PlayStation 5 Showcase

PlayStation 5 Showcase – כל החדשות מהשידור

העתיד של PlayStation נראה, שוב, מבטיח מתמיד

חברת Sony ערכה את שידור PlayStation 5 Showcase בו היא חשפה את המחיר ואת תאריך ההשקה של הקונסולה הבאה שלה, ה-PlayStation 5. כמו כן חשפה החברה גם מספר משחקים חדשים וסיפקה הצצה נוספת למשחקים שכבר הוכרזו. כדי לא להחזיק אתכם במתח אגיד לכם כבר עכשיו שהקונסולה תגיע לישראל ב-19 בנובמבר ומחירה יעמוד על כ-1999 עבור הגרסה הדיגיטלית ועל כ-2449 שקלים עבור הגרסה בעלת כונן Blu-Ray.

החברה פתחה את ההכרזה עם משחק שרבים ציפו לו (במיוחד לאור שמועות והדלפות חוזרות ונשנות שצצו ברחבי הרשת בחודשים האחרונים), Final Fantasy XVI, המשחק הבא בסדרת משחקי התפקידים הוותיקה. המשחק מחזיר את הסדרה לסוגת הפנטזיה האפית שאפיינה אותה בעבר לראשונה מאז Final Fantasy IX. בעת השקתו המשחק יהיה זמין למחשב האישי ול-PS5. המשחק נמצא כבר זמן מה בפיתוח ביחידת הפיתוח השלישית של Square Enix שאחראית על משחקי התפקידים ההמוניים של החברה כמו Final Fantasy XIV, אך בניגוד אליהם Final Fantasy XVI יהיה משחק לשחקן יחיד. Square Enix תחשוף פרטים חדשים אודות המשחק רק בשנת 2021. טריילר ההכרזה, המורכב מקטעי משחקיות וקטעי מעבר קולנועיים, מכילים מאפיינים טיפוסיים לסדרה כמו קירסטלים וזימונים של יצוריפ ענקיים, אך גם דברים חדשים כמו מערכת קרב מהירה במיוחד המזכירה את זו של משחקי בתר ושסף כמו Devil May Cry.

לאחר מכן הציגה החברה טריילר משחקיות ראשון ל-Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, שנחשף בשידור החשיפה הראשון של ה-PS5. באופן לא מפתיע המשחקיות דומה מאוד למשחק הקודם, Marvel's Spider-Man, שהושק במקור בשנת 2018. המשחק יהיה זמין גם לקונסולת ה-PlayStation 4 בנוסף ל-PS5 בשתי מהדורות – רגילה שתכיל רק את המשחק ואולטימטיבית שתכיל גם את Marvel's Spider-Man.

המשחק הבא שהוכרז (וגם כבר נחשף בעבר דרך הדלפות), הוא Hogwarts Legacy, משחק פעולה-תפקידים המתרחש בעולם של סדרת ספרי הפנטזיה המצליחה "הארי פוטר", שיושק למחשב האישי ולקונסולת הדור הקודם והבא במהלך שנת 2021. המשחק מתרחש הרבה לפני הספרים, במהלך המאה ה-19, כך שיהיה מעניין לראות אלו דמויות מהסדרה יופיעו בו שכן לקוסמים בסדרה יש תוחלת חיים ארוכה בהרבה מזו של מוגלגים (אנשי חסרי יכולות קסם).

Activision קפצה גם היא לביקור בשידור PlayStation 5 Showcase והציגה את סרטון משחקיות מתוך Call of Duty: Black Ops Cold War, המשחק הבא בסדרת משחקי היריות הפופולרית שלה. החבר'ה המוכרים מ-Black Ops כמו מייסון, וודס ועוד קופצים לביקור בסרטון. המשחק יושק ב-13 בנובמבר למחשב האישי ולקונסולת הדור הקודם והבא.

במסגרת השידור קיבלנו גם טריילר שני ל-Resident Evil Village, המשחק הבא בסדרת משחקי האימה הוותיקה, שיושק למחשב האישי ולקונסולות הדור הבא בשנת 2021. הטריילר החדש משלב בין קטעי מעבר ביחד עם קטעי משחקיות.

Deathloop, שהיה אמור להיות אחד ממשחקי ההשקה של ה-PS5 אך נדחה לאחרונה לרבעון השני של שנת 2021, קיבל טריילר משחקיות חדש שמציג שתיים מהמטרות בהם תצטרכו להתנקש במשחק.

לאור אוסף משחקי ההשקה ההולך ומצטמצם של ה-PS5 (בין השאר בגלל מגיפת הקורונה), היה נחמד לראות שגרסה חדשה של Devil May Cry 5 שתכיל את ורג'יל בתור דמות שחיקה תהיה זמינה ל-PS5.

Oddworld: Soulstorm, החידוש למשחק השני בסדרת משחקי הפלטפורמה Oddworld, קיבל גם הוא טריילר חדש שמציג את חזרתו של הנבל מולוק. המשחק יושק במועד בלתי ידוע למחשב האישי ולקונסולת ה-PlayStation 4 וה-PlayStation 5.

המשחק הבא הוא לא אחד שציפיתי לראות בשידור מסוג זה. Five Nights At Freddy's: Security Breach הוא המשחק הבא סדרת משחקי הפולחן שהטרידה את שנתם של אנשים רבים ברחבי העולם, שיושק למחשב האישי ולקונסולת ה-PlayStation 4 וה-PlayStation 5 במועד בלתי ידוע.

החברה הציגה סרטון משחקיות ראשון ומרהיב מהגרסה המחודשת של Demon's Soul, שתהיה אחד ממשחקי ההשקה של ה-PS5. לדעתי הוא המשחק שנראה הכי טוב מבין כל המשחקים שהוצגו עד עכשיו על גבי הקונסולה.

מנויי שירות ה-PlayStation Plus יוכלו להינות מאוסף של כמה מהמשחקים הטובים ביותר של קונסולת ה-PlayStation 4 בעת השקת ה-PS5. האוסף יכלול בין היתר משחקים כמו Monster Hunter World, Persona 5, God of War, Bloodborne, Ratchet and Clank, Batman Arkham Knight, Days Gone, The Last of Us Remastered.

Sony חתמה את השידור עם המשחק הבא בסדרת God of War שיגיע ל-PS5 במהלך שנת 2021.

בפוסט לאחר השידור החברה חשפה את משחקי ההשקה שלה לקונסולה, אחד מהם Astro's Bot Playroom, יגיע מותקן על הקונסולה. שאר המשחקים של החברה שיהיו זמינים בהשקה הם:

  • Demons' Souls
  • Destruction AllStars
  • Marvel's Spider-Man: Miles Morales
  • Marvel's Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition
  • Sackboy: A Big Adventure

באותו הפוסט החברה הכריזה כי Sackboy: A Big Adventure ומשחק אחר, Horizon Forbidden West יגיעו גם לקונסולת ה-PlayStation 4.

אם לשפוט לפי מה שראיתי בשידור PlayStation 5 Showcase, העתיד של Sony בכלל ושל הקונסולה בפרט, נראה מבטיח, למרות הדחיות של כמה ממשחקי ההשקה בגלל הקורונה. קשה לי לראות איך חברת Microsoft, המתחרה העיקרית של Sony, תצליח להתמודד עם ההיצע המרשים של המשחקים הבלעדיים שעתידים להגיע ל-PS5, אבל נחכה ונראה.

אודות דניאל לניאדו

במקור מרעננה, כיום מירושלים. סטודנט לביולוגיה, חובב סרטים ומשחקים מושבע.

השאר\י תגובה