המשמר קורא לכם – ביקורת Overwatch ל-Nintendo Switch

בשנת 2016 הגיח לעולם בסערה Overwatch מבית היוצר של Blizzard ומיד שינה לחלוטין את מפת משחקי היריות מגוף ראשון והפך במהרה למשחק ה-FPS המשוחק והאהוב ביותר בעולם, עם אינספור שחקנים מחוברים בכל יום ותחרויות עולמיות נושאות פרסים. כעת עושה Overwatch עלייה לאחת הקונסולות המוצלחות ביותר של השנים האחרונות והיא כמובן ה-Nintendo Switch, אך האם יצליח המשחק לשמור על מקומו הגבוה בפורט זה? בואו נגלה:

בניגוד לרוב הפעמים בהם אני מסקר משחקים לרוב אני פותח בהסבר על המשחק או בהצגת סיפור המשחק אבל כאן אני באמת סבור שכולכם שמעתם על Overwatch לפחות פעם אחת בחייכם. המשחק יצא בשנת 2016 ומיד התברג בראש טבלת משחקי היריות המוצלחים בכל הזמנים והביא שעות בלתי נגמרות של הנאה למיליוני שחקנים מכל העולם.

יחד עם השמחה שאנחנו מקבלים עותק מלא של המשחק המוצלח ל-Switch (בייחוד אחרי שלל שמועות שקבעו כי המשחק באמת מגיע דבר שלבסוף התברר כנכון) עלו לי חששות רבות בעיקר בכל הקשור לתפקוד ולביצועי המשחק על הקונסולה שכידוע נחשבת לדי חלשה בהשוואה לקונסולות אחרות או המחשב האישי, ולכן באתי עם ציפיות לא גבוהות במיוחד למשחק. יחד עם זאת נשארתי אופטימי ומוכן לקבלת הפתעה שתהפוך את Overwatch לאחד המשחקים האהובים עליי על גבי ה-Switch.

החשש הראשון שהיה לי הוא כמובן איך המשחק רץ, אך כאן ישנה חלוקה מאוד ברורה כאשר במצב נייד המשחק רץ משמעותית הרבה יותר טוב מבמצב נייח. בנוסף, עקב ההנמכה הדרסטית בגרפיקה בעקבות היכולות הנמוכות בהשוואה לקונסולות המתחרות של ה-Switch בכל הקשור להרצת משחקים, המשחק נראה לא טוב כאשר משחקים במצב נייח. ניתן לראות בבירור את המריחה שנגרמה לטקסטורות ולגרפיקה באופן כללי עקב הנמכת הגרפיקה והרזולוציה, וזה ללא ספק מוריד מחוויית המשחק ויזואלית בייחוד שאני באתי מהמחשב שמאפשר הצגה של גרפיקה בצורה הטובה ביותר. המשחק רץ בפחות מ-1080P במצב נייח וזה ללא ספק מורגש בזמן המשחק.

יחד עם זאת, המשחק במצב נייד רץ ונראה טוב. לא הייתי אומר שהוא נראה מושלם אבל הוא ללא ספק הרבה יותר חד ומזמין מאשר משחק במצב נייח. בשני המצבים המשחק מוגבל לכ-30 פריימים בשנייה שזה ללא ספק נתון מבאס בעיקר בשל העובדה שמלבד משחק יריות מהנה במיוחד ישנם אנשים רבים שמשחקים ב-Overwatch באופן תחרותי והרצה של המשחק בפריימים נמוכים יותר מאשר במחשב לצורך העניין הופכות את חווית המשחק התחרותית להרבה פחות מהנה ומספקת. במידה ואתם שחקנים תחרותיים של Overwatch לא הייתי ממליץ לכם לקנות את המשחק אם כבר רכשתם אותו לפלטפורמה אחרת.

חשש נוסף ולא פחות גדול הוא כל הקשור בשליטה במשחק. כידוע הג'ויקונים הם לא בדיוק פאר היצירה כשזה נוגע לנוחות, ובמשחק כמו Overwatch שמצריך דיוק ושליטה איכותית שימוש בבקר לא נוח יכול לשנות את כל חווית המשחק מקצה לקצה. לצערי הג'ויקונים רחוקים מלהיות נכונים ונוחים למשחק, כאשר משחק איתם במצב נייד יהפוך במהרה ללא נוח ואפילו לכואב. בנוסף לכך, הג'ויקונים פשוט קטנים מידי בשביל לאפשר שליטה טובה ויציבה במשחק. אם יש לכם Pro Controller הבעיה הזו כמובן נפתרת אך זה יחייב אתכם לשחק במצב Table Top או על המסך הגדול בשביל להשתמש בבקר ולכן זה לא ממש עונה על האפשרות של "לשחק Overwatch בכל מקום".

לשמחתי ולהפתעתי על מנת לכפר על השליטה הלא נוחה נוסף למשחק מצב שליטה שעושה שימוש ביכולות ה-Motion Control של ה-Switch, שמאפשר לכם לכוון את הנשק שלכם במשחק על ידי הזזת והטיית המכשיר באופן פיזי. הופתעתי לגלות עד כמה נוח מצב השליטה הזה ומצאתי את עצמי משתמש בו הרבה יותר מאשר כיוון הנשק באמצעות הג'ויסטיקים עצמם. ניתן גם לראות בבירור בטריילר המשחק שדרך המשחק באמצעות Motion Control היא למעשה הדרך המרכזית שממליצים לנו לשחק בה. להלן הטריילר:

 

בסופו של דבר ועם שלל הבעיות שלו, Overwatch זה עדיין Overwatch, וניתן להרגיש זאת בבירור גם כאשר משחקים בו ב-Switch. המשחק לא משאיר שום דבר מאחור, וכולל את כל האלמנטים שיש למשחק המקורי להציע, החל משלל הדמויות המגוונות ועד ל-Loot Boxes ולסקינים שכולנו למדנו לאהוב.

עקב כך שהמשחק הוא למעשה משחק ברשת, על מנת לשחק בו ב-Switch יהיה עליכם לרכוש את מנוי האינטרנט של Nintendo, שאמנם לא עולה הרבה אבל לא ממש הופך את המשחק ליותר אטרקטיבי על גבי הסוויץ'.

דבר נוסף שאיני בטוח אם מדובר בבאג במשחק שלי או במשהו כללי וגורף לכלל שחקני ה-Switch היא העובדה שלא הייתה לי האפשרות לקשר את משתמש ה-Battle.net שלי באופן שיעביר את הנתונים שלו לסוויץ'. המשתמש שלי אכן התחבר למשחק אך לא העביר את הרמה של המשתמש שלי או את הסקינים ואפילו לא את הדירוג התחרותי שלי ובעצם נאלצתי להתחיל מחדש את תהליך המשחק במידה ורציתי לפתוח סקינים שכבר היו לי בעבר. ללא ספק אלמנט מבאס ומאכזב, אך אני בטוח שניתן לפתור אותו עם עדכון עתידי למשחק.

לסיכום, באתי עם ציפיות לא גבוהות ל-Overwatch לסוויץ' ולצערי לא רק שהמשחק לא עמד בציפיות שלי, הוא גם התקבל אצלי באופן שלילי מאוד ממה שציפיתי לו. השליטה לא נוחה ברוב המקרים, הגרפיקה מאכזבת גם במונחים של הסוויץ' וחוסר היכולת לקשר את השחקן המקורי שלי באופן קל ותקין הפכו את חווית המשחק שלי במשחק על גבי הסוויץ' למבאסת ומאכזבת. יחד עם זאת, במידה ואף פעם לא שיחקתם במשחק וה-Switch היא מקור המשחקים העיקרי שלכם, Overwatch יכול לספק לכם שעות על גבי שעות של הנאה ברשת עם שלל דמויות צבעוניות ומשחק ממכר במיוחד, גם אם זוהי לא חווית המשחק הטובה ביותר שניתן לשחק בה ב-Overwatch.

 

Overwatch Nintendo Switch

משחקיות - 6
גרפיקה - 5
ביצועים - 8
תפקוד תקין - 4

5.8

סביר

דרך מצוינת לשחק Overwatch אך בהחלט לא הדרך האולטימטיבית.

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. טכנאי מחשבים, גיימר וגיק משכמו ומעלה, כיום כתב הטכנולוגיה של Ynet.

השאר\י תגובה