אם כל הנשקים- סיקור למשחק Mothergunship

המשחק Mothergunship ישמע כמו שם מאוד מוזר, ובצדק כי גם המשחק..מאוד מוזר (אני אוהב דברים מוזרים, גם אתם?) עם הרבה יריות, רובוטים, הומור וכלי נשק…הרבה הרבה כלי נשק

כשראיתי את Mothergunship לראשונה הייתי מאוד סקפטי לגבי הרעיון מאחורי המשחק, אחרי שהתחלתי לשחק הבנתי כי מדובר במשחק, אומנם לא הכי מתקדם ומושקע שתמצאו כמו COD, Battlefield וכן הלאה, אבל בהחלט משעשע ומלא באפשרויות לא הגיוניות (בעליל) לכלי נשק.

פרט מאוד חשוב לגבי המשחק, הוא נמצא כרגע בגישה מוקדמת ב-Steam משמע הוא לא גמור לחלוטין.
הפוטנציאל הטמון במשחק הזה הוא קיים, רק צריך לראות לאן המפתחים לוקחים את זה הלאה. בשביל מה שיש לנו כרגע הציון, יתייחס למצב שלו כרגע, משמע יש לו מרחב לשיפור עד ההשקה הרשמית.

המשחק באמת מעניק הרבה חופש לדגדג את היצירתיות שלכם, משם אתם האחראים ליצירות שלכם (תנו למדען המטורף שבכם להשתחרר).
את הסיקור אחלק לכמה נושאים ביניהם משחקיות, גרפיקה, שמע (מוזיקה, דיאלוגים וכו’) ואולי אפילו עוד כמה הערות שוליים כאן ושם.
מה שנשאר לכם לעשות, להיכנס לחליפה הרובוטית שלכם ולתכנן מעכשיו את הנשקים ההזויים שלכם.

משחקיות

המשחקיות בהחלט אחד הדברים היותר בולטים שתחוו במשחק, בין אם מדובר בהתאמת החליפה שלכם באמצעות נקודות יכולות לבין אם מדובר במסע ללא מעצורים של השמדת צבאות רובוטיים שמגיעים אליכם מכל חור (רציני אבל, כל חור).
המשחק הוא גיהינום יריות עלי אדמות (או חלל, הרי אנחנו בחלל) ששם אתכם מול צבא רובוטי שכבש את כדור הארץ ואתם המבצר האחרון להצלת הכדור הכחול-ירוק שלנו, בהצלחה חיילים תצטרכו את זה!

המשחק אומנם פעולה-יריות, הוא מציג פן של משחק תפקידים בכך שהוא מעניק לכם רמות, וכל רמה שווה נקודת יכולת שאותם תנתבו לאחד מאפשרויות שדרוג פאסיביות (עוד נקודות חיים, עוד קפיצות, עוד נקודות אנרגיה[תחמושת] ועוד כל מיני).
בעיני זה אחד הדברים היותר קריטיים שדורשים מכם מחשבה, נתקלתי במצב שהוספתי נקודות חיים, בעקבות זה נחסם לי האפשרות לשים נקודות בתוספת אנרגיה אז מקריבים אחד למען השני.
נקודות יכולת לא צצות להן ככה משום מקום, הן משהו שצריך להרוויח ביושר, והמשימות הן הדלת שלכם.
המשימות שלכם אומנם פשוטות להבין, הן יכולות להיות קשות מאוד היות ואתם יכולים להיתקל במערך אויבים אינטנסיבי שיורה עליכם מכל כיוון. אל תדאגו, אתם תשיבו מלחמה (על זה נדבר בהמשך).
השלבים הם אקראיים לגמרי ויהיו פעמים שאתם תיכנסו לחדר ותגידו לעצמכם “אה כן, מכיר את זה, הוא יצוץ משם, הם מכאן, וזה בפינה”…אז לא, המשחק תוקע לכם מקל בגלגלים ועושה כל שלב אקראי מבחינת התוכן שלו.
נכנסתי לאותו חדר כמה פעמים, וכל פעם מחדש בירכו אותי בנוכחותם שלל אויבים שונים ומגוונים.
החדרים שתיכנסו אליהם (אקראיים, כן?) מקבלים טוויסט שונה כשאתם נכנסים לחדרים מיוחדים כמו חדרי אתגר (יציבו בפניכם אתגר, הצלחתם? קיבלתם בונוס…לא הצלחתם, קיבלתם כלום), חדר קובייה (חדר שמקבל תוספת או תוספות נחמדות כמו רצפת לבה, יריבים חזקים יותר, חומצה וכן הלאה) אולי החדר הכי מפחיד…חדר הבוס כי אתם בעצם נלחמים בבוס, גדול ומפחיד.

עד עכשיו דיברנו על הדברים השגרתיים, שלב כאן, חדר שם וכן הלאה, עכשיו נעבור למשהו עם קצת יותר בשר- כלי הנשק המדהימים שלכם.
כלי הנשק הם בהחלט פן ייחודי של המשחק המשלב עיצוב חופשי (מוגבל בדמיון, מספר הכלים שיש לכם ואופן יישום החלקים), ניהול אנרגיה (נשק קטן ופשוט ייתן לכם יותר יריות לעומת נשק גדול ומורכב ישאיר אתכם בלי אנרגיה מהר מאוד) וכמה מגניבים אתם רוצים להיראות כשאתם עפים לכם על ברחבי החדר מרססים כל דבר שבא לקראתכם.
כלי הנשק מורכבים משלושה חלקים- מחבר, כלי הנשק היורה ומודים (Mods). תוכלו לשנות את האפקטים של כלי הנשק שלכם, נגביר את הכיף עוד קצת ונוסיף כמה מודים, כל מה שתחברו יחדיו ישפיע על כל המערך (שימו 4 מודים שונים, לנשק שלכם יהיה 4 השפעות שונות).
השילובים כמעט בלתי מוגבלים ואפשר לייצר הכל מהכל, רוצים מטול רימונים שעל הדרך יורה כדורי אנרגיה, חיבור כאן חיבור שם והנשק שלכם מוכן.
אולי ההסבר על הנשק יהיה קצת לא מובן, אני מדבר על לחבר עוד ועוד כלי נשק שונים ליצור את נשק יום הדין שלכם איתו אתם מענישים את האויבים שלכם.

שילוב של משימות וכלי נשק יבוא לידי ביטוי אם וכאשר איבדתם את כל החלקים שלכם, תוכלו לקחת רגע בצד לעשות משימות שיעניקו לכם חלקים (תצטרכו להיכנס איתם למשימה אבל לא בהכרח להשתמש בהם…תזכרו את זה). משימות הצד האלה קלות משמעותית מהמשיות הראשיות אז אולי שווה לעשות קצת איסוף חלקים למשימות הגדולות.
בגדול נהניתי מהמשחקיות, הוא קצת אחר ממה שאנחנו רגילים אליו וזה משב אוויר המלווה בגשם של קליעים, לייזרים ועוד שטויות שתוכלו לדמיין.

גרפיקה

לא כבדה או מתקדמת להפליא, אם זאת הגרפיקה לא רעה בכלל בשביל משחק אינדי. עיצובי הדמויות מאוד פשוטות עם הרבה צורות הנדסאיות שונות ומגוונות, הייתי אומר אפילו קצת קוביסטי (Cubic).
אחד הדברים שתפסו לי את העין היה הצבע. כל כך הרבה צבע על כל אזור, חדר ודבר שתתקלו בו, אישית אני אוהב צבעים אבל לפעמים יותר מדי יכול להקשות.
מה שאולי חסר זה דגש על האפקטים של כלי הנשק, יש כמה אפקטים שנראים כאילו השקיעו בהם פחות מאמץ מאחרים וחבל, חלק גדול מהמשחק הוא בעצם כלי הנשק ומה שהם יורים.
כפי שציינתי המשחק בגישה מוקדמת אז אפשרי בהחלט לקוות שיהיו השקעות נוספות מאוחר יותר במהלך הדרך.
גרפיקה סבבה לגמרי, אומנם קצת מפספס באזור האפקטים, הדמויות מושכות את העין ומאיימות באותה מידה, אני מקווה לראות עוד נגיעות באגף הזה.

שמע (מוזיקה, דיאלוגים וכו’)

אתם חייל, על חללית, במאה האלוהים יודע כמה…אבל מה, את המפקד הסטראוטיפי האמריקאי לא שכחו בכלל. הקולונל שלכם פשוטו כמשמעו “גיבור אידיוט” שיכניס לכם נאומים מעוררי השראה עם נגיעות של גזענות כלפי רובוטים, רעיונות הזויים, דיאלוגים מוזרים עם אנשי הצוות האחרים ועוד.
אליו מצטרפות דמויות נוספות (אלה שמנהלות דיאלוגים עם הקולונל המוזר שלכם) שיעזרו לכם בהבנה של מה קורה מסביבכם, הדיאלוגים בהחלט יגרמו לכם לצחוק, לצחקק או אפילו לחייך אם כמה שהם מטופשים. כל הדמויות עם מילים, מדובבות, מעבר לזה הכל ביפ בופ בלופ בליפ..והרבה רעשי פיצוצים בכל מקום.
המוזיקה תכניס אתכם למצב רוח קרבי בקצב מהיר עם הרבה מוזיקה קצבית ואלקטרונית (זה מסתדר עם הקצב המהיר מאוד של המשחק) שללא ספק יעשה לאוזניים שלכם ולחוש הקצב שלכם קצת גורו גורו.

כמה מילות סיכום לגבי העוף המוזר הזה בחבורה.
Mothergunship משחק יציב המעניק חוויה מהנה בהחלט בין אם זה להקשיב למוזיקה הקצבית שמעלה לכם את הדופק לבין אם מדובר בהשמדה חסרת מעצורים של רובוטים באינטנסיביות שלא ברא השטן (המשחק אומנם אלים אבל הוא כמו פורטנייט אלים, אין Gore).
הרעיון מאחורי כלי הנשק בהחלט מעמיד את המשחק הזה באור קצת שונה מהאחרים ומעניק עומק יצירה שאתם תהיו אחראים עליו לאורך כל הדרך שלכם עד למעלה.
מי שאוהב משחקי יריות כאוטיות מלאות בבלגן אבל מהנות, ירצה לבדוק את העסק הזה שיש כאן…אולי תגלו גם אתם תביסו את האימא.

Mothergunship

משחקיות - 7
גרפיקה - 4
מוזיקה ודיבוב - 6.5

5.8

מהנה

משחק יריות מהיר מאוד עם פן יצירתי המאפשר לכם ליצור כלי נשק מוזרים מאוד ובעלי יכולת השמדה שלא שיערתם לעצמכם. בגישה מוקדמת, אבל כן מספק הנאה למי שאוהב יריות, רובוטים, הומור והרבה כאוס.

User Rating: Be the first one !

אודות גולדמן יונתן(ג'וני)

היי כולם אני ג'וני, בן 29, נשוי, גר בגליל המערבי ועובד בחקלאות ביום יום. אחרי העבודה במחשב, במיטה, בחוץ בהכל בערך. משחקים זה תשוקה ויש בינינו מערכת יחסים של הבנה הדדית. ז'אנרים אהובים: אסטרטגיה, יריות, תפקידים, ניהול ערים, משחקי לחימה וכנראה הכל חוץ מספורט(שזה כולל גם כלי רכב). השם משתמש שלי במשחקים הוא JohnyDAG, אם אתם נתקלים בי תגידו "היי" אני לא נושך...בערך.

השאר\י תגובה