טיול בפארק – סיקור המשחק – Ark Park PS VR

תמיד חלמתם לראות דינוזאורים מתהלכים על פני כדור הארץ? האמנתם שיום אחד תגיעו לפארק היורה? ובכן עם משקפי מציאות מדומה והמשחק Ark Park VR אנחנו בהחלט הולכים לזכות בחוויה האולטימטיבית של דינוזאורים על פני כדור הארץ. אחרי הכל, מי אמר שהם נכחדו לפני מיליוני שנים?

אחרי הצלחה מסחררת עם המשחק המרהיב ARK: Survival Evolved, ככל הנראה החבר'ה בחברת Snail חשבו שיהיה מן הראוי לתת למשחק את חווית ה-VR תחת הרזומה שלו. האם באמת מדובר במשחק שיקים לתחייה את הדינוזאורים? אחרי זמן משחק לא מבוטל, קשה לנו להגיד שאנחנו התלהבנו.

מי מכם שיצא לו לשחק במשחק ARK כזה או אחר, יודע שלא מדובר במשחקים בהם ישנה עלילה מורכבת. למעשה אין בהם עלילה כלל ואנחנו די חופשיים לעשות בכל החושק בנפשינו. אותו הדבר תקף גם ב-Ark Park PS VR, רק שהפעם אנחנו מקבלים את החוויה באמצעות משקפת המציאות המדומה שזורקת אותנו אל פארק הדינוזאורים העצומים הללו. אז לבשנו את אותה המשפקת, הדלקנו את הקונסולה ויצאנו לטייל בפארק הכל כך מדובר.

אחרי שרגלינו נחתו בתוך הפארק, אנחנו חופשיים להסתובב ולהתנסות בכל הפעילויות שהפארק מציע לנו. אותן פעילויות למעשה מחולקות ל-3 נושאים מרכזיים: מדע, איסוף ויריות. כל נושא מקנה לנו גישה לדברים שונים בהם אנחנו יכולים להתנסות ולהנות.

  • חלקת המדע בפארק מאפשרת לנו להכיר מקרוב את הזנים השונים של הדינוזאורים בפארק. באמצעות הולוגרמות מפורטות ומידע המלווה להן. חלקם מהזנים של אותם דינוזאורים ניתן לבחון באופן מפורט יותר בתוך חלק מהמבנים הנטושים המפוזרים במרחב. העיקרון כאן הוא לצפות בדינוזאורים מקרוב.
  • חלקת האיסוף שבפארק היא שונה לחלוטין. כאן מתאפשר לנו למעשה לטייל במרחב הפראי והטבעי שלו. הרעיון הוא בכל שלב לאסוף את הפריטים המבוקשים מאיתנו, ועל ידי השלמת האיסוף של כל אותם פריטים, אנחנו עולים רמה. הפריטים אותם אנחנו מתבקשים לאסוף יכולים להיות על ידי סריקת חיות, הכשת סלעים עם מכוש, או אפילו הזזת הידיים אל מול צמחים. קחו בחשבון שהשלבים עצמם הם די קטנים, ולא באמת ארוכים במיוחד, אז ככה שזה לא ישרוף לכם יותר מידי זמן.
  • כפי שציינו קודם לכן, הנושא השלישי הוא משחק יריות, בו עלינו להגן על הבסיס שלנו. באמצעות האקדח בו אנו מצויידים, עלינו לירות אל עבר הדינוזאורים (ברגע בו אנחנו פוגעים בהם, הם נעלמים כאילו לא היו קיימים קודם לכן) שרצים אל מה שנראה כמו בטריית כוח. ברגע שהבטרייה מתרוקנת הכל נגמר.

משחקיות

הכל נשמע טוב ומדהים בגדר הרעיון שלו. מהרגע בו אנחנו נכנסים אל המשחק עצמו, קשה להגיד שאתה נהנה. הממשק של משקפי ה-VR יחד עם חיישני ה-Move ואפילו הג'ויסטיק הרגיל לא מצליחים להעביר את החוויה באופן חלק ומהנה. קודם כל, על מנת לזוז בתוך הפארק, אנחנו משתמשים בכפתור המשגר אותנו מנקודה אחת לאחרת. הבעיה היא שבשביל להגיע אליו, עלינו להצביע עליו באמצעות המשקפת עצמה, שזה בלשון המעטה משימה קשה בפני עצמה.

מעבר לקשיים הללו, מידי פעם ופעם יש ביכולתינו להרים אובייקטים שונים, להשתמש בכלים שהתפריט מציע לנו וכל זה בכדי לאסוף מידע בתוך המשחק. ממשק יציב ונוח? תחשבו שוב. נניח ורציתם את חווית המשחק המושלמת באמצעות חיישני ה-Move, ראיתם שזה לא הולך חלק כמו שציפיתם שזה יהיה. יש אפשרות להחליף את שני אלו בג'ויסטיק הרגיל והמוכר, אבל אז אתם מגלים שהאייקונים של החיישנים לא נעלמים אף פעם. ולא כל הכפתורים ניגשים עבורינו לאחר שהחלפנו והחלטנו להשתמש באותו ג'ויסטיק. מעיק כבר אמרנו?

במידה ובאחד השלבים אנחנו רוצים ליצור קשר כלשהו עם אחד מהיצורים שבפארק, ייתכן מאוד ואנחנו נאלץ להמתין לנצח עד שנזכה לראות שוב את אותה החיה. אז תמונה רקע פסטורלית (בערך) פשוט קיימת לכם מול העיניים.

גרפיקה ואווירה

בהתחשב בעובדה שמדובר במשחק עבור ה-VR, קשה להגיד שהגרפיקה שלו לא מרהיבה, זאת בהנחה שאנחנו לא בוחנים את אותם דינוזאורים מקרוב. אה בעצם אנחנו כן, כי זה חלק מהמשחק עצמו. המודלים של התלת מימד פשוטים, מיושנים וחסרי תוכן. היצורים במשחק עצמו גם הם ריקים מתוכן, וזה בא לידי ביטוי גם בצורה בה הם מתנהגים. כאילו מישהו בנה רובוט שיעשה את אותה פעולה שוב ושוב באותו האופן ובאותה דרך, כאילו הייתה חלק מאטרקציה זולה בקרנבל נודד ודל תקציב. האנימציות בתוכו כל כך עייפות, שאפילו הקונסולה הזקנה שלי לא הזיעה בכלל. שמעתם פעם על זוחלים מעופפים? כאלה שאמורים ללכת על האדמה אבל במקום זה פשוט מרחפים מעליה? תתכוננו להיות מופתעים.

צלילים הגיוניים ככל הנראה גם לא היו קיימים באותה תקופת דינוזאורים, שהמשחק טוען שמהם הם הגיעו. במידה ואנחנו מחליטים לזרוק חפץ מסויים לכיוון הרצפה, הצליל תמיד ישמע אותו הדבר. לא משנה להיכן או לאיזה מרחק זה נזרק.

גולת הכותרת בכל החוויה הזו היא התפריט, שבמקרה הטוב אנחנו לא שוברים את הצוואר בשביל להגיע אליהם. זאת משום שהם ממוקמים כל כך בתחתית, שאפילו קרקעית הים התיכון נראית קרובה יותר. שלא לדבר על הכתוביות במדריכים, שפה אני חושבת שאפילו טלסקופ לא יצליח לעזור למצוא אותן.

שורה תחתונה

בהחלט מדובר בחווית VR שאין שניה לה. יצא לי לשחק ולהתנסות במספר כותרים עבור משקפת ה-VR, אבל בכזה דבר טרם יצא לי להיתקל. Ark Park PS VR היה אמור להיות משהו חביב, כיפי ויפה. במקום זה זכינו לקבל את גרסת האיימים שאף אחד לא ייחל לה. גרפיקה שרק מלקרוא לה צולעת זה מחמאה, תפריטים וגישה נוחה למשתמש זה משהו שכנראה היה בגדר הצעה בלבד עבור המפתחים. אני די בטוחה שהמשחק לא עבר אפילו בדיקת איכות אחת לפני ששוחרר לשוק מאיך שזה נראה ונשמע. חווית משחק מהנה? יותר כמו בזבוז זמן והבריאות שלי, כי זה לא שווה את כאבי הצוואר שחוויתי עם הסיוט הזה.

Ark Park PS VR נמכר בעלות של 150 ש"ח, אני חושבת שאפילו בחינם לא הייתי מוכנה לשוב ולשחק בו.

Ark Park PS VR

משחקיות - 4
גרפיקה - 5
נגישות לשחקן - 3
הדינוזאורים שבו לחיים? - 3

3.8

גרוע

אחרי הצלחה מסחררת עם ARK: Survival Evolved, גרסת ה-VR העונה לשם Ark Park PS VR היא הרעל של הסדרה.

User Rating: Be the first one !

אודות בר מקלר

בזמני הפנוי אני חננת על, מעריצה אדוקה של Marvel, Star Wars ו-Voltron Legendary Defender. בין היתר רואה סרטים, סדרות, קוראת קומיקסים ומצילה את העולם מספר פעמים בשבוע כי אני Defender Of The Universe. אה כן וכמובן משחקת בהמון משחקי וידאו, אל תתבאסו אם אקרע לכם את הצורה במשחק מכות.

השאר\י תגובה