סיכום תצוגת ה-Nindies לאביב 2019

פעם בכמה זמן האנשים החשובים שם במטה Nintendo מחליטים להשפיע מטובם על העולם ולשחרר לחלל האוויר שלל הצהרות והכרזות משמחות. פעם זה קורה בפורמט של Nintendo Direct מלא, עם משחקים גדולים וגילויים מרעישים. בפעם אחרת זה מגיע כתצוגת Nindies, האחות הקטנה, השובבה והעצמאית של ה-Direct. אז היום, 20/3/2019, קיבלנו אחת כזאת עם שלל הצהרות מעניינות עליהן נעבור כאן ועכשיו.

המצגת מתחילה במה שכנראה נחשב לגילוי המרעיש והחשוב ביותר של ההצגה – Cuphead, משחק האקשן שנראה כמו סרט מצויר מתחילת המאה הקודמת, מגיע ל-Nintendo Switch. מדובר בחדשה נהדרת, שכן Cuphead נחשב למשחק מצוין ומאתגר. בלי ספק זה שם גדול ומפוצץ לפתוח איתו את התצוגה, במיוחד עם תאריך שחרור קרוב במיוחד – 18 באפריל השנה.

המשחק הבא הוא Overland, משחק הישרדות אסטרטגי בו השחקן צריך להנהיג קבוצת שורדים במסע בצפון אמריקה הפוסט-אפוקליפטית. כדי להוסיף למתח, המשחק אקראי לחלוטין, ומציב בפני השחקן בכל פעם אוסף חדש של דילמות ובעיות אותן הוא יצטרך לפתור, הכל תוך כדי התקדמות לעבר פתרון התעלומה במרכז העלילה. המשחק צפוי לצאת ל-Switch (כמו גם לפלטפורמות אחרות) לקראת סוף השנה האזרחית.

הכותר הבא שהוצג אינו חדש, וכבר נתקלנו בו בעבר – My Friend Pedro. מדובר במשחק אקשן היפר-סטייליסטי בו השחקן צריך לחסל את שלל אויביו במשהו שמשלב יריות ובלט בהילוך איטי. הכל תוך רקימת קשר חברות אמיץ וקרוב עם… בננה. כן. לא באמת ברור מה הולך במשחק הזה, אבל בלי ספק שכדאי לשים עליו עין, ולו רק כי הבננה הזאת נראית קריפית ומסוכנת באופן משעשע. My Friend Pedro אמור להגיע במהלך חודש יוני.

Neo Cab הוא מעין שילוב בין סימולטור Uber ומשחק בלשות. בעולם עתידני, תאגיד ענק בשם קאפרה שולט ברוב העולם, ואנחנו נצא למסע בילוש במטרה למצוא את חברתנו אבי. אנחנו ננהג ברכב שלנו בעיר מלאה ברובוטים ואוטומטים שונים, ובכך נפגוש שלל דמויות מעניינות וננהל את עצמנו כלכלית. המשחק צפוי להגיע במהלך חודשי הקיץ.

המשחק הבא הוא The Red Lantern שמביא זווית חדשה על משחקי הישרדות. הפעם אנחנו ננהיג מזחלת כלבים כחלק מתחרות ענקית באלסקה. נצטרך לאגור משאבים, לצוד, לטפל בעצמנו ובכלבי המזחלת כדי להגיע למטרה המיועדת – סיום מרוץ Iditarod (מרוץ אמיתי לחלוטין שנמשך בין 8 ל-15 ימים מפרכים במיוחד). על פי הטריילר שהוצג, יש גם דובים, אז צריך להיזהר. המשחק יגיע במהלך שנת 2019.

Darkwood הוא עוד משחק אימה-הישרדות, הפעם ממבט עליון. האם זה ישפיע על אלמנטי האימה שבו? כנראה, אבל אולי לטובה. כמו רוב המשחקים בז'אנר נצטרך לדעת לאסוף ולנצל משאבים, ללחום וגם לברוח ממפלצות מאיימות, ובאופן כללי לא לפחד מהחושך. Darkwood צפוי להגיע במהלך חודש מאי.

אחרי כל ההישרדות הזאת, Katana Zero מנסה לשנות את אווירת ה-Nindies עם מה שנראה כמו Power-Fantasy מטורפת. במשחק זה נשלוט בנינג'ה עוצמתית במיוחד ונחסל את כל האויבים שבדרכנו. עם שימוש מעניין במכאניקת מסע בזמן ופסיכולוג אחד אחרי כל שלב, נראה שמדובר בכותר מעניין וצבעוני אותו נוכל להשיג כבר ב-18 באפריל.

אחד התותחים הכבדים של התצוגה הוא בלי ספק RAD שמגיע מבית היוצר האגדי של טים שייפר Double-Fine. מדובר במשחק איזומטרי בעולם פוסט-אפוקליפטי, עם סגנון שנראה שלוקח את שנות ה-80 באופן קיצוני ומטורף. מדובר במשחק מז'אנר ה-Rouge-Like, כך שידוע מראש שהוא יהיה בעל אלמנטים אקראיים לחלוטין. RAD מגיע בקיץ 2019.

Creature in the Well הוא שילוב בין משחקי פעולה איזומטרים לבין… פינבול. איך? לא ברור לחלוטין. אבל מדובר במשחק שיכלול כשמונה מבוכים ושלל חידות ואתגרים, וכן כ-15 נשקים שונים שיאפשרו לנו ל… לשחק פינבול? זה מאוד מוזר, וכדאי יהיה לעקוב אחרי המשחק ולו רק כי הוא באמת מיוחד. קיץ 2019 הוא טווח השחרור שלו.

עוד משחק פעולה איזומטרי הוא Bloodroots שמתמקד דווקא באילתור וקומבואים. אנחנו נשחק בגיבור לבוש פרוות זאב שיוצא לחסל את אויביו בעזרת כל דבר שעומד לרשותו. החל מאלות, נשקים שונים וכלה בגזר שהוא מוצא באזור. המטרה היא להמשיך במסע הקטל ברצף כמה שרק אפשר. כמו רוב המשחקים עד עכשיו, גם Bloodroots צפוי להגיע בקיץ 2019.

הכותר הבא הוא משחק עולם פתוח בו נשלוט בבן אדם צעיר שיוצא למסע בין שלל שבטים של אנשי-חיות מוזרים. מדובר בכותר שאפתני ביותר, במיוחד כי העולם צפוי להיות גדול במיוחד ופעולות השחקן אמורות להשפיע עליו באופן משמעותי. הגרפיקה והאנימציה שרואים בטריילר אומנם אינן פורצות דרך, בלשון המעטה, אבל אולי יש פה פוטנציאל למשהו מעניין. כך או כך, המשחק נקרא Pine ואמור להגיע באוגוסט 2019.

שני פורטים צפויים להגיע ל-Nintendo Switch. הראשון שהוכרז הוא Super Crate Box, משחק הפעולה שמלא באנשים קטנים, מרובעים ורצחניים במיוחד. המשחק יקבל גם אפשרות ל-Multiplayer שאקסקלוסיבית ל-Switch. בנוסף, משחק הפעולה המשובח Nuclear Throne שוחרר כבר היום לקונסולה וזמין לקניה.

עוד משחק שהוכרז הוא Ultra Bugs, משחק מז'אנר ה-Bullet Hell בו נילחם בצבא חרקים חלליים תוך שידרוג ושיפור הספינה שלנו. המשחק יגיע כחלק משירות חדש שיתעדכן באופן קבוע עם משחקים חדשים.

חובבי משחקי היריות ישמחו לשמוע על Swimnasity!, משחק יריות חדש שמתרחש מתחת למים. עם שמונה מצבי משחק, הכוללים גם מצב הרפתקה וגם מצב משחק של שחקן נגד שחקן, מדובר במשחק עשיר בתוכן וגראפיקה צבעונית במיוחד. כמו רוב המשחקים, גם Swimnasity! אמור להגיע בקיץ 2019.

חדשה משמחת במיוחד היא השחרור כבר היום של המשחק Blaster Master Zero II. משחק האקשן המאוד רטרואי הזה ימשיך את המשחק הקודם בסדרה ויחזיר אותנו לשליטה בטנקים חלליים וגיבורים עוצמתיים בהרפתקה מפוקסלת ומלאת אקשן. כפי שכבר נכתב, המשחק זמין כבר היום לרכישה.

קצת לפני סיום הוכרז המשחק שילווה את העונה השלישית של הסדרה המצויינת Stranger Things. מדובר במשחק פעולה וחידות איזומטרי בו נשלוט בגיבורי הסדרה תוך שנעקוב אחרי האירועים של העונה החדשה. כמו רוב המשחקים מבוססי המותגים, גם מהמשחק הזה כדאי להיזהר, אבל תמיד יש מקום לאופטימיות. Stranger Things 3 יצא ביחד עם העונה השלישית של הסדרה ב-4 ליולי 2019.

חדשה חשובה שרלוונטית בעיקר לזמן הקרוב היא על מכירה מיוחדת של כותרי אינדי רבים בחנות הדיגיטלית של Nintendo. אם אתם קוראים את הכתבה בסמוך ליום תצוגת ה-Nindies כדאי ללכת לבדוק את החנות בקונסולת ה-Switch שלכם, לראות אם יש משהו שווה במיוחד לקניה.

ולסיום, הכרזה על קרוסאובר מעניין במיוחד. משחק ההמשך של להיט האינדי Crypt of the Necrodancer הוכרז ויביא לנו שילוב מטורף בין משחק הפעולה הקיצבי במיוחד עם לא פחות מסדרת The Legend of Zelda. המשחק החדש, שיקרא Cadence of Hyrule, יחזיר את המשחקיות האהובה של Necrodancer לממלכת Hyrule ויתן לנו גם לשלוט ב-Link ובנסיכה Zelda בהרפתקה מוזיקלית מיוחדת.

עד כאן חדשות משחקי האינדי של Nintendo לזמן הקרוב. נתראה ב-Direct הבא.

https://www.youtube.com/watch?v=wUnpK23g4FY

אודות רפאל שנקולבסקי

גיימר במשרה חלקית ויוצר הקומיקס גיבור כורסא (חפשו אותי בפייסבוק!)

השאר\י תגובה