Mortal Kombat 11

הרגת אותי מצחוק – ביקורת דמות הג׳וקר ב-Mortal Kombat 11

הצירוף של הג'וקר לעולם האלים והאכזרי של Mortal Kombat 11 הוא בהחלט זיווג משמיים

הוא מרושע, אכזרי, פסיכופט, מטורף, הזוי, חמוש בארסנל של צעצועים מתפוצצים (מאיפה הוא משיג אותם?), בעל שיער ירוק, חליפה סגולה, אהוב על כולם, בקרוב גם יסתובב עם אוסקר והצטרף למשחק המכות Mortal Kombat 11. אם לא ניחשתם עד כה על מי מדובר אז ככל הנראה נחתתם מכוכב רחוק או יצאתם מבידוד אחרי שנים רבות, אז לכבוד הגעתכם תנו כפיים לג׳וקר, הדמות החדשה שנותנת לנו משב רוח חדש ורצחני.

מצד אחד, אם יש דמות שאי אפשר שלא לאהוב ולא משנה באיזה מדיום – זה הג'וקר, מדמות בקומיקס שמעצבת את דרכו של באטמן, דרך הנבל האולטימטיבי בסדרות טלוויזיה וסרטים (למעט ג'ראד לטו) ועד דמות במשחקי מחשב שעושה עבודה מדהימה בהנעת העלילה בין אם זה בכל משחקי באטמן למיניהם או משחקי המכות.

מצד שני, אם קיים משחק שיש כלפיו רגשות סופר מעורבים בין אהבה אבסולוטית לסלידה ותסכול זה מורטל קומבט, אחד ממשחקי המכות הוותיקים בשוק שתמיד לוקחים דברים לקצה מכל כך הרבה בחינות. אחרי שהג'וקר הוכיח את היכולות המרושעות שלו ב-Injustice לא מעט הרגישו שהוא לא ממלא את מלוא הפוטנציאל שלו במיוחד במשחק מהסוג הזה וכשהדמות הזאת עשתה את הצעד הבא ונכנסה ליקום האלים של מורטל קומבט היה לא מעט חשש ממה שיהיה איתה ולשמחת השחקנים – השילוב היה מושלם.

הדמות של הג'וקר מייצגת את הטירוף חסר הרחמים בעולם של באטמן ובלא מעט מקרים גם חזינו בזה עד רמת החלחלה ("Batman: The Killing Joke" הוא דוגמה מצוינת) ועכשיו "כשנותנים לו יד חופשית" להציג את היכולות שלו – זאת חוויה אלימה, משעשעת ועל גבול העוצרת נשימה מכל כך הרבה סיבות. סגנונות הלחימה תוך שימוש באביזרים בצורה נפלאה וזורמת, מהלכים סיום אלימים שלא יביישו אף דמות בסדרת המשחקים עם קורטוב של הומור כיאה לדמות, תלבושות שמתאימות לו ולא משנה כמה הן מוזרות או קשורות למציאות והכי חשוב – קיבלנו דמות מה"ניילונים" כמו שאומרים. כן, כן, מה שקראתם, דמות חדשה לחלוטין.

כשיש לבן אדם ותק מטורף על משחקי מחשב כולל משחקי מכות (30 שנות גיימינג) קל מאוד לזהות מתי דמות שצורפה מבוססת על דמות קיימת רק עם עיצוב שונה ואיזה מכה מיוחדת שהאנימציה שלה קצת שונה. במקרה של הג'וקר אנחנו מקבלים משהו שונה ומעניין שנותן לנו לממש את כל היכולות ההזויות שלו החל ממכות רגילות, התקפות מעניינות ומשעשעות ועד פינישים מצוינים שאולי לא מגה אלימים כמו שאנו רגילים אבל בהחלט מתאימים לדמות שניתן היה רק לפנטז עליהם בסדרת משחקי Injustice.

אז אם נסכם בקצרה את כל נושא הדמות של הג'וקר, שהוא למעשה תוסף בתשלום למשחק כמו המחסל, ספון ולא מעט דמויות קלאסיות ממשחקי עבר, אנו מקבלים משהו חדש, מעניין ומשעשע שמאפשר לנו להוציא את כל הזעם שהצטבר בפנים. הג'וקר מביא את כל היכולות האלימות והפסיכוטיות שלו שסורסו היטב במשחקי Injustice כנגד שאר הדמויות ומפיח חיים חדשים במשחק לעוד כמה שעות, כמובן שהמינוס היחידי (לדעתי) שמארק האמיל לא מדובב אותו אלא ריצ'רד אפקאר שמדובב גם את ריידן, אבל בקטנה.

אם אתם רוצים לדעת מה אני חשבתי על המשחק הבסיסי, Mortal Kombat 11, תוכלו לקרוא את הביקורת שפורסמה באתר זה בקישור כאן.

*קוד לביקורת סופק על ידי חברת עדלי יונייטד, יבואנית Warner Bros בישראל.

Mortal Kombat 11

ציון סופי - 9

9

מעולה

הג'וקר הוא דמות אדירה שכיף לשחק איתה ותהפוך מאוד למועדפת שלכם. יש לו מגוון מטורף של צורות לחימה ומהלכי סיום לצד התבטאויות ואמירות שרק הוא מסוגל לבטא.

User Rating: Be the first one !

אודות אבירם צדיקריו

אבירם צדיקריו קופירייטר, גיימר ותיק עם 20 שנות נסיון ויודע דבר או שניים, שאלות במייל, לא בשבת כי אני משלים שעות שינה. לייצירת קשר- [email protected] http://aviram.2ya.com/

השאר\י תגובה