corona - קורונה וירוס

“נורם והעיר הגדולה 3”- ביקורת הסרט

“נורם והעיר הגדולה 3” הוא סרט ילדים שמשתייך לקטגוריות סרטי ההרפתקאות והקומדיה. למרות שאני כבר לא ילדה קטנה, אני מאוד אוהבת לצפות בסרטי ילדים כי הם תמיד מעודדים, שנונים, מקוריים, עתירי דמיון ופשוט מחממים את הלב. אז בשל היותי בוגרת יותר החלטתי לפנק את חברה שלי ובת הדודה הקטנה שלה. אשתדל להתייחס לחווייתי הכללית מהסרט ובנוסף להיכנס לנעליים של ילד קטן ולאמוד את נקודת השקפתו מהסרט. האם “נורם והעיר הגדולה 3” הוא סרט ילדים שעולה על הקריטריונים שצוינו? האם הוא סרט ילדים שיתאים לקהל יעד רחב וכולם יפיקו ממנו הנאה? המשיכו לקרוא וגלו אם הסרט שווה צפייה. להלן הטריילר בקישור המצורף:

בקצרה, “נורם והעיר הגדולה 3” מספר על נורם שהוכתר למלך הצפון. אדגיש שלא ראיתי את שני הסרטים הקודמים, אך בכל זאת נראה שרק בסרט הזה הוא ידוע רשמית בתור מלך. בסרט, משפחתו של נורם והאזרחים בממלכת הצפון מתכוננים לחתונתו המפוארת של סבו של נורם ויחד עם זאת נורם נתקל בדרכו עם ארכיאולוג בשם ג’ין שמבקש ממנו להחזיר פסל ארכיאולוגי יקר ערך ולשמור עליו ללא פגע מפניו של דקסטר, ארכיאולוג מרושע שגנב את הפסל בכבודו ובעצמו. על נורם לבצע את המשימה הזאת תוך שישה ימים על מנת לשוב בזמן לחתונתו של סבו.

הדיבוב והתרגום בסרט

אתחיל מכך שאומר שהסרט הוא מדובב ולכן מכוון ישירות לקהל הילדים. אם הדיבוב מצוין בעיניי זאת לא תמיד בעיה כמו במקרה של “אגדה עם זנב” שלא הפריע לי ולמרות זאת אעדיף בשפת המקור. במקרה של הסרט לא יכולתי שלא לשים לב מההתחלה לתרגום המזעזע. בתרגום היה שימוש במילים גבוהות מדי שאני הכרתי וזאת מפאת גיל בוגר יותר וגם בזכות קריאת ספרים, אבל אני בטוחה שאם הבנתי זה לא אומר שבהכרח ילדים קטנים יבינו. בנוסף, התרגום לא היה מדויק. היו משפטים שנשמעו לא תקניים ובכללי בצורה מוזרה שהרגישה תלושה מהמציאות. הדיבוב והתרגום ממש הרס לי את החוויה מהסרט.

נורם בתור סרט ילדים

הדמויות בסרט בעיניי לא מומשו עד הסוף וחלקן רדודות. נורם, שבסרט הזה נחשב למלך הצפון, תואר שנחשב יוקרתי, בקושי הראה סממנים מלכותיים. הילדים שלו הרגישו לי סתמיים ונטולי אופי. דמות האם לא הייתה נוכחת בסרט ולא הבנתי את הסיבה- אולי היא מופיעה בסרט הראשון או השני. הדמויות שקישטו את הסרט והעלו חיוך על הפנים הם שלושת המכרסמים שליוו את נורם. ללא ספק היה מובהק שהם הדמויות החמודות בסרט שמטרתן לשעשע.

נורם הוא סרט ילדים שבא להעביר את מטרתו העיקרית- להראות שהטוב מנצח ולא לוותר לעצמך, אך לא הרגיש לי שהוא מעביר משהו מעבר. גם המסרים הללו עלו לתודעה בעקיפין אם כי כולם בוודאות יקלטו אותם, כי המסרים בסרטי ילדים אינם משתנים. בעיניי גם לא הוצגו מספיק סצינות שיחדדו את המסרים יותר לילדים ושהם ירגישו בכך חיבור עמוק לדמויות. בנוסף, אותי אישית גם הסרט לא כל כך הצחיק. אני משערת שילדים נהננו מהבדיחות, כי הן היו פשוטות להבנה וקלילות.

בנוסף יש אלמנטים חדישים יותר האופיינים לסרט ששוחרר ב-2019. למשל שבסרט ראו דוב שמשתמש בטלפון. אותי אישית, הסצינות עם השימוש שלו בטלפון עצבנו. היו דרכים אחרות לדעתי בהן היה אפשר לקדם את העלילה. הסצינות עם הטלפון היו בגלל חבריו בני האדם, אם וילדה שאני לא מכירה את מערכת היחסים ביניהן לבין נורם מכיוון שלא צפיתי בסרטים הקודמים ובהן הילדה מנדנדת לנורם מתי הוא מגיע. בעיניי זה היה אפילו מיותר.

נורם בעיר הגדולה 3 המשך

לסיום, בעיניי “נורם והעיר הגדולה 3” יתאים לקהל הילדים בלבד. הוא לא מרשים ובעיניי ביצועית הוא פושר ולא מספק. קל וחומר שהסרט לא יגע בקהל המבוגר יותר, שהוא נוער ומעלה. הסרט עשוי להיות נחמד לדעתי בעיניי עד לגיל 10. זאת בעיקר בגלל הדיבוב שלא היה מוצלח וגם בגלל שהבדיחות ותחכום העלילה מונגשים ומופנים לקהל הצעיר.

נורם בעיר הגדולה 3

ציון סופי - 6

6

ממוצע

סרט שלא עולה על הסטנדרטים הנדרשים בעיניי כסרט ילדים ולא יתאים לקהל המבוגר.

User Rating: Be the first one !

אודות יובל לבב

קוראים לי יובל לבב, אני בת 17, חובבת קולנוע וספרים מגיל צעיר. בשעות הפנאי גם שרה,כותבת ומלחינה.גשו לערוץ ביוטיוב Yuval Levav.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *