חדשות האינטרנט לאחר ארועי No Mans Sky

במהלך השבוע האחרון הגיעו אלינו מספר ידיעות מעניינות מהחברה האהובה ביותר בתעשייה: "Hello Games".

Hello Games ולא Sony קבעה את מחיר המשחק

מאז השחרור של המשחק No Mans Sky זכה לצעקות ולעצבים כמעט תמידיים מצד קהילת הגיימינג. בעוד שרוב האש התמקדה בזה שעל פי מספר אנשים (או רוב האנשים) המשחק לא ריצה את הציפיות שהמפתחת יצרה בקהילה.

בנוסף לרעש וצלצולים שהקהילה עשתה מסתבר ש-Hello Games הצליחו לעצבן מישהו מאוד מיוחד והוטלה וועדת חקירה על הסטודיו בחשד לפרסום שקר. לפי הטענה שמובילה את את החקירה, החוקר הראשי טוען שהסטודיו ביקש תשלום מלא (60$) עבור משחק שלעולם לא היה ובעקבות כך רימה ושיקר קהילה שלמה.

עד לאחרונה הסבירה הייתה שזו הייתה Sony שקבעה את המחיר ל-No Mans Sky ולא Hello Games. בפרק האחרון של-"What Went Wrong" בהובלת Geoff Keighly מדובר שהוא דיבר במהלך מספר חודשים עם Hello Games ועם Sean Murry בעצמו באימיילים. במהלך אותן שיחות Keighly הביע את החשש ממכירת המשחק במחיר מלא של משחק AAA שהינו כמובן, 60$ והציע שיידברו עם סוני ויימכרו את המשחק במחיר Early Access שנע בערך בכ-25$-35$. ההפתעה הגדולה שהגיעה היא שהתגובה מהסטודיו הייתה שלא Sony קבעה את המחיר למשחק אלא הסטודיו.

No Mans Sky פגע בכל מפתחי משחקי החלל

אם No Mans Sky עשה טוב או רע לקהילה זו שאלה שאנחנו יכולים לריב עליה לעוד שעות. מה שכן נוכל להגיד בוודאות היא שהמשחק שינה משהו, האם המשהו הזה הוא טוב או רע, לא נוכל לדעת.

בראיון שנעשה עם Jean-Christophe Baillie המפתח של משחק החלל הבא Duel Universe אמר שיכול מאוד להיות של-No Mans Sky תהיה השפעה ניכרת על המשחק. "המשחק פגע בנו, לא ניתן להכחיש את זה" כך אמר Baillie בראיון שנעשה עימו. "זאת תקופה של אחרי No Mans Sky שאנשים כבר לא יכולים לעשות את מה שהם עשו בעבר, יש כמות עצומה של חוסר אמון בקהילה בנוגע למשחקי חלל עכשיו. כפי שאתם בטח יודעים אנחנו יצרנו את המשחק הזה מאפס, הכל תודות לתומכים שלנו מ-Kickstarter ועכשיו לאחר יציאת המשחק אנחנו רואים שינוי דרסטי בתמיכה בפרוייקט שלנו."

"זה עוד פעם כמו No Mans Sky, אנחנו רואים את זה בהמון תגובות בפרוייקט וזה משפיע עלינו. זאת הולכת להיות מלחמה קשה שמעולם לא חשבתי שננהל, לא מלחמה נגד חברות אחרות אלא נגד השחקנים אצמם שאנחנו מנסים להביא להם את המשחק, מלחמה לגרום להם להאמין שלא כל המפתחים הם אותו דבר."

מה אתם חושבים? האם יש עתיד למשחקים כאלה? או שהקהילה נפגעה קשה מדי בשביל ניסיון שני? ספרו לנו בתגובות!

אודות אור כהן

משנה לעורך הראשי בקטגוריית חומרה מנתניה אם אני לא כותב אני כנראה רואה סרט מדע בדיוני או משחק במשהו שקיבל ביקורות שליליות

השאר\י תגובה