אגדה עם זנב-ביקורת סרט-סרט הרפתקאות לכל המשפחה

מהו סרט ילדים בשבילי?

“אגדה עם זנב” הוא סרט לכל המשפחה אבל בשל הגרסה המדובבת הוא נכנס לקטגוריה של סרטי ילדים. לפני שארחיב בביקורת עליו ארצה להתייחס למספר פרמטרים שמאפיינים סרטי ילדים. עבר זמן רב מאז שהלכתי להקרנת “סרטי ילדים”, אם לא מחשיבים את סרטי דיסני שאלו נחשבים פופולריים לכל הגילאים בכל זאת. סרטי ילדים מוצלחים בעיניי הם: “הקול בראש”, “אמיצה” ואחרים. לכולם קווי דמיון משותפים ואלו הקריטריונים הבאים: אתחיל מהדמויות, הדמויות צריכות להיות מאוד ברורות במהות שלהן, רעות או טובות, גיבורות או משניות. הן צריכות להיות מגוונות באופי ושונות על מנת להדגיש מוסר השכל כלשהו שהסרט מכוון את הצופים להבין. מאפיינים נוספים הם אנימציה ברמה גבוהה, דיבוב איכותי ואלמנטים על טבעיים.

סרטי ילדים תמיד משעשעים ובעלי מוסר השכל דומה והוא: להאמין בעצמך, לא לוותר על החלומות, להתגבר על קשיים באמצעות יצירתיות ולהיות מוקף על הדרך בכמה חברים טובים. סרטי ילדים הם בהחלט סרטים מצוירים משעשעים שתמיד יעניקו לך הרגשה אופטימית ויעבירו לך בכיף אחר צהריים ללא תוכניות. האם הסרט “אגדה עם זנב” הוא סרט ילדים טיפוסי? האם הוא עונה על הקריטריונים שציינתי ושווה את זמנכם? המשיכו לקרוא!

האם הסרט “אגדה עם זנב” עומד בדרישות “סרטי הילדים”?

הסרט נפתח בצורה מתקבלת מאוד אם כי לא מקורית והיא על ידי הקראת ספר ילדים. המספר מקריא בהתחלה ובקטעים מאוד ספציפיים, שלא דורשים העמקה בפרטים של הסיפור אגדה אליו אנו נחשפים. מספרים לנו על ארץ קסומה ועתיקה בשם ארווד שכף של רגל אנוש מעולם לא דרכה בה. האווירה התחילה כמסתורית והרגשתי לגמרי בתוך סיפור אגדה. בנוסף, אהבתי את המינון הקטן שהקציבו למספר בסרט ואת ההיכנסות ההדרגתית והטבעית אל הסיפור.

לאט לאט, אנו מגלים את הדמויות בסיפור- יש את המלך העוצמתי גרום שנערץ על ידי עמו, המלכה גולד ששולטת איתו ובנם הקטן טרים. הוא מלך אהוב ומוביל לשגשוג בארצו. אנו רואים את תחרות השמש השנתית שנערכת על מנת להכתיר מלך ובזכותה גרום מלך. אנו מגלים במקביל את אחיו גרימר שמקנא בו ורוצה לחתור תחתיו. הוא מרוכז בעצמו,”ילד של אמא”,  מפונק וילדותי. מערכת היחסים ביניהם הזכירה לי את מערכת היחסים של מופסא ואחיו סקאר ממלך האריות. גם כאן, גרימר רואה בטרים, בנו של גרום, כלי למשחק ואמצעי להשיג את השלטון על ידי כך שהוא מוביל אותו למקום אסור וממליך את עצמו על ידי הטלת האשמה על טרים. בנוסף, הוא רוצה להוכיח לאבא שלו שהוא בוגר ואחראי. בעקבות נבואה שהחלה נותרו לטרים שלושה ימים על מנת להציל את אביו שהפך לאבן וזנבו נגנב על ידי הרוח הרעה של היער.

חווייתי הכללית מהסרט

לטרים מתלווים דמויות משעשעות ומבדרות מאוד. פרייה, טרולית בת גילו של טרים שמתעסקת בכישוף והיא הנכדה של קוסם הכפר וין יאן: טרול בעל שני ראשים אשר כל אחד בעל תכונות אופי שונות. מלבד, דמויות משעשעות נחמד לראות כשפים וקסמים שמבליטים את סיפור האגדה. בנוסף שלל הדמויות בדרך גם חביבות מאוד ומלאות בהומור, כמו המכשפה האיטי. הסרט דאג להטיף הרבה ערכי מוסר לילדים ולאורך כל הסרט טרים וחבריו גברו על המכשולים בהמון תושיה ודרכים יצירתיות. בנוסף, ראיתי שוני קל ומרענן בגלל שהסרט בשנת 2019 ואפילו צפיתי ברגע פמיניסטי נחמד, כשבסוף הסרט פרייה אמרה “אולי שנה הבאה תהיה מלכה חדשה”.

לסיכום,האנימציה הייתה מרשימה ומאוד מושקעת. לא תיארתי לעצמי שצפייה בסרט ילדים תהיה חוויה כל כך נוסטלגית ומהנה. הרגשתי את הקסם שמהלך בעולם הדמיוני, צחקתי מאופי הדמויות, פחדתי קצת בחלקים מסוימים והייתי במתח. למרות שזה סרט ילדים והכל ידוע מראש. אני מתארת לעצמי שהחיסרון היחיד היה שראיתי את הגרסה המדובבת אבל אני בטוחה שאם הייתי בגיל עשר זה בכלל לא היה מפריע לי. “אגדה עם זנב” הוא סרט ילדים מוצלח ויגרום הנאה לכולם. “אגדה עם זנב”, פופקורן ושתייה הוא אחר צהריים כיפי לכל המשפחה.

אגדה עם זנב

ציון סופי - 9.5

9.5

מקסים

סרט אנימציה מבדר ומהנה שיתאים לכל המשפחה ולכל הגילאים.

User Rating: Be the first one !

אודות יובל לבב

קוראים לי יובל לבב, אני בת 17, חובבת קולנוע וספרים מגיל צעיר. בשעות הפנאי גם שרה,כותבת ומלחינה.גשו לערוץ ביוטיוב Yuval Levav.

השאר\י תגובה