One Piece: Burning Blood

דם חם – סיקור המשחק One Piece: Burning Blood

One Piece: Burning Blood הוא משחק מכות המבוסס על ה-Paramount War Arc מסדרת האנימה/מנגה המוכרת הלוא היא One Piece. זוהי Arc שמגיעה קצת מאוחר ביחס לעלילה של סדרת One Piece אז אם אתם חדשים ל-One Piece, זהו לא המשחק להתחיל בו מכיוון שמעבר לחוסר הבנה מוחלט, הוא מלא בספוילרים עבורכם (הסיקור הזה לא).

אז מה חשבתי על המשחק הזה בתור חובב האנימה? הצטרפו אליי כדי לגלות…

כאשר הפעלתי את המשחק לראשונה הוצעה לפניי אפשרות אחת: Paramount War. זהו מצב הסיפור של המשחק, שלוקח את השחקנים ל-Arc של ה-Paramount War דרך מספר פרקים, שבמרכז כל אחד מהם עומדת דמות מפתח אחרת של סיפור ה-Ark הזה. בהתחלה ניתן לבחור רק ב-Luffy. ה-Ark של Luffy משמש בעצם כמעין tutorial למשחק שלאחר סיומו, חוזרים לתפריט הראשי של המשחק וכל האפשרויות פתוחות.
על פניו, זה היה נראה לי מעט מוזר לכפות על השחקן לשחק במצב הסיפור לפני הכל, אך לאחר מכן הבנתי שהמפתחת רוצה שכולם יידעו שעדיף לשחק בשאר מצבי המשחק עם רשימה רצינית של חברי צוות משופרים ומלאי יכולות.

המשחק מספר את הסיפור שלו דרך שילוב מעניין של קטעים קולנועיים וקריין שמספר את הסיפור. One Piece: Burning Blood מציג בפני השחקן לוח, לאחר סיום כל שלב, ההתקדמות מוצגת על הלוח וככה מתקדמים ב-Ark. לחלק מהשלבים יש מצבים מיוחדים שאם משלימים אותם, ניתן לשחק בעוד שלבי בונוס מיוחדים. שלבי הבונוס הללו בדרך כלל קשים יותר משאר השלבים של המשחק הראשי וזה בהחלט מחזק את חוויית המשחק. ככל שמשלימים יותרשלבים, כך הדמויות משתדרגות ונהיות חזקות יותר עם הגנה טובה יותר.

יש מבחר רחב של ארנות לשחק בהן ובכל ארנה ניתן להילחם בדמות אחרת מסדרת האנימה/מנגה האהובה הזו. יש כמובן שליטה בסיסית של משחקי מכות (התקפה, התקפה כבדה, קפיצה ושמירה) ביחד עם המגוון הטיפוסי של combos שנמצאים בכל משחק מכות שמכבד את עצמו.
ב-Burning Blood יש גם יכולות מיוחדות ולכל דמות יש רשימת יכולות מיוחדו משלה שהיא יכולה להשתמש בה בזמן הקרבות.
בנוסף, יש מדד Awaken בתחתית המסךבזמן הקרבות וכאשר הוא מתמלא, ניתן להשתמש ביכולת Awaken שלפעמים ממש מאפשרת לנצח בקרב.

במהלך המשחק הוא הסביר לי בערך הכל לגבי איך נלחמים בו ולגבי איך מנגנוני המשחק עובדים, אבל המשחק הזה עמוס בתוכן ובטכניקות ולכן כאשר חזרתי אליו לאחר מספר ימי הפסקה פה ושם, בהחלט שכחתי חלק מהדברים וזה הרגיש קצת פספוס…

אם כבר אנו מדברים על עומס התוכן שיש במשחק; אם מתחשק לשחקן לקחת הפסקה מהסיפור הראשי של המשחק או שהוא סיים אותו, הוא יכול לקחת את הדמויות שהוא שחרר כבר למצבי משחק אחרים ומגוונים. Burning Blood הוא בהחלט מסוג משחקי המכות שנותנים חופש לחימה ואחלה מצבי Online שבודקים את יכולות השחקן.
למרות זאת, יש ל-One Piece: Burning Blood צמד מצבי משחק שבהחלט מעניינים בהרבה:

Wanted Versus: זהו מצב משחק שבו נלחמים מול שילובים מגוונים של אויבים שיש לכולם קשר חשוד מאוד. השלמת כמות הקרבות הגדולה מאוד שמוצעת מזכה את השחקן המנצח בכסף שיכול לשמש לקניית דמויות לחימה חדשות.
אין פה משהו ששונה בצורה דרסטית מהמשחק הראשי אבל היה לי די מגניב להילחם בדמויות שונות שלא הגעתי אליהן בסיפור הראשי.

Pirate Flag Battle: מצב המשחק הזה מזכיר מעט את ה-Gyms ב-Pokémon Go. במצב הזה בוחרים Faction ממגוון הצוותים שקיימים ביקום של One Piece ולאחר מכן מאתגרים Faction אוייבת שכבשה מיקומים מסויימים מעולם המנגה/אנימה של המותג.
כעיקרון, מצב המשחק הזה מבוסס על שליטה באזורים הנשלטים על ידי Factions.

שורה תחתונה
One Piece: Burning Blood הוא משחק מאוד כיפי וקליל ובהחלט מתאים למעריצי המנגה/אנימה. למרות זאת, החוסר בקושי שיש במשחקי לחימה אחרים מורגש ובהחלט מעריצי משחקי מכות אמיתיים לא כל כך יאהבו אותו.
מי שלא קרא את המנגה או צפה באנימה בהחלט יילך לאיבוד מאוד בקלות בעלילת המשחק וזה מקשה על הפיכת המשחק ללהיט מכיוון שיש לו קהל יעד נורא קטן – מי שמכיר ממש ממש טוב את היקום של One Piece ובו זמנית רק חובב משחקי מכות.
המשחק מלווה בדיבוב יפני נהדר ובגרפיקה מצויינת עם פסקול שממש נשמע כאילו נשלף ישירות מהאנימה.
במשפט אחד? משחק מכות חביב לשחק עם החבר'ה ובהחלט משחק נחמד שמהווה נוסטלגיה מעולה לאנשים כמוני שגדלו על האנימה.

One Piece: Burning Blood

גרפיקה - 9.5
סאונד - 10
עלילה - 8
Multiplayer - 8
רמת תוכן - 8

8.7

מעולה

One Piece: Burning Blood הוא משחק כיפי למעריצים שרוצים לחוות מחדש את אחד מה-Arks הכי מרתקים שיש למותג להציע. החוסר בקושי והמשיכה לאנשים אחרים שלא סתם מעריצים את המותג מגבילים את בסיס השחקנים אך לא פוגעים בהנאה שהמשחק נותן. בהחלט מומלץ אם יש מבצע טוב.

User Rating: Be the first one !

אודות תומר בראשי

בן 20, נולדתי וגדלתי בירושלים עיר האורות, משחק במחשב ובקונסולות מאז שאני זוכר את עצמי, נהנה לשמוע את כל סוגי המוזיקה, לראות סרטים איכותיים וכמובן לשחק כמה שרק אפשר.

השאר\י תגובה