סיכום Nintendo Direct 13.9.2018

אחרי הדחיה משבוע שעבר, שודר היום בשעות הלילה המאוחרות ה-Nintendo Direct החדש. כצפוי, היו בו הרבה משחקים חדשים גם ל-3DS וגם ל-Nintendo Switch, ועוד יותר כצפוי הייתה החשיפה הרשמית של שירות ה-Nintendo Switch Online. אבל לא נקדים את המאוחר. בואו נסקור את ה-Direct לפי הסדר.

השידור נפתח באחת ההפתעות המשמחות ביותר שאפשר היה לחשוב עליהן – טיזר טריילר למשחק Luigi’s Mansion 3. המשחק החדש בסדרה הפופלארית די נחת משום מקום וכבר מעכשיו נראה כמו אחד הכותרים הגדולים של Nintendo לשנת 2019. עוד לא ידוע הרבה על המשחק, אבל הובטח שפרטים נוספים יפורסמו בעתיד.

בשלב זה הוצגו המשחקים החדשים שצפויים להגיע לקונסולת ה-3DS הותיקה. המשחק הראשון הוא Kirby’s Extra Epic Yarn, חידוש למשחק המצוין שיצא במקור לקונסולת ה-Wii שיכיל את ההרפתקה המקורית כמו גם כמות נכבדה של תוכן חדש. לאחר מכן נחשפו צמד המשחקים Mario&Luigi Bowser’s Inside Story + Bowser Jr.’s Journey עליהם כבר הוכרז בעבר. החידוש לשני המשחקים הללו ישוחרר ב-11 לינואר 2019. לאחר מכן חוזרים ללואיג’י (שבכללי כיכב ב-Direct הזה) עם הרימייק של Luigi’s Mansion המקורי. המשחק לא רק שמקבל תאריך יציאה ב-12 לאוקטובר 2018 אלא גם מצב משחק חדש בשיתוף פעולה עם שחקנים אחרים. כדי להשלים את סט המשחקים ל-3DS שוחרר כבר היום Yo-Kai Watch Blasters לקונסולה. משחק האקשן זמין לקניה והורדה, כש-DLC שלו צפוי להגיע ב-27 לספטמבר.

בשלב זה עברנו להכרזות בגזרת ה-Nintendo Switch;

 • Splatoon 2 מקבל את עדכון 4 שיכניס עוד תוכן ואתגר למשחק.
 • Magaman 11 ישוחרר לקונסולה ב-2 לאוקטובר הקרוב, עם תמיכה ב-Amiibo לשדרוג חווית המשחק. ניתן להוריד כבר עכשיו את הדמו של המשחק.
 • החל מ-19 לספטמבר נוכל להוריד את 2 של Mario Tennis Aces שיביא לנו דמויות חדשות, מצבי משחק חדשים (כולל מצב שיתוף פעולה בין שחקנים חדש) ואתגרים שונים המוגבלים בזמן. מי שיצליח באתגרים המוגבלים הללו יזכה בתלבושות חדשות להרבה ואקסקלוסיביות לדמויות במשחק.
 • Capcom Beat’EmUp Bundle הוא אוסף משחקי ארקייד קלאסיים שכולל שבעה משחקים שונים שינחתו כולם על הקונסולה ב-18 לספטמבר.
 • New Super Mario Bros. U Deluxe הוא השדרוג האולטימטיבי למשחק הפלטפורמה המוצלח של Nintendo, ויכלול דמויות, שלבים ואתגרים חדשים. המשחק יגיע ב-11 לינואר 2019.
 • עכשיו לאחת ההפתעות המטופשות ביותר של ה-Direct. המשחק Katamari Damacy Reroll מגיע בחורף 2018 ל-Nintendo Switch. מדובר בגרסת HD של המשחק המקורי שיקח אותנו למסע של גלגול חפצים ברחבי הגלקסיה. מדובר באחד הכותרים הכי יפנים ומשוגעים אי פעם, ומעניין לראות איך הוא יתקבל היום.

בשלב זה ה-Direct לוקח סוג של הפסקה במשחקים כדי לדבר על שירות ה-Nintendo Switch Online. נראה שגם ב-Nintendo יודעים שהצרכנים לא בדיוק מרוצים מהרעיון של לשלם על השירות, ולכן הם ציפו אותו טוב טוב משני הצדדים בהרבה משחקים כדי להמתיק את הגלולה המרה. ועדיין, העובדה ששירות ה-Online מגיע כשנה וחצי לתוך חיי הקונסולה ויספק די מינימום של תוכן עושה הרגשה קצת לא נעימה בבטן.

מי שיקנה מנוי לשירות יקבל בתמורה את האפשרות הבסיסית של משחק ברשת עם חברים במגוון כותרים (אפשרות שהייתה עד עכשיו חינמית לחלוטין). כמו כן, תפתח עבורו ספריית משחקי NES קלאסיים, שזה רעיון נחמד אבל בעייתי. משחקים ישנים כבר נמכרו על ידי Nintendo בשירות ה-Virtual Console המנוח, שאפשר למשתמשים לבחור איזה משחק הם רוצים לקנות במקום להמתין להגרלה הרנדומלית של Nintendo. אבל מילא, לפחות הם חינמיים מהרגע שרכשנו מנוי.

השירות השלישי שניתן לרוכשי ה-Online הוא היכולת לגבות את שמירות המשחקים בענן, וזאת כנראה הנקודה המכעיסה מכולן. מדובר בשירות בסיסי ביותר שצריך להיות חינמי מראש. ה-Nintendo Switch היא קונסולה ניידת שחשופה הרבה יותר לנזק מאשר הקונסולות הביתיות האחרות. העובדה שצריך לשלם כדי לגבות את שמירות המשחקים גובלת בסחטנות מצד Nintendo, ולא בטוח שמהצד הנכון של הגבול. משתמשי הקונסולה כבר זועמים תקופה ארוכה סביב העניין, אבל כרגע לא נראה ש-Nintendo מתכוונים להתקפל.

השירות הרביעי של מנוי ה-Online הוא השימוש באפליקציית ה-Smartphone שמקושרת ל-Nintendo Switch. מעבר לעובדה שזה קצת עצוב שקונסולה חדשה כזאת נזקקת לסיוע של מכשיר פלאפון אין הרבה מה להגיד. השירות החמישי הוא, כצפוי, הנחות על משחקים או תוכן עתידי. עוד לא ידוע בדיוק מה זה יכלול.

כל שירות ה-Nintendo Switch Online יכנס לתוקף ב-18 לספטמבר 2018, ממש בעוד כמה ימים. המחירון שלו הוא כ-4$ לחודש, 8$ לשלושה חודשים או מנוי שנתי של כ-20$. למי שיש שני חשבונות תהיה האפשרות לקנות מנוי שנתי כפול ב-35$. המחיר עצמו לא בשמיים ובאמת לא אסון, אבל בהתחשב בכך שהתמורה גם לא גדולה… ובכן, זה לא ממש משכנע.

נוסף על כך הוכרז שסוג חדש של שלטים, המקבילים לשלטי ה-NES הקלאסיים ימכרו לקונסולת ה-Nintendo Switch כדי להעצים את חווית המשחק במשחקים הקלאסיים. המחיר של השלטים יהיה כ-60$ לזוג שלטים.

מכאן חזרנו להכרזות על משחקים, כדי לשטוף את הטעם הרע של הכרזות ה-Online;

 • Pokemon Let’s Go Pikachu & Eevee הולך ומתקרב. היום למדנו שהפוקימון המוביל שלנו יהיה זה שיבצע את מהלכי ה-HM כמו חיתוך שיחים, תעופה או שחיה. מדובר בחיסכון משמעותי בבניית קבוצת הפוקימונים שלנו, כך שסך הכל מדובר בחדשות טובות. המשחקים צפויים לצאת ב-16 לנובמבר יחד עם מהדורה מיוחדת של הקונסולה.
 • Diablo III: Eternal Collection מגיע ב-2 לנובמבר, עם קישור ל-Amiibo ושיריון ייחודי לקונסולה שנראה כמו גנונדורף, הנבל הגדול של סדרת The Legend of Zelda.
 • Super Mario Party מגיע לחנויות ב-5 לאוקטובר. מדובר באחד המשחקים המסקרנים ביותר שצפויים להגיע ל-Nintendo Switch בגלל היכולת לחבר מספר קונסולות למשחק אחד גדול. נמתין לראות איך זה עובד.
 • המשחק הבא הוא בלי שם רשמי ובלי תאריך יציאה. כרגע הוא מוכר בתור Town ואמור להגיע מתישהו ב-2019. ועדיין, מדובר כנראה במשחק המעניין ביותר של ה-Direct כיוון שהוא מגיע מחברת Game Freak. למה זה מעניין? ובכן, Game Freak הם החברה שמפתחת את סדרת Pokemon, ו-Town הוא משחק חדש לחלוטין שלהם. עוד לא ברור מה בדיוק הולך להיות שם מעבר לכך שכל המשחק יתרחש בכפר המותקף על ידי מפלצות, אבל בהתחשב במפתחים הכל מאוד מסקרן.
 • Cities Skylines מגיע ל-Nintendo Switch עם שתי ההרחבות שלו, וזמין כבר היום לרכישה.
 • Daemon X Machinaשנחשף בתערוכת E3 האחרונה צפוי להגיע ב-2019. תאריך מדויק עדיין לא התקבל, אבל נראה שמשחק האקשן הזה יהיה מעניין.
 • בשלב זה ראינו את המשחק החמוד ביותר של ה-Direct, עם Yoshi’s Crafted World. המשחק בכיכובו של הדינוזאור (?) הירקרק נראה קסום ומופלא, יאפשר לשני שחקנים לשחק יחד ויגיע מתישהו במהלך חודשי האביב של 2019.
 • עוד הכרזה חשובה היא על הרחבת שיתוף הפעולה של Nintendo עם חברת asmodee שמתמחה במשחקי קופסא. שלושה משחקים פופולאריים במיוחד מגיעים לקונסולה – Carcassonne, The Lord of the Ring Living Card Game ו-Pandemic. כולם מקבלים מהדורה דיגיטלית מעניינת במיוחד שתכניס הרבה חיים ואקשן למשחקיות. בנוסף הוכרז שגרסאות של Catan ו-Munchkin נמצאות גם הן בפיתוח. אם ז’אנר משחקי הקופסא הדיגיטלים יצליח על ה-Nintendo Switch אני בהחלט אהיה מרוצה.
 • ההכרזה הבאה הייתה אמורה להיות גדולה במיוחד, אבל בגלל דחיית ה-Direct היא נחשפה כבר במהלך השבוע. Civilization VI מגיע ל-Nintendo Switch מה שהופך אותה לפלטפורמה היחידה מעבר למחשב האישי עליה ניתן לשחק את המשחק. המשחק יגיע ב-16 לנובמבר.
 • משחק החלליות Starlink Battle for Atlas ממש מעבר לפינה ויגיע ב-16 לאוקטובר. בנוסף לכך ש-Star Fox אמור להופיע בו אנחנו מתבשרים שגם אויבו הגדול Wolf יגיע כדי לקחת חלק בקרבות.
 • שני משחקי תפקידים נוספים שבדרך הם The World End With You שיגיע ב-12 לאוקטובר וההרחבה Xenoblade Chronicles 2 Torna – The Golden Country שתשוחרר ב-21 לספטמבר. מי שקנה את ה-Season Pass של Xenoblade יוכל לשחק בהרחבה כבר מהיום.

בשלב זה היה רצף מהיר של משחקים שמקבלים תאריכים;

 • Just Dance 2019 ישוחרר ב-23 לאוקטובר.
 • FIFA 2019 יגיע ב-29 לספטמבר.
 • Team Sonic Racing יגיע בחורף הקרוב.
 • NBA 2K19 זמין כבר עכשיו לרכישה.
 • NBA 2K Playgrounds 2 יגיע בחודשי הסתיו הקרובים.
 • Lego DC Super-Villains ישוחרר ב-16 לאוקטובר.

נוסף על כל זה, כמות משמעותית ביותר של משחקי Final Fantasy צפויה להגיע בקרוב ל-Nintendo Switch. Final Fantasy Crystal Chronicles ו-Final Fantasy XV Pocket Edition שהוכרזו לאחרונה יגיעו לקונסולה. Chrystal Chronicles במהלך שנת 2019 ו-XV Pocket Edition זמין כבר מעכשיו. נוסף על כך, גרסאות מחודשות של World of Final Fantasy ו-Chocobo Mystery Dungeon גם נמצאות בדרך. אם כל זה לא מספיק לכם, אז בבקשה – Final Fantasy VII, Final Fantasy IX, Final Fantasy X ו- Final Fantasy X-2 גם הם מגיעים. ורק כדי להוסיף אז גם Final Fantasy XII The Zodiac Age יגיע ב-2019.

אחרי כל ה-Final Fantasy הגיע הזמן לקדם את המשחק הגדול הבא כמובן, כי אי אפשר Direct בלי Super Smash. אז הפעם קיבלנו מהדורה מיוחדת של קונסולת ה-Nintendo Switch עם עיצוב ייחודי של המשחק, קוד דיגיטלי וגם זוג שלטי Joy Con שעוצבו במיוחד לכבוד חגיגת הסמאש.

בשלב זה הגיע ה-Direct כמעט לסיום. כמו תמיד, ב-Nintendo שומרים את החדשות הגדולות ביותר לסוף, והפעם קיבלו משהו מעניין. סרטון קצר מראה את Isabelle מסדרת Animal Crossing. התרגשות! האם מדובר במשחק חדש בסדרה? ובכן, מהר מאוד ההתרגשות מצטננת, אבל באופן חלקי בלבד. מסתבר שזה סרטון שמכריז על ההצטרפות של Isabelle ל-Super Smash Bros. Ultimate. אלה בהחלט חדשות טובות, אבל לא מה שציפינו לסגור את ה-Direct.

אבל רגע! מה Tom Nook עושה פה? גם הוא מצטרף לסמאש? האם יש לנו אינפלציית דמויות של Animal Crossing? לא! Nintendo, כמו תמיד, דואגים להפיל פצצה בסיום – משחק Animal Crossing חדש לחלוטין נמצא בפיתוח וצפוי להגיע ב-2019. הידד! בהחלט סיום ראוי שכמעט משכיח את הביזיון שהוא ה-Nintendo Switch Onlien. כמעט.

https://youtu.be/CRuHg1dv8MI?t=1s

אודות רפאל שנקולבסקי

גיימר במשרה חלקית ויוצר הקומיקס גיבור כורסא (חפשו אותי בפייסבוק!)

השאר\י תגובה