השקת מדפסות ה-PageWide של חברת HP

במסעדת "התרנגול הכחול", חברת HP הציגה לנו את הדור הבא של המדפסות שלהם, ה-PageWide

HP נחשבת לאחת מחברות הענק של תחום החומרה בעולם, מוכרת מדי שנה מיליוני מוצלרים כגון מחשבים, מצלמות ומדפסות, ושוויה בשוק עולה על 120 מיליארד דולר. כעת, HP שמו את עיניהם על מטרה חדשה, שוק ההדפסה הארגונית, והזמינו אותנו למסעדת "התרנגול הכחול", בניסים אלוני 10 תל אביב, כדי להראות לנו את מכשירי ה-PageWide, שיעשו מהפכה בתעשיית המדפסות של חברות הענק.

אנחנו נכנסו לחדר הפרטי היפה והמעוצב של "התרנגול הכחול", שם קיבלו את פנינו כל אנשי השיווק המובחרים של חברת HP ושולחן ערוך בכל מיני מטעמים נהדרים שיסביאו את ביטנו בזמן שאוזנינו מקשיבות. לצד השולחן ראינו מספר תדפיסים באיכות גבוהה שמראים את יכולת ההדפסה של ליין המדפסות החדשות שעליהן נשמע ממצגת שהכינו עבורנו האנשים של HP, אז כבר על ההתחלה היינו מסוקרנים ממה ש-HP מתכוונים להראות לנו.

לאחר קצת רקע על החברה שלהם ומעמדה בשוק, נחשפנו ל-54 דגמים ותתי-דגמים של מכשירי הדפסה A3 שנועדו להפוך את סביבת העבודה הארגונית של חברות הענק כגון: Intel, Google, אפריקה-ישראל ועוד רבים, לסביבה הבטוחה ביותר בשוק העבודה העולמי. המצגת הגיעה לשיאה עם טריילר ההשקה של קו המדפסות החדש בכיכובו של קריסטיאן סלייטר ושזמין לצפייה ברשת, מוזמנים לראות.

הפרסומת עושה עבודה מצוינת בלפשט והסביר את המטרה העיקרית של המדפסות, לאבטח את סביבת העבודה של הלקוח. המדפסות החדשות של HP בעלות מערכות אבטחה משלהן שמונעות כניסה של תוכנות ריגול, עושות השוואת BIOS בין הדפסות על מנת לוודא ולא שונה משהו במערך האבטחה ומגדירות אפשרויות גישה למידע מודפס רק לבעלי אישור גישה מסוימים.

כבר פה עלתה השאלה הראשונה שלי: הרבה חברות ענק בעלות מערכת אבטחה מאוד הדוקה מפני פריצות ותקיפות תוכנה, איך HP מתכננת לשלב את המדפסות שלהם שבעלות מערכת אבטחה משלהם לתוך מערכת הלקוח מבלי ליצור התנגשויות בין שתי המערכות (למשל ה-Firewall)? הנציגים של HP ענו כי מדפסות ה-PageWide בעלות מערכות אבטחה שתשלב לתוך מערכת האבטחה המקיפה של החברות, לא יהיו שתי מערכות שעובדות במקביל, אלא מערכת האבטחה של המדפסת תהיה בתוך מערכת האבטחה של החברה, מאחורי חומת האש שלה. בנוסף, אחד הנציגים הוסיף והסביר כי HP כמובן מתאימים את אישורי הגישה של המדפסת והגנותיה לפי דרישות ועדיפות הלקוח, כך שזה לא מערכת קבועה ולא גמישה.

מה שהוביל אותי לשאלה השנייה שלי: האם הם מיידעים את הלקוח או את עובדיו על זיהוי של גורמים מסוכנים שנשלחו למדפסת? אחד הנציגים של HP הסביר שיש אפשרות ללקוח לקבל התראה כזו אבל זה תפקידו של בעל העסק להדריך ולהזהיר כל עובד על הסכנות שקבצים מסוימים יכולים לגרום.

HP הסבירו לאחר מכן שהמדפסות כמובן מספקות גם נוחות עבור הלקוח, גם מבחינת תפעול וגם מבחינת השתלבות בסביבת העבודה. החלקים החדשים של מדפסות לייזר אלו מאוד עמידים ודורשים טיפול בידי טכנאי לעיתים מאוד רחוקות. מחסניות הדיו מחזיקות כ-16 אלף דפים, כך שהיה צורך ב-4 מקרי תחזוקה עבור מדפסת שבצעה כ-800 אלף הדפסות. בנוסף, כעת במקום לבצע הדפסות וללכת מיד למכונה לשלוף אותן, הלקוח יכול לשלוח מספר משימות לאורך היום, שנכנסות לתוך מאגר של הדפסות עתידיות ורק לאחר שהעביר את כרטיס העובד שלו בסורק המכונה, כל המשימות ששלח יתחילו להכנס לפעולה.

המדפסות החדשות כמובן מאפשרות לסרוק, לצלם ולהדפיס באיכות גבוהה וחדה בשני הכיוונים, ובשביל הפעלה קלה של המכשיר ישנו מסך Touch גדול שמציג ללקוח את כל הפעולות העומדות בפניו. בנוסף, חשוב לציין שהמערכת בנויה מטכנולוגיה ירוקה שחוסכת ב-73% מצריכת החשמל ומשתמשת ב-94% פחות חומר מתכלה ממדפסות רגילות, כך שאם חברתכם מעוניינת להצטרף לכל חברות הענק שמשלבות אנרגיה ירוקה אל תוך סביבת העבודה שלהם, מדפסות אלו בהחלט יעזרו לבנות סביבה כזו.

נראה כי השקה זו הגיעה בדיוק בזמן- בעקבות מתקפות הסייבר שכל העולם חווה במערכות ההפעלה של Microsoft בחודשים האחרונים, נוצרה מין הרגשה כללית של חוסר בטחון ופניקה ברשת, ונראה כי HP נותנים מענה חדש לחוסר בטחון שחברות רבות אפילו לא יודעות על קיומו. אם החברה בה אתם עובדים שמה את אבטחה כעדיפות ראשונה, אולי כדאי שתעיפו מבט בליין של מדפסות ה-PageWide של HP.

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה