בשעה טובה: ה-NES Classic Edition חוזרת בקרוב לשוק

לאחר יותר משנה שאי אפשר היה למצוא עותק במחיר מופרז מספסרים, Nintendo נותנת סוף סוף תאריך חזרה לשוק של קונסולת הרטרו NES Classic Edition.

בנובמבר 2016 Nintendo יצאה בהשקה מטורפת של קונסולת רטרו עם 30 משחקים קלאסיים הידועה בתור NES Classic Edition, או Mini NES. קונסולת הרטרו הצליחה מאוד, הרבה מעבר להערכות השמרניות עד רשלניות של החברה. המכשירים עפו מהחנויות, ובעיקר מהאתרים, במהירות מסחררת ומי שלא קנה ישר על ההתחלה לא יכל להשיג עותק מאף חנות. במקרים רבים של קונסולות ומוצרים, אפשר לסמוך על כך שאם המוצר נמכר בהצלחה יהיה ייצור נוסף בקרוב. לצער רבים לא כך היה עם ה-NES Classic Edition ש-Nintendo סירבו להמשיך לייצר (כנראה עבור השקעה ב-Switch וב-Snes Classic שהמשיכה את דרכה). הדבר הוביל לשוק אפור מטורף בו מכשיר שאמור לעלות 60$ נמכר במאות דולרים במקום. למרות ההתנהלות הכושלת של Nintendo במקרה זה, היא לא האשמה היחידה וספרסרים קנו בכוונה עותקים מרובים על מנת למכור ברווח כמה ימים אחרי.

רק עכשיו, לאחר מעל שנה וחצי של מאז ההשקה המקורית, Nintendo סוף סוף הודיעה על התאריך הרשמי בה הקונסולה תחזור לשוק – בקיץ 2018. ה-NES Classic Edition היא אמולטור רשמי הכולל כ-30 משחקים קלאסיים מה-NES ומאפשר לשחק אותם ב-HD. ב-29 ליוני הקונסולה תהיה זמינה שוב בחנויות במחיר המקורי של 60$.

אודות יונדב צבקר

סטודנט לספרות, בוגר ישיבת מעלה גלבוע, גיק ודוס.

השאר\י תגובה