קלאסי שמהווה תחליף נהדר למעריצי כותר פוקימון שהתאכזבו אולי מהמשחקים האחרונים של הסדרה.

סיכום

למרות בעיות מינוריות בביצועים של Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin על ה-Nintendo Switch, מדובר במשחק תפקידים מעולה שכולל מערכות קרב מורכבות וכייפיות, עולם יפה ומגוון לחקור, סיפור מרתק ומערכת איסוף מפלצות שנותנת תחליף מעולה למעריצים של Pokémon שמחפשים הרפתקת מפלצות ראויה לדור הנוכחי.

Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin סוקר על ה-Nintendo Switch וזמין לרכישה גם על המחשב האישי.

Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin

ציון סופי - 8.5

8.5

מעולה

למרות קצת בעיות ביצועים על הקונסולה של Nintendo, עדיין מדובר במשחק תפקידים מעולה עם סיפור טוב, מערכת קרב מורכבת ומערכת איסוף מפלצות כייפית.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה