Nickelodeon Kart Races

מקום שני – ביקורת המשחק Nickelodeon Kart Races 2: Grand Prix

Nickelodeon Kart Races 2: Grand Prix הוא מה שנקרא "Mario Kart Clone", חיקוי של משחק המרוצים המפורסם. הוא פחות טוב ממנו ומבוסס על דמויות אחרות ומתאים יותר לילדים שלנו

לא צריך להאריך במילים, Nickelodeon Kart Races 2: Grand Prix מחכה את סדרת Mario Kart בצורה בינונית וסבירה. הוא מתחרה מול אחד המשחקים הטובים ביותר בסדרה ההיא, ואחד מהטובים בז'אנר אי פעם שגם יצא ל-Switch. אז למה לקנות אותו? השאלה הנכונה היא עבור מי לקנות אותו. המחיר של המשחק עומד על 40 דולר במקום 60, ואם אתם רוצים לחסוך, הייתי ממליץ לחכות למבצע או לקנות את מריו ביד 2 כי ההפרש הזה לא שווה את זה. אבל אם הילדים שלכם מתלהבים מבובספוג, צבי הנינג'ה (בגרסת סדרת ה-CGI מלפני כמה שנים), אוואטר או עוד אחת מהסדרות הרבות המיוצגות כאן, יכול להיות שעדיף לכם ללכת על זה. כי אם המשחקיות היא חיקוי חיוור של המותג של Nintendo מגוון הדמויות מתחרה (אבל מפסיד) לסדרת Smash Bros.

אז נסגרנו על עבור מי המשחק אבל עדיין צריך לדבר עליו, כי לא כדאי לקנות כל משחק לילדים רק בגלל שהוא מבוסס על סדרה אהובה, יותר מדי משחקים גרועים יצאו במהלך השנים בגלל תפיסות כאלו. אז מדובר במשחק מרוצי קארט המגיעים בשלוש רמות קושי המקבילות ל-50, 100, ו-150 CC ב-Mario Kart. ברמה הכי קשה הצלחתי אחרי מאמץ במרוצים הראשונים להגיע למקום שני. לעומת זאת, ברמה הכי קלה, הבן שלי שלא יכול להסתדר עם כפתורים בשני הצדדים של הבקר/קונסולה הצליח גם הוא להגיע למקום שני. העובדה שילדים שלא יודעים עדיין לשחק יכולים להשתתף ברמה הכי קלה זה מעולה, במיוחד שברמה הכי קשה באמת יש אתגר. יש אפשרות למרוץ חופשי, גביע הכולל 4 מסלולים, אתגרים ומרוץ כנגד הזמן. לא משהו שישנה את הז'אנר אבל גם לא מרגישים חסרון משמעותי.

Nicleodeon kart races 1
אוואטר קורה לא מתאימה לאווירת המשחק, אבל לא סביר שיוותרו על מותג כל כך פופולרי

לכל דמות יש נתונים משלה, ואליה מצורפים עוזר ראשי ועוד שני אנשי צוות משניים, ובחירת מנוע. אני מאוד שמח שאפשר לדלג על השלב הזה בלחיצה כפולה על כפתור X עבור ילדים שהבחירות המרובות, מעבר לדמות הראשית יכולות להיות קצת עמוס מדי. שני אנשי הצוות נותנים יתרונות פאסיביים שעוזרים במהלך המרוץ, המנוע משפיע מן הסתם על הביצועים והעוזר הראשי מגיע עם יכולת מיוחדת. את היכולת המיוחדת אפשר להפעיל ברגע שאספנו מספיק 'סליים' ירוק מהמסלול. מדובר בחידוש המשמעותי הכי גדול של המשחק והוא… חמוד. בסדר. אפילו מוסיף משהו לחוויית המשחק של שחקנים רציניים. בנוסף, גם כאן יש במקומות מסוימים במסלול פריטים בעלי יכולות רנדומליות שהן חיקוי אחד לאחד מהפריטים מ-Mario Kart. כדור פוטבול במקום Blue Shell, כדור גומי במקום  Green Shell וכו'.

האם השלב הזה יפה? תלוי בקשר הרגשי שיש לנו לעולם שעליו הוא מבוסס

גם ב- Nickelodeon Kart Races יש אפשרות לבצע Drift בעת פניות, ולוקח זמן כדי להשתלט על היכולת הזו. הרגשתי שזה מאתגר מספיק מצד אחד, ושחקנים פחות מנוסים יכולים לוותר על האפשרות מהצד השני. המשחק מתחיל ב-Toturial שאפשר לדלג עליו אבל הוא חשוב לשחקנים חדשים, בעיקר אם הם דוברים אנגלית. הבעיה היא שהיו כמה מקומות שלא הבנתי בדיוק מה המשחק דורש ממני ואיפה הוא רוצה שאעשה את זה, מה שהיה מתסכל ונבע מחוסר יכולת להביע את המטרות בצורה בהירה. יש עוד כל מיני גיהוקים של המשחקים בנקודות שונות. כשהרכב שלי נפל מהמסלול במקום ליפול כמו שצריך הוא ריחף באוויר לכמה שניות ורק אז נפל. היתה כאן שבירה של המשחק בשתי דרכים. דבר ראשון, זה הוציא אותי מהמשחק והזכיר שלא מדובר בדבר האמיתי – מרוץ אמיתי. אבל זה גם הוציא אותי מהמשחק והזכיר לי שלא מדובר כדבר האמיתי -Mario Kart 8.

אם משהו נראה לכם מוכר ממשחקים אחרים, זה כי זה מוכר ממשחקים אחרים

כמות הפעמים שהזכרתי את המשחק המתחרה בסיקור הזה היא גבוהה ולא בכדי. אי אפשר להבין את המשחק הזה בלי לדבר על המקור שלו. כמו שאמרתי בהתחלה, מדובר בגרסה פחות טובה של אותו הדבר, ואין כאן כמעט שום חידוש, וודאי לא משמעותי. אז הילדים שלכם אוהבים את הסדרת של ניקולודיאון ואין לכם על הסוויץ' את Mario Kart או אפילו המתחרים מבית Sonic או Crash יאללה, לכו על זה. אבל אין שום סיבה שזה יהיה המשחק השני בז'אנר הזה על המשתמש שלכם.

Nickelodeon Kart Races

ציון סופי - 6

6

בינוני

משחק מרוצי קארטינג חמוד שמתאים למי שלא משחק כבר מריו קארט.

User Rating: 3.1 ( 1 votes)

אודות יונדב צבקר

סטודנט לספרות, בוגר ישיבת מעלה גלבוע, גיק ודוס.

השאר\י תגובה