כל מה שצריך לדעת על שינוי תנאי השימוש של WhatsApp

ב-15.5 WhatsApp הולכת לשנות את תנאי השימוש ואם תסרבו החשבון שלכם לאט לאט יוגבל. מהם תנאי השימוש ומה ההגבלות הצפויות לסרבנים? כל הפרטים כאן

WhatsApp ללא ספק דואגת לטפח את עצמה משנה לשנה, אבל ב-15 למאי, הכל ישתנה.
אז אם אתם לא יודעים, בינואר 2021 אפליקציית WhatsApp הודיעה כי היא הולכת לשנות את תנאי השימוש שלה, כאשר השינוי המשמעותי שהאפליקציה דורשת היא שיתוף מלא של המידע שלכם משימוש מהאפליקציה עם פייסבוק, בעלת האפליקציה. השינוי הזה היה צפוי להיכנס לפעולה ב-8.2 אבל בעקבות תגובה חריפה מאוד מצד נתח רחב של משתמשים ברחבי העולם ומעבר של משתמשים רבים לאפליקציות מתחרות כגון Telegram ו-Signal, הנהלת וואטסאפ הכריזה כי היא דוחה את תנאי השימוש ל-15 למאי, מה שאומר שכל הסיפור הזה צפוי להתלקח בשנית ממש בשבת הקרובה.

אז מה בעצם הולך לקרות לחשבון שלכם אם לא תאשרו את תנאי השימוש ב-15 לחודש? ובכן בתור התחלה וואטסאפ הודיעה שהיא לא תנעל את החשבון שלכם לחלוטין כמו שאמרה שתעשה בתחילת השנה, שזה סוג של מנחם אבל לא בצורה משמעותית היות ומי שלא יאשר את תנאי השימוש בתור התחלה יתחיל לקבל "תזכורות" קבועות לאישור תנאי השימוש החדשים, ואלא שבכל זאת לא יאשרו אחרי כמה תזכורות לא יוכלו לשלוח הודעות כלל בתחום האפליקציה אלא רק בתחום מגירת ההתראות של המכשיר שלהם. יחד עם זאת עדיין תהיה לכם אופציה לקבל ולקיים שיחות והתראות, אבל מדובר בשימוש לפרק זמן קצר שייחסם לאחר תקופה ללא אישור תנאי השימוש.

הדברים שיצוצו באפליקציה לסרבני תנאי השימוש החדשים

בסופו של דבר, הבעיה הגדולה ביותר שיש לפייסבוק ולוואטסאפ כרגע זה שלדעת הרבה אנשים הם עלו מאוד, אבל מאוד גבוה על העץ, וזה די מאכזב לראות שגם אחרי כמות עצומה של מתנגדים, החברות האלה לא מתכננות לרדת מהעץ ולחזור אל הקרקע, והיא בסך הכל דחתה עד עכשיו את גזר הדין. כך או כך, יום שבת הקרוב הולך להיות יום "עקוב מדם" בקרב משתמשי ובעלת וואטסאפ, היות וסביר להניח שגם אם יהיו לא מעט אנשים שכן יאשרו את תנאי השימוש, נתח גדול מאוד ממשתמשי אפלקיציית וואטסאפ ככל הנראה יעברו לאחת האפליקציות המתחרות.

מה דעתכם על הנושא? האם וואטסאפ עושה טעות עם הגבלות השימוש לסרבני תנאי השימוש? האם תאשרו את התנאים החדשים? ספרו לנו בתגובות!

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. בעברו היה גם כתב הטכנולגיה והמשחקים של אתר ynet. רועי הוא טכנאי מחשבים, גיימר ותיק וגיק משכמו ומעלה. כיום הוא משמש כאיש מערכות מידע בחברת המשחקים הישראלית Gliding Deer.

השאר\י תגובה