תקלת תוכנה עולמית משביתה את ה-Oculus Rift

משקף מציאות המדומה Oculus Rift מושבת לגמרי עקב תקלת תוכנה חמורה.

היום, הופיעה שגיאה מוזרה לבעלי משקפי המציאות המדומה למחשב, ה-Oculus Rift, שמשביתה את המכשיר לגמרי ולא מאפשרת משחק. אלו שסובלים מהתקלה נתגלו להודעת שגיאה זו כאשר ניסו להפעיל את המשקף שלהם: "Can't Reach Oculus Runtime Service Your Oculus software may be updating. Please wait a minute and try again. if the issue continues, contact Oculus Support."

Oculus Rift error message

כאמור, השגיאה מונעת מהמכשיר לפעול והרשת גועשת – ארקיידים, כנסים, אירועים ומקומות רבים אחרים מכל רחבי העולם, מושבתים ברגעים אלו מלתפעל את מערכת המציאות המדומה של Facebook. נכון לכתיבת שורות אלו אין פתרון לתקלה.

עדכון-משתמשים ומפתחים דיווחו כי הצליחו למצוא את מקור ה'תקלה' והיא נובעת מרישיון אבטחה שפג תוקפו.

רישיון האבטחה נמצא בקובץ- OculusAppFramework.dll. קובץ ה-DLL הזה מכיל אישור אבטחה שפג תוקפו בדיוק היום, וכתוצאה מכך נובעת השגיאה.

אישורי אבטחה הם הודעות למערכת ההפעלה של המחשב המאשרות כי התוכנה בטוחה וממקור מאושר. רישיון אבטחה שפג תוקפו פירושה שהתוכנה נחסמת באופן אוטומטי מאחר שהמחשב אינו יכול לאשר את התוכנה כבטוחה.

עקב מציאת מקור התקלה נמצא פתרון זמני, והוא די פשוט-ביטול הגדרת התאריך והשעה האוטומטים במערכת ההפעלה Windows והגדרתה ל 3 ימים אחורה מהתאריך של היום. לאחר ביצוע השינוי יש צורך באתחול המחשב והפעלה מחדש של תוכנת ה-Oculus. הפתרון הזמני הזה נבדק אישית על ידי והוא אכן עובד על Windows 10.
עד שישוחרר עדכון רשמי מ-Oculus, מומלץ להשתמש בפתרון זה, קחו בחשבון ששינוי הגדרת התאריך והשעה במערכת ההפעלה יכול לגרום לבעיות אחרות ולכן אינו מומלץ והוא על אחריותכם בלבד, לכן עדיף להמתין לעדכון רשמי מ-Oculus.

הגילוי הזה מעלה מספר שאלות מתבקשות כמו-האם מוצר שאנו רוכשים במיטב כספנו אכן שלנו? הנה לכם חומר למחשבה… עקב גילוי זה, העלו מחדש כתבים את הסוגיה המטרידה ש-Facebook מבצעת מעקב שוטף אחר משתמשיה, והאם יש לה את הגישה לעשות זאת. אפילו דרך החיישנים של ה-Oculus Rift? דבר שהתגלה גם לא מזמן ע"י Oliver Kreylos – חוקר באוניברסיטאת UC Davis – שמצא שהחיישנים של ה-Oculus Rift יכולות בקלות לשמש כמצלמות מעקב לכל דבר.

בפורום הרשמי של החברה פורסם שהם מודעים לתקלה החמורה, ועובדים על טיפולה בהקדם.

האם גם אתם סובלים מהתקלה? ספרו לנו בתגובות.

אודות אורן בן יעקב

מנכ"ל ב-'העולם הוירטואלי מציאות מדומה' www.virtualworld.co.il טל'-0504735888 [email protected]

השאר\י תגובה