הפשעים של גרינדלוולד

“הפשעים של גרינדלוולד” מעבר לפינה, ממה לחשוש ולמה לצפות?

הסרט החדש בעולם הקוסמים כבר ממש מעבר לפינה, וזה הזמן לעשות חושבים:
יש לנו ממה לחשוש? האם יש הייפ מוגזם? מוצדק? אז אני החלטתי לקחת צעד אחורה, ולנסות לחשוב, ממה שווה להתרגש? ממה יש לחשוש?

אני פה עם התשובות שלי, ותאמינו לי, חשבתי על זה הרבה:
*גילוי נאות, כותב הכתבה חובב הארי פוטר מושבע*

למה כן?

 • הרחבה של העולם: עולם הקוסמים שהוצג לנו בסרטי (ובספרי) הארי פוטר היה יחסית מצומצם: בתור הארי זכינו לראות בעיקר את תוככי הוגוורטס, מעט ממשרד הקסמים הבריטי ולא הרבה מעבר.
  בסרט הקודם של “חיות הפלא” (לביקורת) ראינו את אוכלוסיית הקוסמים באמריקה , ההבדלים בינה לבין מקבילתה הבריטית, ויותר חשוב- זכינו לראות את התנהלותם של קוסמים בגירים בעולם הזה.
  הסרט החדש “הפשעים של גרינדלוולד” מתרחש בצרפת ויביא לנו עוד חלק מעולם הקוסמים שעוד לא זכינו לראות ובטוח שיכיל בתוכו פערים תרבותיים, ואותי זה כבר מסקרן לראות.
 • אלבוס דמבלדור: הו אלבוס דמבלדור, אחת הדמויות הכי מרתקות בסדרה, אם לא הכי מרתקת, מגיע אלינו בגרסא צעירה, סקסית ומלאה בסטייל (בכיכובו של ג’וד לאו).
  בספרים שמענו הרבה על העבר של דמבלדור, מנער צעיר, דרך הטראומה של מות אחותו אריאנה, ועד להגעתו למשרת המנהל הבכיר ואחד הקוסמים החזקים ביותר בעולם הקסמים, ועכשיו נוכל לראות חלק מהסיפור המופלא שלו נחשף ומתרחש מולנו  על המסך הגדול.
 • עוד חיות פלא: בסרט הקודם זכינו לראות כמה חיות מדהימות ומקסימות (מישהו אמר ניפלר?), ועל פי הטריילרים נראה שרולינג לא סיימה עדיין להדהים אותנו עם חיות מטורפות לחלוטין כיד הדמיון הפורה של הסופרת המוכשרת. מי לא רוצה לגלות מה החיה הזו שנראית כמו סדינים שחורים מעופפים שנראו בטריילר? או החצי דרקון סיני- חצי כלב ששאג לקראתנו בטריילר? תנו לי עוד בבקשה! וכמה שיותר!
 • רולינג: טוב הסעיף הזה הוא קצת רמאות, אבל אני מרשה לעצמי.
  הסרטים של “הארי פוטר” סבלו מכמה בעיות, כשאחת מהן היא העובדה שהסרט היה כפוף יותר לרוחם ורצונם של האולפנים, ופחות לרצונה של הסופרת ומי שראתה בדמיונה ובנתה בעצמה את העולם הזה.
  אך למזלנו, זה לא המקרה הפעם, ורולינג עובדת בעצמה על התסריט, היא ממציאה את הדמויות, היא יוצרת את הסיפור, והיא תקשור את העלילה שלו ליקום המוכר לנו.

למה לא?

עכשיו אחרי שהרמתי את ההייפ, בואו ננחת ונראה איזה סיבות לדאגה עלולות להיות לנו מהסרט החדש, כי גם מאלו יש לנו:

 • נגיני: כמו שגילינו בטריילר שיצא בספטמבר, הדמות אותה מגלמת קלודיה קים, היא לא אחרת מאשר נגיני, הנחשה של וולדמורט בסרטים ובספרים של סדרת הארי פוטר המקורית, וזה עלול להיות בעייתי.
  אף אחד לא התחבר בדיוק לנגיני במהלך הסרטים המקוריים, היא בסך הכל הייתה הנחשית של וולדמורט (ואחד ההורוקרוקסים), כלי עלילתי ולא הרבה יותר מזה, ופתאום רולינג מחליטה לתת לה תפקיד מרכזי בסרט, ולהפוך אותה לאישה שסובלת מקללת דם שהפכה אותה לנחש, איך לעזאזל היא מתכוונת לטפל בדמות הזו כך שתוכל להישאר אותה הנחשית שראינו בסרטים המקוריים, ובאותה העת אותה אישה שהולכת להיחשף בפנינו בסרט הקרוב?
  באופן אישי, אני מעט חושש מהנסיון הזה, גם אם רולינג הצהירה שהסיפור הזה תמיד היה הסיפור של נגיני ולא המצאה חדשה לקראת הסרט החדש.
 • ג’וני דפ: לא שאני חלילה אומר שדפ שחקן גרוע, ואני אפילו לא מתייחס להאשמות אליו שלא קשורות לסרט, כי אנחנו פה כדי לדבר על הסרט, ויש לי חשש אחד כשזה מגיע לג’וני דפ: הוא לא מחדש כבר כמה שנים.
  אם ראיתם סרט כלשהו עם ג’וני דפ בעשור האחרון, ראיתם את אותה הדמות שהשחקן משחק כבר כמה שנים, עם שינוי קל.
  כל הדמויות שלו הן דמויות מוגזמות וחולמניות שמדברות ג’יבריש חצי מהזמן, וזה נוגע גם לגרינדלוולד ממה שהספקנו לראות ב”חיות הפלא” הראשון.
  אם זה הכובען המטורף ב-“אליס”, תפקידו ב-“הפרש הבודד” או ווילי וונקה ב-“צ’ארלי בממלכת השוקולד”, ג’וני דפ לא מחדש הרבה בדמויות שלו, ואני לא רוצה לראות את ג’וני דפ משחק את גרינדלוולד, אני רוצה לראות את גרינדלוולד.
 • הישענות על הסרטים הקודמים: אוקיי, זה דורש קצת הסבר, ואני פה בשביל זה.
  סולו: סיפור מלחמת כוכבים“, זוכרים את זה?  אחת הבעיות הבולטות בו מבחינת קהל המעריצים, היא שכמעט לא היה סיפור בסרט הזה, הוא פשוט הכיל בתוכו המון אזכורים לדברים שקרו בטרילוגיה המקורית או בסרטים שכבר יצאו בטרילוגיה הנוכחית.
  בואו נקווה שלא יכניסו בכוח דמויות שהופיעו בסרטים המקוריים, רק כדי לומר לנו “היי זוכרים אותו? הוא היה בסרטים המקוריים, מרגישים את הנוסטלגיה? עכשיו תאהבו את הסרט”.
  אפשר כבר לראות את הבעיה הזו צצה לאחר שראינו הצצה ראשונה לניקולאס פלאמל בטריילר השני לסרט,שאמנם לא הופיע בסרטים המקוריים אבל הוזכר בסרט “אבן החכמים” ובעצם היה היוצר של האבן, ואם תוסיפו את השמועות על כך שאולי נזכה לראות את מינרווה מקגונוגל בגרסא צעירה, אז יש לנו סיבה לחשוש שאכן זו בעיה שעלולה לצוץ בסרט החדש.

אז אחרי כל זה, מה אני חושב? אני מצפה לסרט, ואלך לראות אותו בקולנוע
אני אוהב את עולם הקוסמים, ורוצה לראות ממנו כמה שיותר, וכשצפיתי בסרט הראשון, “חיות הפלא והיכן למצוא אותן”, נהניתי לראות את התרחבות עולם הקוסמים למקומות חדשים, חזרתי להיות ילד שרואה את “חדר הסודות” בפעם הראשונה עם מבט של פליאה וקסם בעיניים.

הסרט “חיות הפלא: הפשעים של גרינדלוולד” עתיד לצאת ב-16 לנובמבר בבתי הקולנוע ברחבי הארץ, נתראה שם.

אודות צוק עין אלי

חולה הארי פוטר, Assassin's Creed, מתמכר סדרתי לסדרות ושחקן PS4 במעט הזמן והחיים שיש לי. הדדפול הישראלי וכתב קולנוע.

השאר\י תגובה