Nintendo

Nintendo Switch – השלמת פערים

חודש וקצת נותרו עד להשקת קונסולת הדגל החדשה של Nintendo, הגיע הזמן להשלים פערים

אחרי שנים ארוכות בהן Nintendo נותרה מחוץ למערכה בקרב על קהל שחקני הקונסולות, Nintendo מקווה כי הפעם, תצליח להחזיר מכה כואבת ל-Xbox ול-PlayStation עם הקונסולה החדשה שלה, ה-Switch, ולחזור לימים בהם לא היה ולו ילד אחד אשר לא הייתה לו קונסולה של Nintendo. החברה נכנסת הפעם כשידה על העליונה, הקונסולה החדשה אשר תוציא לקהל הרחב בעוד קצת יותר מחודש היא מיוחדת במינה; גם נייחת, גם ניידת, עם מגוון עצום של משחקים ובמחיר שלא יכאב יותר מידיי בכיס.

בדומה לכתבה הקודמת אשר הכנתי על הקונסולה, מצ"ב אוסף ובו כל הכתבות המשמעותיות אשר כדאי לכם לקרוא.

כיוון שהכתבה תעסוק במספר תחומים הנוגעים לקונסולה, באופן חד פעמי חילקתי אותה לנושאים.

← המשחקים
 כש-Nintendo הכריזה על הקונסולה, היא הודיעה כי היא בקשר עם כ-50 חברות פיתוח משחקים. באירוע שנערך כמה חודשים מאוחר יותר, מסרה החברה כי נכון לאז, כ-80 משחקים היו תחת פיתוח, וב-31 בינואר, לפני כמה ימים במהלך הצגת הדו"חות הפיננסיים של החברה, מסר נשיא החברה (Tatsumi Kimishima) כי למעלה ממאה משחקים שונים נמצאים תחת פיתוח בשותפות עם למעלה מ-70 מפתחות משחקים, אולפנים ועוד. "לאחר המצגת אשר העברנו, המשכנו לקבל הצעות מעוד ועוד מפיצים אשר רצו לפתח משחקים לקונסולה החדשה", עוד הוסיף: "אמרנו כי אז היו כ-80 משחקים המצויים בפיתוח בשותפות יותר מ-50 חברות, אבל היום אנחנו יכולים לומר בבירור כי המספר זינק ליותר ממאה משחקים חדשים בשותפות של למעלה מ-70 חברות, אנחנו מסתכלים קדימה ובקרוב תוכלו לראות הכרזות נוספות על המשחקים החדשים אשר יגיעו בעתיד לקונסולה". בין המשחקים המדוברים אשר צפויים להגיע לקונסולה, נכלל גם המשחק The Jackbox Party Pack 3, לאחר שהחברה פרסמה בחשבון ה-Twitter שלה כי היא נרגשת לקראת צאת המשחק לקונסולה החדשה.

← שיתוף פעולה בין Nvidia ל-Nintendo?!
סביר להניח שכששמעתם על הכותרת, במידה מסוימת הופתעתם מאוד, מה כבר יכול להיות משותף ליצרנית כרטיסי מסך ומובילה בתחום כרטיסי המסך למחשבים האישיים, ולחברה אשר במובן מסוים חרטה על דגלה את נושא הקונסולות? והתשובה לזה, מורכבת משלושה מילים – למה לא לשלב? כולנו יכולים להבין מה יקבע את הצלחתה של הקונסולה החדשה של נינטנדו, והוא תחום המשחקים – בלי מגוון גדול של משחקים, הקונסולה לא שווה הרבה, ובשביל שיהיה מגוון גדול של משחקים, על הכלים להיטב עם המפתחים, או במילים אחרות – אם ההר לא יבוא אל מוחמד, מוחמד יבוא אל ההר. אם יש דבר אחד ש-Nintendo כבר למדה מכישלונות קודמים הוא הצורך במגוון גדול מאוד של משחקים, אם תלכו היום לחנות משחקים, סביר להניח שתראו הרבה מאוד משחקים המיועדים לקונסולות האחרות בשוק, ורק אוסף מצומצם מאוד של משחקים לקונסולה הקודמת בסדרה של החברה – ה-Wii U – אם בכלל. בגלל הארכיטקטורה של הקונסולות שלה, פיתוח המשחקים לקונסולות השונות של החברה היווה אתגר, ואיזה פתרון יכול היה להיות טוב יותר, משיתוף פעולה עם Nvidia? בזכות הקשר הזה, הצפי הוא כי פיתוח המשחקים עבור הקונסולה יהיה קל הרבה יותר וגם משחקים אשר מיועדים לדוגמה למחשב האישי, יוכלו להתאים גם ל-Switch. תודו – הופתעתם.

← לייחצן, לייחצן, לייחצן
כשחברה מסוימת מוציאה מוצר חדש אל השוק, יש שלב אחד שאסור לפסוח עליו אף פעם – הפרסום, לוקחים את המוצר, מפרסמים אותו, משווקים אותו ומהללים אותו. פעם – זה בכרזות ובעיתונים, היום – זה באינטרנט ובפרסומות. אז בהנחה שהייתה לכם מבחינה כספית וכלכלית האפשרות לשווק את המוצר היכן שרק תרצו, יש מקום אחד שווה במיוחד שרק מעט מאוד פרסומות זוכות להגיע למעמד הזה, (והנה רמז עבה – ב-2015 הוא שבר את שיאי הרייטינג של כל הזמנים, עם למעלה מ-100 מיליון צופים. הצלחתם לנחש?) הוא הסופרבול, יום משחק ההכרעה של אליפות ליגת הפוטבול האמריקאית כבר מזמן הושרש בתרבות האמריקאית כיום חג, וייערך ממש בעוד מספר ימים (ב-5 בפברואר, אם אתם ממש עוקבים). נינטנדו הבינה שאם יש דרך אחת לייחצן את הקונסולה החדשה, זה יהיה שם, התוצאה? מרהיבה – פרסומת באורך של שלושים שניות בליווי השיר החדש של Imagine Dragons – שמו Believe, ובפרסומת מככבת הקונסולה החדשה של Nintendo והמשחק The Legend of Zelda, כל זה יקרה כפי שכבר ציינתי ב-5 בפברואר, במהלך רבע השעה האחרונה של המשחק.

← 25 דולר לשנה, ואתם יכולים לשחק ברשת
דבר אחד שלמדנו הוא שקונסולות זה לא עסק כל כך זול, המכשיר עצמו בבירור זול יותר ממחשב מקצועי בהרבה, אבל ההוצאות שמסביב כבר מייקרות את העסק. כך לדוגמה, במידה וקניתם קונסולה, תצטרכו גם לקנות עוד שלטים ועוד משחקים (שבארץ כל אחד מהם יכול להגיע למאות שקלים למוצר בודד) ואם זה לא הספיק, גם תצטרכו לקנות מינוי שנתי (או חודשי) על מנת שתוכלו לשחק ברשת או עם חברים, דבר שבמחשב – לא קורה. כנראה ש-Nintendo חשבה על זה גם, והגיעה למסקנה שבשונה מיריבותיה Sony ו-Microsoft אשר בקונסולות שלהן המחיר יחסית גבוה, ניתן לגבות מחיר נמוך בהרבה מהשחקנים עבור המינוי בקונסולת ה-Switch, והמחיר עומד על כ-25 דולרים בלבד, לשנה שלמה (!)

← הסרטון הבעייתי
המטרה העיקרית של ה-Nintendo Switch היא האופציה לקונסולה ניידת ונייחת במכשיר אחד, קטן, וקומפקטי, ולא אגזים כשאומר שאם תהיה חברה אחת שתעשה זאת בצורה הטובה ביותר – זאת תהיה Nintendo, בשונה מיריבותיה Sony ו-Microsoft, החברה משתדלת להראות פעילות מאוד גבוהה בערוץ ה-YouTube שלה, ואולי היא אף מעט פזיזה – במהלך סרטון רשמי ששוחרר על ידי Nintendo פורטוגל, אפשר היה לראות בבירור במהלך הסרטון את תפריט כלי הפיתוח של הקונסולה. (הסרטון)

התמונה המדוברת, בתמונה ניתן לראות את התפריט של כלי הפיתוח לקונסולה, טעות אנוש או שאולי זה היה בכלל בכוונה?

← Joy-Cons, שלטים קטנים, בעיצוב מרהיב
השלטים החדשים של הקונסולה אשר צפויים לבוא עמה בצאתה, יקראו "Joy-Cons". אם לא קראתם את הכתבות הקודמות, אסביר בקצרה – אלו הם השלטים אשר "מתלבשים" על המסך הקטן של הקונסולה, והם משמשים או כשלט אחד עבור הקונסולה או שני שלטים נפרדים, תלוי במשחק, או במילים אחרות – אלו שלטים מאוד מתוחכמים עם מגוון שימושים. על פי תמונה אשר רצה ברשת, נוסף לשלטים אשר יגיעו עם הקונסולה, ניתן יהיה לקנות בנפרד שלטים רשמיים ומקוריים של נינטנדו בשלל צבעים ותצורות בדומה לשלטים של Xbox ו-PlayStation. נגיד לכם את האמת? התמונה מאוד הדליקה אותנו.

← מציאות מדומה ב-Nintendo Switch?
אחת מהשאלות הגדולות שנשאלות לאחרונה, היא האם הקונסולה תתמוך במציאות מדומה (VR)? בעבר חתמה החברה על פטנט הקשור לתחום המציאות המדומה, וכעת מנכ"ל החברה מאשר את הידיעות על כך ואומר כי Nintendo שוקלת בכובד ראש את הכנסת תחום המציאות המדומה לתוך הקונסולה החדשה שלה. מצד אחד – אין לה מה להפסיד, ובעולם שבו מציאות מדומה כבר נתפסה כטרנד חזק כדאי מאוד ש-Nintendo תצא גם היא עם מוצר מתחרה, אך מצד שני, עם כל כך הרבה מתחרים כשהמוביל מביניהם הוא ה-PlayStation VR, האם ל-Nintendo יש עוד סיכוי בכלל בתחום הזה? ואם זה לא הספיק – עוד שאלה שנשאלת היא, במידה והחברה תחליט להוציא משקפי מציאות מדומה האם הם יעבוד גם על הקונסולה בזמן שהיא ניידת? זה נשמע מאוד הזוי, שכן במצב נייד, רזולוציית המסך היא 720p, רזולוציה נמוכה יחסית כדי להשיג ראות טובה במציאות המדומה.

ה-PlayStation VR, "עולם שונה לחלוטין"

← יורש לקונסולה הניידת Nintendo 3DS
עד לתקופת הזמן הזו, הקונסולה הניידת השולטת של Nintendo הייתה ה-Nintendo 3DS, ובשונה מה-Wii U, היא נחשבה להצלחה מסחררת עם למעלה מ-65 מיליון יחידות שנמכרו. אבל השאלה שנותרה בגדר תעלומה היא, מה עכשיו? האם ה-Switch שהיא גם ניידת וגם נייחת, היא היורשת של ה-3DS? על פי נשיא חברת נינטנדו, כנראה שלא. הוא אמנם לא הרבה בפרטים באמירותיו, אך אמר כי ייתכן מאוד שיהיה יורש נוסף ל-Nintendo 3DS, לאו דווקא ה-Switch. ואם זה לא הספיק – עוד הוסיפה החברה, כי היא לא מתכוונת לנטוש את הקונסולה הניידת שלה, וה-Nintendo Switch לא תחליף אותה. החברה עובדת עם חברות צד-שלישי לטובת פיתוח משחקים נוספים לקונסולת ה-3DS, וביניהם:

  • Dragon Quest 8
  • Dragon Quest 11
  • Pikmin
  • Poochy and Yoshi’s Wooly World
  • Fire Emblem Echoes: Shadows of Valencia
  • Fire Emblem Warriors
  • Shin Megami Tensei
  • Monster Hunter XX
  • Etrian Odyssey V
  • Yokai Watch 3

מצד אחד, מפתיע שהחברה בחרה שלא לעזוב את קונסולת ה-3DS המתיישנת, אך מצד שני – אם היא הייתה כזו הצלחה, מדוע לעצור כאן?

סיכום
לסיכום הכתבה, כל מה שמפריד בינינו לבין ה-Nintendo Switch הוא כחודש וחצי, מעבר לכך שכדאי לשמור על איפוק וסבלנות, בואו נקווה ש-Nintendo באמת תביא עמה שינוי משמעותי לתחום הקונסולות בפרט והגיימינג באופן כללי, ושלא נתאכזב ברגע האחרון. מה דעתכם על הקונסולה החדשה של נינטנדו? מוזמנים לשתף אותנו!

אודות .

.

השאר\י תגובה