טריילר חדש ל”מוגלי: אגדת הג’ונגל”- הסרט החדש של Netflix

אחרי שבשנת 2016 חברת Disney הוציאה גרסת לייב אקשן ל”ספר הג’ונגל”, Netflix הוציאה טריילר חדש של הגרסה שלה לסיפור על הילד שגדל בין זאבים עם “מוגלי: אגדת הג’ונגל”.

מוגלי מקבל סרט נוסף, הפעם על ידי Netflix.
הסרט החדש ייקח את הסיפור המוכר של מוגלי מתוך הספר “ספר הג’ונגל”, אוסף סיפורים קצרים משנת 1894, המספר על הילד מוגלי שננטש בילדותו ביער ואומץ על ידי להקת זאבים, חי בקרבם עד שלבסוף שב אל קהילת בני האדם בהודו.
כבר היה ידוע כי בסרט החדש הסיפור הולך ללכת לכיוונים אפלים יותר מאלו שלקחו ב-Disney בסרט האנימציה המצליח שלהם, ומעיבוד הלייב אקשן האחרון שלהם לסיפור, כפי שניתן לראות בטריילר:

בקאסט המדובבים המרשים של הסרט ניתן למצוא שמות גדולים כמו אנדי סירקס (באלו הדוב) שגם יתפוס את כיסא הבמאי בסרט, בנדיקט קמברבאץ’ (שיר-חאן הנמר), וכריסטיאן בייל (באגירה הפנתר) וקייט בלאנשט (קא הנחש).

זהו הטריילר הראשון בו נחשף שם הסרט במלואו: Mowgli: Legend of the Jungle, או בעברית: מוגלי: אגדת הג’ונגל.
דבר אמנם שולי אך מושך את העין הוא הפונט המעניין שנבחר להציג בו את שם הסרט, והוא דומה מאוד לאותיות הודיות, היכן שמקורו של מוגלי עצמו, בספרי המקור ובכל הגרסאות השונות שלו במהלך השנים. ככל הנראה להבלטת נושא עיקרי בסרט, הקונפליקט של מוגלי בין שייכותו למין האנושי, לבין נאמנותו לחבריו- חיות הג’ונגל.

הטריילר מציג לנו את הקונפליקט הזה באופן ברור- מוגלי נמצא על ידי הזאבים, מגודל על ידי חיות הג’ונגל, ואז חוזר אל הכפר ואל התרבות האנושית- עד שעליו להילחם ולמצוא את מקומו בין 2 העולמות האלו.
יש אפילו סצנה בה הוא מוקף באנשי הכפר כשהוא מנופף בלפיד.
האם אנשי הכפר חושבים שהוא משוגע שמדבר עם חיות? האם הם מקשיבים לו וזו תהיה נקודת המפנה של הסרט, בה בני האדם יחליטו לחיות בשלום עם הטבע שמסביבם?

בטריילר ניתן גם לראות ולשמוע את הקולות של הדמויות הראשיות מבין החיות, ופה Netflix בהחלט משוויצים עם דמויות ממוחשבות שנראות מדהים עם דיבוב מצוין שעל פי הטריילר נראה איכותי מאוד.

ניתן לראות בטריילר כי מוגלי יבלה זמן רב בקרבת בני האדם ויחיה בינהם תקופה לפני שייקרא לעזרה על ידי חבריו ממעמקי יערות הג’ונגל הסבוכים.
את הגישה האפלה יותר לסרט ניתן לראות בצלקות שבולטות מאוד על מוגלי אל מול אנשי הכפר ההודי בו הוא מתאקלם, הצלקות בולטות על עורו ואפילו יש צלקת לא קטנה על פניו- דבר דיי נדיר בסרטים שהם לא “הארי פוטר”.

הסרט קיבל דירוג PG-13 עבור “תמונות המכילות דם”, דבר שלא הופיע באף אחת מהגרסאות של Disney עד היום, אז בהחלט ניתן לראות בכך שינוי גישה בנוגע לילד לבוש התחתונים האדומים.
אף אחד לא ציפה שהסרט ייקבל דירוג R (למבוגרים בלבד) מאחר והסיפור של “ספר הג’ונגל” הוא עדיין סיפור שנועד בעיקרו לילדים, וזכור גם כאחד כזה על ידי כל מי ששמע את השם- אחרי סרט האנימציה המצליח של Disney בשנת 1967.

אם כבר מדברים על שחרור הסרט, נראה שב-Netflix החליטה לאמץ גישה שונה.
אחרי ש”בהיר”, הסרט האחרון בהפקת החברה, שוחרר בלעדית לשירות הסטרימינג ללא שחרור קולנועי,” מוגלי: אגדת הג’ונגל” ישוחרר לאקרנים לשבוע מוגבל לפני שישוחרר באופן בלעדי לצופי Netflix לצפייה בשירות הצפייה הדיגיטלית.

הסרט מתוכנן לצאת אל מסכי הקולנוע ב- 29.11.18, וישוחרר לצפייה ב-Netflix ב-07.12.18.
אז אם אין לכם Netflix, תתכוננו לנסוע לקולנוע כדי לראות את ההרפתקאות של מוגלי בסרט החדש.

אודות צוק עין אלי

חולה הארי פוטר, Assassin's Creed, מתמכר סדרתי לסדרות ושחקן PS4 במעט הזמן והחיים שיש לי. הדדפול הישראלי וכתב קולנוע.

השאר\י תגובה