הוכרז תאריך השחרור של Pokemon Sword ו-Pokemon Shield

פחות משבוע לפני ה-Nintendo Direct של E3 2019 קיבלנו היום בשידור ישיר עדכון על משחקי Pokemon Sword & Shield. עוד לא ברור כמה מהמשחקים האלה נראה בחגיגת הגיימינג הגדולה של השבוע הבא, אבל ב-Pokemon Direct של היום היה לא מעט מידע חדש.

נתחיל בדברים הפחות חשובים. כמו שלמדנו ב-Direct הקודם בו נחשפו המשחקים, האזור החדש בו יתרחשו משחקי הדור השמיני של הסדרה הוא Galar. מה שלמדנו היום זה שקרבות פוקימונים זה אמצעי הבידור הפופולארי ביותר של האזור כולו. איכשהו העובדה שמדובר בקרבות של יצורים חיים לא מטרידה אף אחד שם. בכל מקרה, לעובדה הזאת יש השפעה גדולה על האזור, כיוון שמאמני פוקימונים הם הסלבריטאים הבולטים ביותר בכל Galar, ולקרבות באזור מגיעים צופים רבים.

כמובן שאזור חדש אומר גם פוקימונים חדשים. בשידור של היום נחשפו שבעה פוקימונים שונים מהדור החדש – הפוקימון הכבשתי Wooloo נראה כמו גוש צמרירי חמוד ולבנבן. Gossifleur הוא פוקימון פרחוני וקטן שמתפתח בהמשך ל-Eldegoss שנראה כמו גוש כותנה. Drednaw הוא פוקימון צב עם לסת חזקה ופתיל קצר. Corviknight נראה כמו עורב עשוי מתכת שמשמש במשחק גם לשירותי הסעה בין ערים בהן כבר ביקרנו. שני הפוקימונים האחרונים, שנחשפו לקראת סוף השידור, הם Zacian ו-Zamazenta. מדובר בשני פוקימונים אגדיים שכצפוי נראים כמו חרב ומגן, ומקנים למשחקים את שמם – Pokemon Sword ו-Pokemon Shield.

בין הערים השונות של Galar ישנו אזור פראי (Wild Area) בו נוכל למצוא וללכוד את הפוקימונים השונים. לא מדובר באמת בחידוש גדול, אלא בעיקר בשם שניתן לחלקים הלא מיושבים במשחק. עם זאת, המצלמה הדינאמית של המשחק תאפשר לנו להסתכל מסביב ולאתר את הפוקימונים השונים שסביבנו. מזג אוויר, שעות יום ולילה ועוד משתנים יקבעו איזה פוקימונים יסתובבו באותו זמן סביבנו.

ומה יהיה משחק Pokemon חדש בלי גימיק מטופש משלו. אם במשחקים קודמים קיבלנו רעיונות כמו מגה-התפתחות, הפעם נקבל את מערכת ה-Dynamax. האמת, בניגוד למגה-התפתחות, ה-Dynamax לפחות נראה נהדר, כיוון שהוא הופך את הפוקימון לעצום בגודלו, כך שיהיה לנו ג'יליפאף בגודל של גודזילה. כשפוקימון משתמש ב-Dynamax הוא לא רק גדל במימדים אלא גם בעוצמה וכל ההתקפות שלו משתפרות בהתאם. כדי לאזן את העוצמה האדירה הזאת, יהיה אפשר להשתמש ב-Dynamax רק פעם אחת בכל קרב למשך שלושה תורות שלאחריהם הפוקימון העצום יחזור לגודלו המקורי.

באזור הפראי שברחבי האזור נוכל למצוא נקודות בהן נוכל להשתתף במה שנקרא Max Raid Battle. ארבעה שחקנים יתמודדו מול פוקימון אחד שנמצא באופן קבוע במצב Dynamax. המאמנים יצטרכו לעבוד ביחד, כיוון שרק אחד מהם יוכל להשתמש ביכולת ה-Dynamax שלו במהלך הקרב. החיבור בין השחקנים יכול להתבצע או בשיתוף פעולה מקומי או ברשת ה-Nintendo Switch Online, והוא גם די הכרחי כיוון שיש מספר פוקימונים אותם נוכל לתפוס רק במסגרת Max Raid Battle.

למרות שמשחקי Pokemon עוסקים במפלצות כיס מופרעות ונהדרות, יש גם כמה אנשים שמסתובבים סביב השחקן. בין הדמויות החדשות שנכיר במשחק החדש יש את לאון (Leon), אלוף הפוקימונים של אזור Galar וכוכב על עם עדת מעריצים אדוקה. אחיו הקטן נקרא הופ (Hop) והוא יהיה אחד מהיריבים שלנו במשחק החדש. הפרופסור עם השם הצמחי שתלווה אותנו היא פרופסור מגנוליה (Magnolia) שלה יש עוזרת בשם סוניה (Sonia). הכרנו גם את מילו (Milo), אחד המאמנים במכוני הפוקימונים במשחק.

אם כבר הזכרנו את מכוני הפוקימונים, כדאי לדעת במשחקי Pokemon Sword ו-Pokemon Shield הקרבות מול מנהיגי המכון יהיו כולם במצב Dynamax, מה שמבטיח קרבות אפים במיוחד.

ולסיום, הדבר החשוב מכל – תאריך השחרור. משחקי Pokemon Sword ו-Pokemon Shield יגיעו לחנויות בכל רחבי העולם ב-15 לנובמבר 2019. אפשר כבר מהיום להזמין חבילה כפולה של שני המשחקים. פרטים נוספים לגבי המכירה יתגלו בהמשך.

עד כאן חדשות Pokemon להיום. אולי בשבוע הבא ב-E3 נלמד יותר, אבל בינתיים צריך בעיקר להמתין עד ל-15 בנובמבר השנה ולשחרור משחקי הדור השמיני של הסדרה האהובה.

https://www.youtube.com/watch?v=PpjVUOJkX-s

אודות רפאל שנקולבסקי

גיימר במשרה חלקית ויוצר הקומיקס גיבור כורסא (חפשו אותי בפייסבוק!)

השאר\י תגובה