עולה עולה- ביקורת לסרט עולה לראש

"עולה לראש" מתמקד בשקד פררה, אסטמה דה-לוקו ולידוי, הרכב הפופ המצליח בארץ שהקריירה שלהם נמצאת בסכנה כשאמירה מזלזלת שלהם נגד הצבא נהיית ויראלית. בניסיון לשקם את שמם, שלושת הכוכבים הכי מפונקים במדינה מתגייסים ללהקת היח"צ – להקה צבאית שמטרתה לעלות את הפופולריות של צה"ל, בפיקודם של שרונה (רותם סלע) וירמי (ערן זרחוביץ'). כשהם רחוקים מהבית, מהמעריצים ומהנרגילה האהובה עליהם, מתחים ישנים צצים ומאיימים לפרק את הלהקה. לצפייה בטריילר הסרט:

צחוק מהצבא והעבודה

כמו תוכניות טלוויזיה וסרטים רבים, "עולה לראש" מהווה פארודיה על צה"ל ובין היתר על דור הכוכבים הצעירים המפונקים. התוצאה היא סרט חדשני, כיפי, קורע מצחוק וללא ספק אחד החביבים שציפיתי בהם. שלישיית השחקנים: דור מסקל, עומר ריבק ורותם קפילנסקי מתחזקים ערוץ יוטיוב בשם "ערוץ הכיבוד". זהו הסרט הקולנועי הראשון שלהם, אותו הם יצרו ביחד עם דניאל אדר. זוהי כשלעצמה סיבה למסיבה ובניגוד ללהקה הקולנועית הם לא הרסו לעצמם את השם המקצועי בכלל. כמובן שאם סרטים קומיים ופארודיים הם כוס התה שלכם.

"עולה לראש" הוא הקומדיה הישראלית האוליטמטיבית וככלל קומדיה מצוינת. אני בטוחה שיותר יתחבר אליה הקהל הישראלי אבל כסרט קומי סימנתי וי על כל הקריטריונים החשובים בעיניי. הדבר הראשון הוא הנושא הצבאי שמתמזג מבחינתי כמקשה אחת עם נושא מעמד הכוכבים. זהו נושא שתפור לסרט קומי מכיוון שהוא פופולריי, רלוונטי להיום, שופע בדיחות קומיות ולא לעוס. חשוב לדעת מראש שזהו סרט פארודי לחלוטין וצחקתי וניהנתי מכל רגע.

עולה לראש1

פארודיה יכולה להיות מצוינת אם היא עשויה טוב. בפארודיה, הסצינות בולטות, קורעות מצחוק ויש בהן ביקורת או מסר להעביר. לצדן, הדמויות מוגזמות וקריקטוריות אבל חביבות כי הן כתובות בצורה מעניינת. בנוסף, הבדיחות לובשות כל מיני צורות. לא רבים הסרטים שבהן הבדיחות מטופשות וגאוניות בו זמנית. מאחורי כל בדיחה עמדה הברקה קומית שכללה מסר, משחק מילים משעשע ואותנטיות מפני שהיא מתאימה לאופי הדמות. היא הייתה בזמן הנכון, במקום הנכון ונעשה בה שימוש על ידי האדם הנכון, יש להוסיף.

(עולה עולה) השיר ביחד
שירים הם דרך נפלאה להצחיק וכאן יש שימוש במספר שירים. הרבה פעמים שורות בשיר מצחיקות הרבה יותר כשהן חלק משיר מאשר כשהן חלק מדיאלוג. עכשיו כשהכרתי את הרכב "ערוץ הכיבוד", הבנתי שהם מעלים לערוץ היוטיוב שלהם תכנים קומיים שכתובים בסגנון דומה לשירים שהיו בסרט והם היו מעולים. הם היו כתובים טוב וכשאני אומרת שהם היו כתובים טוב אני מתכוונת לזה שהם התאימו לאווירת הסרט, היו משעשעים והיו כתובים בחריזה שהמון פעמים מעצימה את ההומור של כתיבת השירים.

כמעט בכל רגע צחקתי ולכן אומר שהסרט מיצה את כל הפוטנציאל הקומי שגלום בו. הדמויות היו מגוונות וכל שחקן הפגין יכולות קומיות נפלאות, גם אם הוא לא בהכרח שחקן קומי כגון: רותם סלע. משתתפים גם שחקנים נהדרים ומנוסים בתחום הקומי בהם: ערן זרחוביץ', עלמה זק, תום יער, איתי זבולון ואורלי זילברשץ. הכימיה בין שלושת הכוכבים הייתה מצוינת וכל דמות הראתה צד אחר וייחודי משלה. החברות שלהם, גם אם הייתה מאוד מצחיקה ופארודית, לא רחוקה מהמציאות ויש המון מצבים שבהם אפשר להזדהות עם הדמויות. אני רואה את הפארודיה במקרה הזה כחגיגה נפלאה של החברות והחיים. "עולה לראש" מקורי, פרוע ובעיקר הולך עד הסוף.

עולה לראש2
"עולה לראש" מצחיק מההתחלה ומעביר לנו את הסיפור בצורה סוחפת. עוד דבר חשוב שמשדרג את ההומור המעולה בכמה רמות הוא טוויסטים בעלילה: מערכות יחסים שמשתנות, דמויות שצצות מהעבר ומקוריות שהתבטאה בכינויים חדשים או שינויים תרבותיים. לצדם יש תוספות מעניינות כגון פלאשבקים מהעבר, אפקטים בעריכה וצילום במיקומים שונים. בזכות כל אלה לא משעמם לרגע. הרבה סרטים קומיים מזניחים את העלילה וכאן היא בנויה למופת. מלבד חיבור הדוק לדמויות ולשחקנים, יש מתח ועלילה קצבית שלא מפסיקה להתפתח ולהפתיע לטובה.

עולה לראש3
לסיכום, "עולה לראש" הוא הצלחה מסחררת. יש ניצוח מעולה על העלילה, הומור גאוני ושחקנים משובחים שתמיד כיף לראות על המסך. כל שנותר לקוות הוא שההצלחה של "ערוץ הכיבוד" לא תעלה להם לראש ושהם ימשיכו ליצור עוד סרטים נפלאים. יש להם עוצמה וכריזמה בתור צוות עצמאי וכישרון קומי. יהיה מעניין אפילו לראות אותם משחקים לא את הדמות של עצמם, למרות שאסטמה הוא שם במה קליט.

עולה לראש

ציון סופי - 9

9

קורע מצחוק

עולה לראש הוא סרט קומי מעולה שמתאים לחובבי הז'אנר.

User Rating: 5 ( 1 votes)

אודות יובל לבב

קוראים לי יובל לבב, אני בת 19, חובבת קולנוע וספרים מגיל צעיר. בשעות הפנאי גם שרה,כותבת ומלחינה.גשו לערוץ ביוטיוב Yuval Levav.

השאר\י תגובה