פרסי האוסקר 2019: האקדמיה ביטלה את קטגוריית הסרטים הפופלארים

אחרי ביקורת רבה מפחות או יותר כל כיוון, האקדמיה החליטה לבטל, לפחות לשנת 2019, את קטגוריית הסרטים הפופולארים מטקס פרסי האוסקר.

עונת הפרסים מתחממת עכשיו עם תחילת “פסטיבל הסרטים של טורונטו 2019”, אבל האקדמיה לא חיכתה לכל הפסטיבלים בשביל לגרום לכמה זעזועים גדולים. החדשות הגדולות ביותר היו כנראה החלטת האקדמיה להוסיף לפרסי האוסקר את קטגוריית “הסרטים הפופולארים הכי טובים של השנה“. ואחרי החלטה זאת מיהרה לבוא ביקורת רבה מהאינטרנט ובכללי מכל מקום, עם רק כמות קטנה שתגן על ההחלטה.

אנשים הופתעו לא רק מההחלטה עצמה, אלא גם מהמהירות בה הוחלט לכלול את פרס זה בטקס בשנת 2019. סרטים כמו “הנוקמים: מלחמת האינסוף“, “הפנתר השחור” ו-“משימה בלתי אפשרית: התרסקות” נהיו הפייבוריטים הגדולים לקטגוריה זו, אפילו שצ’דוויק בוסמן (“הפנתר השחור” עצמו) הודיע שהוא מעדיף לזכות באוסקר ל-“סרט הטוב ביותר” ולא ל-“סרט הפופולארי הטוב ביותר”. טוב עכשיו אופציה זאת ל-“פנתר השחור” ובכללי לכל סרט, לא אפשרית כבר.

אחרי לחץ רב, החליטה האקדמיה להוריד את הקטגוריה החדשה מהטקס הקרוב. הקטגוריה תיבדק מחדש עכשיו שהאקדמיה החליטה שהיא “ראויה ללמידה מחדש”. האקדמיה תצטרך למצוא תחליף לפרס שנגנז לפני שהיא תמשיך הלאה להצבעות. מנכ”ל האקדמיה, דון הדסון אמר ש:

היה היקף גדול של תגובות לפרס החדש, ואנחנו מבינים שנצטרך לדון עוד הרבה על הנושא עם חברי האקדמיה. עשינו כמה שינויים באוסקר במשך השנים- כולל השנה- ואנחנו נמשיך בזמן שלא נפסיק לכבד את המורשת הנפלאה של ה-90 שנים האחרונות.

ההחלטה לבטל את קטגוריה זו, קיבלה הרבה שבח מהקהל. הרבה (ואני ביניהם) ראו את התוספת, כדרך קלה להשיג קהל חדש שיצפה בטקס הפרסים השנתי, קהל שרגיל לסרטי אקשן מלאי אפקטים ופיצוצים (דברים שבדרך כלל מושכים קהל רב יותר).
אבל אל תשמחו מהר מדי, זו לא סופה של הקטגוריה. האקדמיה הודיעה שהיא עוד תחשוב באיזה דרך ללכת עם פרס זה, קודם כל עליה למצוא את הקריטריונים המתאימים לסרט “פופולארי”, ולדעתי לפחות, למצוא שם קצת יותר מכובד לקטגוריית סרטים המופיעה בטקס הפרסים הגדול ביותר והמכובד ביותר בעולם במשך יותר מ-90 שנה.

אודות גל סביטלמן

קוראים לי גל סביטלמן, בן 17, פריק של קולנוע ושל אמנות (בעיקר סוריאליזם). בשעות הפנאי משחק בפלייסטיישן, עובד בחדר בריחה, וכותב, מלחין ומנגן על הגיטרה.

השאר\י תגובה