2015 – השליש האחרון של השנה, מה היה ומה עתיד לצאת?

לאחר ששנת 2014 מתקרבת יותר ויותר לקיצה ורשימת משחקי המחשב לשנת 2014 שערכנו עבורכם נהפכה ללא רלוונטית, באנו לעשות קצת סדר לגבי משחקי המחשב החמים ביותר שתאריך יציאתם ידוע אי שם בשנת 2015.

22 בינואר – Toxikk

משחק יריות המשתמש בUnreal Engine כמו הרבה משחקים אחרים, מעין משחק חזרה למקורות, יריות מגוף ראשון בארנה. על מנת למנוע יתרון כלשהו לשחקן מסויים מעבר לנשקים בתוך המשחק, בוטלו מספר פעולות שעשויות להתקיל שחקנים כגון טעינה, חידוש חיים וכו'. כמו כן המשחק מדגיש כי אינו חינמי על מנת לאזן את היחסים בין כל השחקנים, מטרתם המפתחים היא שכל השחקנים יהיו שווים, מה שיביא לתבוסה או לניצחון יהיו אך ורק כישורי השחקן וכמובן שגם קיים עניין הנשקים, ונשק טוב יותר יספק תוצאות ראויות יותר. מבחינה פיזיקלת, אפשרות לקפיצה כפולה, כזו שנראתה בCall of Duty: Advanced Warfare וTitanfall, שני משחקים שמדברים על שיטות לוחמה עתידניות. בנוסף למשחק ישוחרר SDK לקהילה שתאפשר לה לבנות מפות משלה על מנת להעשיר את הגיוון ואת רמת העניין על הרף הגבוה ביותר לאורך זמן רב. המחיר טרם ידוע והדבר היחיד שקשור למשחק שנמכר עד כה הם מוצרים עם כיתובים של שם המשחק וסמליו השונים כמו בגדים, כוסות וכו'.

Toxikk

27 בינואר – Dying Light

אלמנט שבולט אפילו יותר מאלמנט האימה בDying Light, הוא אלמנט ההישרדות, משום שזהו משחק עולם פתוח וכל העולם הזה רווי בסכנות בדמות זומבים מסוגים שונים ועוד "הפתעות" רבות שיחכו לכם במידה ותרכשו את המשחק. המשחק מחולק בצורה ברורה מאוד לשני חלקים ולכל חלק מטרות ויעדים משלו עבור השחקן. החלק הראשון זהו היום, שעות האור. בשעות אלו על השחקן לאסוף נשקים, ולהצטייד כמה שיותר לקראת הלילה בו יאלץ להתמודד עם אתגרים בעיתיים מאוד. אז כמו שכבר הבנתם, החלק השני הוא שעות הלילה והחושך – בהן עליכם להשתמש בכל הציוד שאספתם על מנת להילחם בזומבים ובמה לא, רק על מנת להעביר את הלילה. המשחק משתחרר באותו יום גם למחשב וגם לקונסולות הדור הנוכחי.

10 בפברואר 2015 – Evolve

Evolve הוא משחק יריות מגוף ראשון בעל מצב סינגל פלייר ומולטיפלייר מרובה משתתפים. במשחק, בניגוד להרבה מאוד משחקי יריות אחרים שיצאו ועוד יצאו, תוכלו לשחק גם בתור בני אדם, אבל גם בתור מפלצות ענקיות. רובן מסורבלות וענקיות אך ישנו חלק קטן של מפלצות זריזות וקטנות יותר ויהיה עליכם, בתוקף היותכם ציידי מפלצות, להרוג אותן, בסך הכל שלושה סוגים של מפלצות. במצב הסינגל פלייר, אתם תהיו חלק מצוות ציידי מפלצות שעליו להרוג כמה מן המפלצות המפחידות ביותר שידע שוק הגיימינג. מצב המולטיפלייר הוא כזה שלא נראה כמותו הרבה – ישנם שלושה מצבי משחק במולטיפלייר  של Evolve.
הראשון מורכב מחמישה שחקנים, אך החלוקה אינה סימטרית כלל, משום שמדובר על קרב של אחד על ארבעה, הארבעה יהוו צוות של ציידי מפלצות אנושיים והשחקן החמישי ישחק בתור מפלצת ענקית ויהנה משלל יכולות מיוחדות על מנת להביס את יריביו האנושיים ולהגיע אל נקודה בה עליו להשמיד מעין ספק כוח.
במוד השני 6 ביצים של מפלצות מפוזרות בנקודות רנדומאליות במפה. על המפלצות להגן על הביצים למשך 10 דקות מפני הציידים. למפלצות אפשרות להשתמש באחת מן הביצים על מנת לייבא מיניון שיסייע להן במלחמה נגד הציידים.
במוד השלישי והאחרון מפוזרים מספר מתיישבים בנקודות רנדומאליות במפה ועל הציידים לרפא אותם ולסייע להם לברוח מן המפלצות, ועל המפלצות להרוג את כל המתיישבים. המשחק יוצא גם למחשב וגם לקונסולות הדור הנוכחי בתאריך ה10 בפברואר 2015.

17 במרץ 2015 – Battlefield Hardline

אחת מסדרות הדגל של EA חוזרת ובגדול עם הכותר החדש המבוסס על שוטרים וגנבים. השאלה שנשאלת הכי הרבה לגבי Battlefield Hardline היא מה ההבדל בינו ובין קודמו? ובכן EA כבר הספיקה לענות למבקרים עם מודים חדשים כמו שודים והצלת בני ארובה, גרפיקה משוכללת וסרטונים על העלילה שקרבה ובאה. נכון להיום המשחק רוכש לעצמו מספר לא מועט של מעריצים למרות דחייתו ונראה שהוא כרגע מוגדר כהבטחה גדולה אבל נחכה ונראה. המשחק משוחרר באותו יום גם לקונסולות הדור הנוכחי מעבר לשחרור הצפוי למחשב.

2015 Gaming

14 באפריל – Grand Theft Auto V

GTA V הושק עד כה כמעט לכל פלטפורמה אפשרית, לקונסולות הדור הקודם הוא הושק לפני יותר משנה ולקונסולות הדור הנוכחי הושק בנובמבר האחרון, כך שנראה שהשאירו את הטוב לסוף. כמו שזה נראה עד כה, גרפיקה משופרת מזו ודומה לזו שמוצגת כבר כעת בקונסולות הדור הנוכחי וכמובן אפשרויות נוספות והראשית שבהן היא אפשרות הגוף ראשון, שנראית לראשונה במשחק GTA כלשהו. הכו, סעו, הרגו ושחקו בגוף ראשון בכל פעולה שתעשו במשחק. הרכבים והנשקים נבנו בפירוט רב כך שאין בעיות של גרפיקה נמוכה יותר ובסך הכל נראה שזה שדרוג מצוין למשחק. בנוסף לכך עתיד לצאת מצב משחק Co-Op ברשת שבו המטרה היא לשדוד בנק יחד עם עוד מספר שחקנים, משימה שהופיעה כמעט תמיד בעלילת המשחק. מומלץ במיוחד.

14 באפריל 2015 – Mortal Kombat X

אחת מסדרות משחקי הלחימה היותר נפוצות חוזרת ובגדול באפריל הקרוב עם כל האלמנטים המוכרים והאהובים מן המשחקים הקודמים בסדרה. המפתחים כבר הודיעו כי למשחק תהיה עלילה לא ליניארית במיוחד אך מעניינת בה ילחמו לוחמים כמו Scorpion וSub-Zero באוייבים חדשים ומאתגרים מאוד ואף אושר כי עלילה זו תתחיל מבחינה כרונולוגית בסיום המשחק הקודם ומיד לאחר מכן תקפוץ 25 שנים לעתיד. הגרפיקה שהובטחה היא הדור הבא במיטבו וגם המשחקיות מבטיחה מתמיד ודובר על אפשרות חדשה והיא להשתמש בסביבת המשחק על מנת להכות את השחקן השני ולהזיק לו(אפשרות שהופיעה בInjustice: Gods Among Us). בנוסף לכך הובטח כי לכל לוחם ולוחם במשחק יהיו 3 וריאציות, לכל אחת סט שונה של מכות. כרגע המשחק מתיימר להיות הצלחה גדולה אך נשאיר את העבודה למפתחי המשחק על מנת שיעשירו את המשחק עוד יותר. המשחק יוצא באותו יום גם לקונסולות הדור הנוכחי וגם לקונסולות הדור הקודם.

7 במאי – Project CARS

אחד ממשחקי המירוצים שמתיימרים להיות הטובים ביותר הוא זה. מסע הנהיגה האולטימטיבי מתחיל בProject CARS עם אחד ממודי הקריירה הטובים ביותר שיצאו, התחל כנהג קרטינג פשוט וטפס מן הבסיס ועד לפסגה, רק שהפסגה אינה אחידה ויהיה עליך לבחור בין שלל אפשרויות כמו ראלי, GT ועוד רבים אחרים, הכל תלוי בסגנון הנהיגה שלך. גם מוד הCo-Op של המשחק מבטיח ביותר עם אפשרות למשחק של קבוצה נגד קבוצה, כל קבוצה מורכבת משני שחקנים שאחד מהם הוא הנהג ואחד מהם הוא עוזר הנהג ויחד הם צריכים להתחרות על מנת להביס את האחרים. נכון להיום, מה שמוגדר כWork in Progress נראה עוצר נשימה ונראה כי כל דקה של המתנה היא קשה יותר ויותר. המשחק יוצא באותו יום גם לקונסולות הדור הנוכחי וגם לSteamOS והWii U, בנוסף לשחרור הצפוי למחשב.

19 במאי 2015 – The Witcher 3

לאחר שנדחה אינסוף פעמים, יגיע המשחק The Witcher 3 למחשב ב19 במאי 2015(לכאורה). זהו המשחק השלישי בסדרת משחקי הRPG הזו ומדובר במשחק עולם פתוח. למשחק מוד סינגל פלייר בלבד, והעלילה, כרגיל, תהיה מבוססת ותתקדם אך ורק על פי בחירותיו של השחקן והן חלק משמעותי ומכריע בקביעת הסוף ובקביעת התוצאות של אירועים שמתרחשים לאורך העלילה. הסביבה עשירה במיוחד והקרבות הטקטיים מעבים את איכותו של המשחק המצופה הזה עוד יותר, ונראה שהדבר היחיד שמעיב עליו הוא האופן שבו הוא נדחה שוב ושוב, אך בחברה המפתחת טוענים, שדחיות אלו באות אך ורק למען השחקנים משום שקיימים באגים לא מעטים והם אינם מעוניינים המשחק ישוחרר עם כמויות של באגים. במשחק יכולות של רכיבה על סוסים והעולם נהיה חי יותר, לאנשים סדר יום וניתן בהחלט לראות זאת בעיקר בעת התנועה בעולם של The Witcher 3. אל תחמיצו.
המשחק עתיד להשתחרר באותו התאריך גם לקונסולות הדור הנוכחי.

2 ביוני 2015 – Batman Arkham Knight

המשחק האחרון בסדרת Arkham של באטמן שיתרחש בעיר Gotham. במשחק הזה באטמן פוגש את האיום האולטימטיבי המאיים על העיר שעלייה נשבע באטמן להגן. "הדחליל" חוזר על מנת לאחד צוות של רשעים שישמידו את האביר האפל לתמיד. הצוות כולל את פינגווין, Two-Face והארלי קווין. לראשונה בתודלות משחקי באטמן ניתן לנסוע בבאטמוביל שעוצבה במיוחד לכך וכרגיל המשחק אינו כולל מצב משחק מרובה משתתפים אלא רק עלילה ועולם פתוח(סינגל פלייר). התוספת של הבאטמוביל למשחקיות הנהדרת והגרפיקה המטורפת של המשחק הזה, צפוייה לייצר משחק משובח שיאסוף ויוביל אחריו מעריצים רבים להתמכרות ולאהדה כלפיו. באותו תאריך צפוי להשתחרר המשחק גם לקונסולות הדור הנוכחי.

15 בספטמבר 2015 – Metal Gear Solid: The Phantom Pain

ביג בוס חוזר להופעה נוספת, הפעם בMetal Gear Solid: The Phantom Pain. המשחק מתעתד להציע הרפתקאת התגנבות בעולם פתוח עצום. ברובה, המשחקיות לא עומדת להשתנות בהרבה, מה שהיא עומדת להציע תהיה התגנבות תוך כדי כך שעל השחקן לשמור על כך שהשומרים לא ימצאו אותו. השחקן יוכל גם לשדרג מבנים ולפתח כלי נשק וציוד מתוך בסיס הבית שלו. גיוס חיילי אוייב ואסירים חזר גם כן ומאפשר לבסיס לצמוח כל הדרך לארגון של ממש ולא עוד סתם בסיס. האוייבים שופרו עד מאוד והם יזהו טקטיקות לוחמה שונות מצד השחקן ואף יגיבו בהתאם, לדוגמה, אם השחקן ירבה לכוון ולירות לכיוון הראשים של האוייבים, הם יופיעו עם קסדות והם ידעו איך לנצל את המשאבים שלהם במאה אחוז כנגד השחקן. חוץ מלמחשב, המשחק משוחרר גם ל4 הקונסולות של מיקרוסופט וסוני ב1 בספטמבר 2015, שבועיים לפני ההשקה הרשמית למחשב.

22 בספטמבר – FIFA 16

משחק הכדורגל השנתי יצא הפעם לקראת סוף ספטמבר עם מספר חידושים קטנים כמו נבחרות נשים, משחקי סקילים חדשים, כמה תכונות חדשות במוד הקריירה, אבל המנוע, שכבר נראה בפעולה לאחר יציאת הדמו, נראה כמעט זהה לקודמו בFIFA 15, אבל אולי גם הפעם יצליח הכותר השנתי הזה לצבור תאוצה ולשבות את ליבינו מחדש? את כל זה תוכלו לדעת רק ב22 בספטמבר כאשר המשחק יצא לאור באופן רשמי למחשב האישי, PS3, PS4, Xbox 360 וXbox One.

FIFA 16

29 בספטמבר – NBA 2K16 וגם Might & Magic: Heroes VII

NBA 2K16 – A Spike Lee Joint

משחק הכדורסל המצופה ביותר של השנה ללא שום ספק. NBA 2K16 הוא התוצר השנתי מבית 2K וVisual Concepts שהפעם הסיפור של העלילה בו יהיה משמעותי הרבה יותר מזה של השנים הקודמות והוא בוים על ידי ספייק לי. השנה למשחק יהיו 3 אריזות שונות שיגיעו עם כל קופסא של המשחק ועל שלושתן יככבו סטף קארי אלוף הNBA הטרי מגולדן סטייט ווריורס, אנתוני דיוויס שהוא גם הכדורסלן עם החוזה השמן ביותר בהיסטוריה של הNBA מניו אורלינס פליקנס וג'יימס הארדן שהוא בסך הכל האיש והזקן מיוסטון רוקטס. השנה כמובן יופיעו גם קבוצות העבר וגם קבוצות היורוליג ואף דווח על מוד חדש שמתעתד להחליף את הJordan Rec Center מNBA 2K15(ויש לציין שנראה הרבה יותר טוב ממנו) ובסך הכל גם השנה NBA 2K16 צפוי לנצח את הגרסה המתחרה של EA.
NBA 2K16 יצא ב29 בספטמבר למחשב האישי, PS4, Xbox One, Xbox 360 וPS3.

NBA 2K16

Might & Magic: Heroes 7 – פורמט חדש ישן אבל עדיין מצופה מאוד

Might & Magic: Heroes 7 הוא משחק האסטרטגיה השביעי בסדרת משחקי Might & Magic של Ubisoft וגם השנה למרות שהפורמט נשאר זהה יש תכונות חדשות, גדולות יותר וגדולות פחות, אחת מהן היא גלגל הסקילים החדש שמניסיוני איתו מוסיף ערך מוסף למשחק והוא צפוי להוסיף למשחק ערך מוסף לא קטן בכלל. מוד הקמפיין המוכר יביאו עימו מספר קמפיינים שמתמקדים בעלילה המרכזית על Ivan Griffin מהדוכסות הגריפית שחושק בכתר הממלכה הפלקונית שקרסה ועל מנת לזכות בו הוא מתאחד עם מספר בני ברית.
Might & Magic: Heroes 7 יצא באופן אקסקלוסיבי למחשבים המריצים Windows ב29 בספטמבר.

Might & Magic

5 בנובמבר – Need for Speed

משחק המירוצים החדש מבית EA יתווסף ככותר נוסף לסדרת משחקי המירוצים הבלתי נגמרת של EA הלא היא Need for Speed, עם אפשרויות חדשות, גרפיקה נדירה אבל מעל הכל, שם לא מקורי בעליל. פורסם באופן רשמי שיהיו 5 דרכים שונות לשחק במשחק ותמונות מתוכו בהשוואה לתמונות האמיתיות של הרכבים כבר הצליחו לבלבל גיימרים, גולשים ואפילו אנשים מתחום הרכב מכל רחבי העולם. יופי מסנוור, משחקיות שצפוייה להיות מאוד טובה – Need for Speed כבר עוד מעט כאן והוא צפוי להתחרות על תואר משחק המירוצים של השנה לצד כותרים כמו The Crew, Drive Club, Project CARS ועוד.
Need for Speed צפוי לצאת ב5 בנובמבר למחשב האישי, PS4 וXbox One.

Need for Speed

13 בנובמבר – Football Manager 2016

Football Manager 2016 הוא הכותר השנתי של SEGA בתחום משחקי ניהול כדורגל והוא צפוי לצאת בסך הכל עם אותה גרפיקה ישנה ומטישה(שלא כמו Total War: WARHAMMER שמופץ על ידי SEGA ונראה מצויין) אך יחד עם זאת הוא יכיל בתוכו אפשרויות ניהוליות חדשות והוא הופך את עצמו יותר ויותר לכלי שימושי מאוד עבור קבוצות כדורגל ברחבי העולם. הוא יגיע השנה יחד עם שני משחקים נוספים שאחד מהם יגיע למחשב ולטאבלטים השונים והשני יגיע למכשירי Android וiOs.
אבל כשלעצמו, Football Manager 2016 ישוחרר למחשבים האישיים השונים(Windows, Linux וMac) ב13 בנובמבר.

football-manager-2016

19 בנובמבר – Assassin's Creed Syndicate

Assassin's Creed Syndicate יהיה משחק הAssassin's Creed הראשון שתהיה בו אפשרות להחליף בין 2 שחקנים ראשיים שונים, האחד גבר והשני אישה. אישה בתפקיד ראשי במשחק Assassin's Creed הייתה בAssassin's Creed III: Liberation אך זהו אינו אחד מן הכותרים בסדרה הראשית. המשחק מתעתד להתרחש הפעם בלונדון הויקטוריאנית ולאחר שעבר הרבה טלטלות דווקא בתחום הפצתו(הדלפות שונות בנוגע לשם המשחק ופרטים נוספים לגביו) יש ציפייה גדולה מאוד לקראת יציאתו וכולם מחכים לראות מה יעלה בגורלו של המשחק הזה שאחרי הכל, נראה טוב.
אז מעבר ליציאת המשחק ב19 בנובמבר למחשב, הוא יצא לPS4 ולXbox One מעט מוקדם יותר, ב23 באוקטובר.

assassins-creed-syndicate-box-fullbleed

אודות Lidor

6 תגובות

 1. כל הכבוד על הכתבה אבל חסרים פה משחקים טובים וגדולים נוספים
  1חבל!!

  • שלום אנטולי,
   אשמח אם תפרט לגבי המשחקים עליהם אתה מדבר. כאן מדובר על משחקי מחשב שיוצאים ב2015 בתאריך ידוע בלבד!
   אשקול את עדכון הכתבה ותיוגה כאן באתר בהתאם לקביעת תאריכים נוספים עבור משחקים גדולים אחרים.
   המשך יום טוב.

 2. אחלה כתבה. יש גם את מורטל קומבט שיוצא באפריל

  • שלום עזרא,
   תודה על ההארה ועל ההערה, אשקול את הוספת Mortal Kombat X לרשימה גם כן.
   לילה טוב.

 3. מה עם פיפא, עד שיש בו ליגה ישראלית תרשמו עליו גם.. זה המשחק שאני הכי מחקה לו!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. מה עם קריסס חדש?

השאר\י תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: