שרק בדרך לעבור איתחול מחדש – על ידי יוצר המיניונים

סדרת הסרטים “שרק” בדרך לעבור איתחול מחדש, עם צוות המדובבים המקוריים, האם זהו עוד תסמין של חוסר מקוריות בהוליווד או משב רוח מרענן?

אחרי שחברת DreamWorks נקנתה על ידי חברת Comcast, הבעלים של Illumination Entertainment בשנת 2016 (בעבור 3.8 מיליארד דולר)- השינויים מתחילים להגיע.
על אף שנראה שהפרויקט האחרון של DreamWorks, “הדרקון הראשון שלי 3” לא עבר שינויים דרסטיים למרות הרכישה, מגיע הפרויקט הראשון שעובר שינוי תחת הנהגת החברה החדשה.

למרות שהיו שמועות על יציאת סרט חמישי של “שרק” בכיכובו של העוג הירוק והאהוב בדיבובו של מייק מאיירס, נראה כי הפרויקט הוחלף באתחול מחדש של כל הסרטים, אך עם ההחלטה להשאיר את אותם המדובבים המקוריים.

הסרטים הראשונים בסדרה היו סרטים משעשעים שהיו מיועדים לילדים ומבוגרים כאחד, ושברו את הקלישאות של סרטי האגדות אחת אחרי השנייה:
העוג המפלצתי הוא הגיבור הראשי והחביב, הנסיכה הכלואה במגדל קשוחה רצינית שיודעת קונג-פו, הנסיך המקסים והפיה הטובה הם הנבלים המרושעים, ומאיזושהי סיבה חמור מתחתן ומביא ילדים עם דרקונית (זו גם שבירה של קלישאה כלשהי, לא?)

בצוות המדובבים המוכשרים של הסרטים אפשר למצוא את מייק מאיירס (שרק), קמרון דיאז (הנסיכה פיונה), אדי מרפי (חמור) ואנטוניו בנדרס (החתול במגפיים).
כל כך מוכשרים למעשה, שעל אף ההחלטה לעשות אתחול מחדש לכל הסרטים והיקום (אם כוללים את סרט הספין אוף “החתול של שרק” והסדרה שבאה בעקבותיו), ולהתחיל מחדש- עדיין הוחלט כי צוות המדובבים המקורי יישאר לדבב את הדמויות גם בסרט החדש.

מי שעתיד לעבוד על הסרט הוא לא אחר מאשר כריס מלדנדרי (Chris Meledandri), מנכ”ל Illumination Entertainment והאיש מאחורי “גנוב על הירח”, “גנוב על המיניונים”, “גנוב על העולם” ו-“מיניונים”, סרטים שזכו לביקורות פושרות אך היו להצלחה קופתית בלתי ניתנת להכחשה.

לא ידוע עדיין אם הסרטים החדשים ישמרו על אווירת הסרטים המקוריים של ציניות ושבירת קלישאות כלפי סרטי וסיפורי האגדות, מאחר והסרטים של Disney- ענקית סרטי הנסיכות והאגדות- כבר שוברים את הקלישאות של עצמם בסרטים שהוציאו בשנים האחרונות, או אולי יאמצו גישה שונה ויהיו פארודיים על עניין האתחולים, משהו שתופס תאוצה בהוליווד בזמן האחרון.
ואולי משהו אחר לגמרי שעוד לא חשבנו עליו, הזמן יגיד.

כאשר מלדנדרי נשאל לגבי ההשארה של המדובבים המקוריים למרות האתחול הוא אמר כי הוא רצה לעשות משהו אחר, לא המשכים לסרטים הקיימים, אך המשיך לדמיין את הדמויות בקולן המקורי עם אותם המדובבים.
ככל הנראה הכוונה היא שסדרת הסרטים תיקח כיוון שונה, אך לא לגמרי, ועם זאת לא תהיה זהה למה שקדם לאתחול.

האם האתחול יביא לנו את תחילת הסיפור של שרק, פיונה והחבורה מההתחלה? אם כן, למה לשמור על הקאסט המקורי ולא ליצור סדרת סרטים חדשה, אולי עם מחוות למקור אך לא מעבר?
האם הוא יתחיל היכן שהסתיים הסרט האחרון, עם שרק ופיונה נשואים והורים ל-3 עוגים? אם כן, האם זה לא “שרק 5”? מה קורה פה??

עוד לא ידוע לנו דבר על תאריכי יציאה או העבודה על האתחול החדש, אנחנו מבטיחים לעדכן ברגע שייצאו פרטים נוספים.

אודות צוק עין אלי

חולה הארי פוטר, Assassin's Creed, מתמכר סדרתי לסדרות ושחקן PS4 במעט הזמן והחיים שיש לי. הדדפול הישראלי וכתב קולנוע.

השאר\י תגובה