motogp19

מהיר יותר, וטוב יותר – סיקור המשחק MotoGP19

על הנייר MotoGP19 עושה רושם אדיר, בפועל – קצת פחות

לחברת Milestone האיטלקית יש את אחד מכותרי מירוצי האופנועים הגדולים ביותר בעולם המשחקים, הלא הוא MotoGP אשר נותן לכם, השחקנים, להיכנס היישר לקסדה של נהגי האופנועים המהירים, בסבב המירוצים היוקרתי ביותר בעולם. MotoGP 19 הוא הכותר האחרון של החברה אשר הגיע כבר למחשב האישי ולקונסולות ה-Xbox One וה-PlayStation 4 בשישה ביוני ולקונסולת ה-Nintendo Switch הוא יגיע קצת באיחור, ב-27 ביוני.

בשנה שעברה החברה המפתחת סיפקה משחק “נחמד” כפי שכתבנו בסיקור שלנו, סאונד מדהים אל מול גרפיקה אפרורית, עלילה סבירה למשחק מירוצים אבל חוסר במצבי משחק מעניינים, למשל ללא מצב מרובה משתתפים נורמלי אשר השנה התווסף לכותר ביחד עם מצבים נוספים בו וכמובן שירות השרתים הפרטיים של Amazon.

כפי שציינו לעיל, החברה שיפרה את מצבי המשחק על ידי הוספה של שני מצבים חדשים לגמרי בכותר, תוכלו להנות ממצב שיאפשר לכם לשחק בתור מנהל המירוץ, מה שיאפשר לכם לשלוט בכל חלק בתחרות. השני הוא מצב במאי הטלוויזיה שיאפשר לכם להקליט ולערוך קטעים מתוך המירוץ.

MotoGP19 ומצב מרובה המשתפפים החדש
MotoGP19 ומצב מרובה המשתתפים החדש

כמובן התוספת הגדולה ביותר היא מצב משחק המרובה משתתפים אשר תומך בשרתים ייעודים הודות למודול ה-Amazon Gamelift, שירות השרתים הייעודים של Amazon שעוזר לכם השחקנים ליצור משחקים פרטיים עם חברים או שרתים ציבוריים על גבי השרתים המעולים של החברה.

כמו בשנה שעברה, גם השנה קיבלנו ב-MotoGP19 מצב קריירה מעולה, שירגיש לכם מאוד מוכר מהרגע הראשון מפני שהוא מאוד דומה למצבי קריירה במשחקי מירוצים אחרים. במצב הקריירה תוכלו להתחיל את דרככם כנהג מרוצי אופנועים בסבב ה-MotoGP ב-Red Bull MotoGP Rookies Cup ותוכלו לכוון גבוה יותר. תוכלו לבחור האם להפעיל מידת נזק מציאותית לאופנוע או לא, התאמת צבעים לאופנוע ולרוכב, התאמת צמיגים וכדומה.

השנה MotoGP מפותח שוב באמצעות מנוע ה-Unreal 4 המצוין, אך בניגוד לשנה שעברה קיבלנו משחק “מוכן” יותר, ללא באגים ותקיעות. הבדל גדול נוסף מהשנה שעברה הוא השיפור בסביבת המירוץ – מסביב למסלול ויציעי האוהדים שופרו פלאים, הטקסטורות זזות וראייה למרחק בזמן מרוץ נראית מעולה. בזמן המירוץ מזג האוויר הפך לאקטיבי מסטטי, ממזג אוויר מושלג המסלול יהפוך לשמשי וימיס את השלג, דבר שיקשה את סיבובים, וממזג שמשי לגשום שגם הוא ירטיב את המסלול. שני אלה ועוד קצת יקשו את החוויה וידרשו מכם להאט ואף להיכנס להחליף צמיגים בזמן המירוץ (הוראה אשר תקבלו מאנשי הצוות שלכם). מצבי המצלמה בעת המירוץ שופרו גם כן, במשחק הקודם בסדרה היו שלושה מצבי מצלמה – יעף מלא, יעף חלקי ומתוך האופנוע. השנה קיבלנו גם אופציה למצב אוטומטי אשר בסיבובים יעביר אתכם מתוך האופנוע למצב צידי שיכול להקל על הסיבובים ברגעי לחץ.

מצב המצלמה האהוב עליי במשחק MotoGP19
מצב המצלמה האהוב עליי במשחק MotoGP19

MotoGP 19 הוא משחק ברמת קושי בינונית לשחקנים חדשים וקל לשחקנים ותיקים, רמת הפיזיקה היא אמיתית יחסית אבל אפשרות השינוי בקושי המשחק בתפריט ההגדרות מקל על המשחק. הגדרת ברירת המחדל של 40 אחוז יכולה להבטיח לכם לסיים את רוב המסלולים במקומות הראשונים, כך שהעצה שלנו לשחקנים הוותיקים יותר היא לעלות לכיוון ה-70–80 אחוז.

עוד דבר שיכול להקל עליכם בנוגע למשחקיות זוהי האפשרות לחזור לאחור במקרה של החלקה\נפילה\התהפכות ובעצם לחזור כמה שניות לפני הנפילה, מצב שמוכר ממרבית משחקי המרוצים הקיימים בשוק ונכנס בשנה שעברה לראשונה לכותר משחקים MOTOGP! השנה לעומת שנה שעברה המשחקיות גם טיפה קשה יותר, אחת הסיבות לכך כאמור הם שינויי מזג האוויר בזמן המירוץ, שיצריכו מכם שינויי צמיגים ואף למידת המסלול תוך כדי. בשנייה אחת תוכלו למצוא את עצמכם בגשם שוצף אשר יגרום לגלגל האחורי שלכם “לרקד” בעת סיבובים חדים ויכריח אותם לבצע פעולת החלפת גלגל במוסך המסלול.

למרות תוספות מעניינות במצבי המשחק, הוספת מצבים חדשים לגמרי ושיפור הקיימים, יש שיגידו שלאחר כמה שעות כבר די מיצו את המשחק. מצב הקריירה קצר יחסית למשחקי מרוצים אחרים ותוכלו למצוא את עצמכם אחרי ימים ספורים של כמה שעות משחק ביום מסיימים אותו, לאחר שלושה-ארבעה מסלולים תראו את עצמכם מטפסים אל עבר הגביע של הסבב בקלות יתירה אפילו עם תשתמשו בהגדרות הקשוחות ביותר במשחק.

כמו בשנה שעברה, גם השנה החברה הביאה את הסאונד המצוין של מנועי הטורבו של סוזוקי, הונדה ושאר חברות הפאר שנתן למצוא במשחק (מעל 60 דגמים). הסאונד בתוך המירוץ מעולה – הקהל, התנגשויות וההחלקות ואפילו הקריין והצוות שיעזור לכם לא להחליק על הטוסיק באמצעות עצות רלוונטיות לתנאי המסלול…

קצת יותר משבועיים עברו מעת יציאת המשחק, מאז ראה משחק ארבע עדכונים גדולים יחסית. Milestone אמנם מקשיבה לרחשי המעריצים שלה ומשפרת ומתקנת, אבל ארבעה עדכונים בשבועיים זה קצת מוגזם כשמדובר על עדכונים של למעלה מארבעה גיג’ה! נפילות השרתים במצב משחק מרובה המשתתפים קורות לעתים רחוקות, אבל כשזה קורה זה גורם למשחק לצאת לגמרי! הגיוני מאוד שבקרוב נראה עדכון נוסף למשחק – חמישי במספר. קצת מטריד.
מאוד מצער שחברה כה גדולה ו-ותיקה בתחום משחקי המרוצים מוציאה משחק עם באגים רבים (שלי לא יצא לראות, אבל עדכוני המשחק ששחררה החברה יעידו עליהם וגם התכתובות בפורמים הרלוונטיים יעידו).

לסיכום, זו השנה השנייה ברציפות בה אני מסקר את כותר סבב מירוצי ה-MOTOGP. כל החסרונות שנמצאו בסיקור הקודם (תפריטים, סאונד כללי וגרפיקה) שופרו בכותר של 2019. אומנם קיבלנו את אותו המנוע של 2017 ושל 2018 אבל בהחלט שופרו כל ה”באגים” שהיו בו בשנים קודמות. בזמן המשחק שלי לא יצא לי לראות קריסה אחת לעומת רבות בכותרים הקודמים בסבב.

MOTOGP19

משחקיות - 5
גרפיקה ואנימציה - 7
סאונד ופסקול - 9

7

סביר

MOTOGP19 הוא משחק המשך משופר אך לא כזה שימשוך אנשים שהם לא חובבי הז'אנר

User Rating: 3.78 ( 3 votes)

אודות טל סלע

נשוי +2 שהוא גיימר, פתחתי את האתר בשנת 2011 כדי לתת מענה בעברית לתכנים שאני אוהב. משחק על קונסולת הסוני 4, אוהב משחקי ספורט, FPS ומירוצים. אישתי אומרת שאני מכור - מחמאה מבחינתי

השאר\י תגובה