פרטים ראשונים על הפריקוול לסרטי "משחקי הרעב"

כמעט עשור אחרי שחרור הספר האחרון של "משחקי הרעב"- "עורבני חקיין", הוכרז על ספר חדש שייצא לאור בשנת 2020, ואפילו יש כבר דיבורים על אדפטציה שלו לסרט.

למי שלא מכיר, סדרת הספרים "משחקי הרעב" מספרת את סיפורה של קטניס אוורדין, החיה בעתיד דיסטופי במדינת פאנם המחולקת למחוזות שבכל שנה עורכים "משחקי רעב"- אירועים הדומים ללחימת גלדיאטורים עד המוות בסביבה טכנולוגית עם מצלמות לצילום וצפייה על ידי ההמונים וספונסרים על ידי עשירי המדינה.
הספרים יצאו בשנים 2008-2010 והפכו לתופעה, והיוו גם את הפריצה הגדולה לכוכבת ג'ניפר לורנס (X-מן), ששיחקה את קטניס.

הספרים היו מלאים ביקורת פוליטית וחברתית, וזכו לביקורות חיוביות, על אף תלונות רבות של אנשים כי התכנים בה אלימים וקשים מדי לקריאה על ידי בני נוער- קהל היעד של הספרים.
וכעת נראה כי בגלל הסיום החמוץ מתוק של הספרים, הסופרת סוזן קולינס החליטה להוציא ספר חדש שיתרחש על אדמות פאנם, אך ישמשו פריקוול לספרים המקוריים.
הוצאת הספרים המקורית של הספרים בארצות הברית, Scholastic, הכריזה בציוץ בטוויטר על הספר החדש, ששמו עוד לא ידוע:

יחד עם הציוץ של ההוצאה, הסופרת סוזן קולינס יצאה בהצהרה הבאה:

"עם הספר הזה, רציתי לחקור את מצב הטבע, מי אנחנו ומה אנחנו תופסים כנדרש להישרדותנו.
לחזור אל תקופת 10 השנים לאחר המלחמה, (תקופה) המכונה גם ימי החושך – בעוד מדינת פאנם נאבקת לקום על רגליה – מספקת קרקע פורייה לדמויות להתמודד עם שאלות אלה ובכך להגדיר את השקפותיהן על האנושות "

על פי הציוץ, נראה כי הביקורת החברתית הנוקבת שנכחה בספרים הקודמים של הסדרה, תהיה נוכחת גם בספר החדש, העתיד לצאת בתאריך 19.05.2020.

ג'ו דרייק (Joe Drake), הנציג של אולפני Lionsgate והמפיק של הסרט השני "התלקחות", הצהיר כי:

"שמרנו איתה (עם קולינס) על קשר רצוף בתהליך הכתיבה, ואנחנו מצפים להמשיך ולעבוד יחדיו על הפקת הסרט"

מאחר והסיפור יתרחש 64 שנים לפני סיפורה של קטניס והמחוזות השונים, נפתחות אפשרויות שונות לקולינס מבחינת פיתוח העולם לכיוונים שונים והיא תוכל להראות כיצד העולם המקורי שיצרה בספרים המקוריים התבסס במהלך הספר החדש, ובכך להעניק למעריצי הסדרה הצצה להיסטוריה של פאנם, ואולי אפילו יציג את משחקי הרעב העשיריים שיתרחשו בשנה הזו (על פי ציר הזמן המוצהר של הספרים).

החשש היחידי עלול להגיע מכך שהספרים נכתבו עם פיקוח ושיתוף פעולה של אולפני Lionsgate, ויש חשש כי ההשפעה של האולפנים ניסתה ליצור ספרים שיהיה קל לתרגם לסרטים, ושיהיו יותר מכווני אקשן, ופחות סיפורים שיסבבו סביב הדמויות ועולמן הפנימי, אך אפשר לקוות כי קולינס לא תיתן לדבר הזה לקרות לסדרה האהובה והנמכרת ביותר שלה.

נכון להיום ידוע רק כי הספר החדש (ששמו עוד לא נחשף) ייצא בתאריך 19.05.2020, אך לא ידוע מתי תחל הפקת הסרט.

אודות צוק עין אלי

חולה הארי פוטר, Assassin's Creed, מתמכר סדרתי לסדרות ושחקן PS4 במעט הזמן והחיים שיש לי. הדדפול הישראלי וכתב קולנוע.

השאר\י תגובה