PS5

עשרה דברים שאולי לא ידעתם על ה-PS5

לקונסולת ה-PS5 יש כמה מאפיינים מגניבים שאולי לא שמתם לב אליהם

הקונסולה הבאה של חברת Sony, ה-PlayStation 5, הגיעה לארץ (ומאז המלאי שלה גם אזל, אך הוא יחודש בקרוב) וגם אני קיבלתי אחת מחברת "ישפאר" למטרת ביקורת. היום אני רוצה לחשוף בפניכם עשרה דברים שאולי לא ידעתם או שמתם אליהם לב בקונסולה.

הקונסולה "זוכרת" כמה שעות שיחקתם בכל משחק

בניגוד לרוב הקונסולות האחרות ה-PlayStation 5 מתעדת את כמות השעות ששיחקתם בכל אחד מהמשחקים שלכם. תכונה זו תקפה לא רק למשחקי ה-PlayStation 5 אלא גם למשחקי ה-PlayStation 4 בהם שיחקתם על גבי ה-PS5 דרך תאימות לאחור.

הקונסולה עוקבת אחרי קצב ההתקדמות שלכם בדרך לגביעים הנכספים

זה לא סיפור כל כך גדול, בעיקר משום שקונסולות ה-Xbox עושות את זה כבר זמן מה – אבל זה חדש עבור PlayStation, אז כדאי לציין זאת. ה-PS5 עוקבת אחר ההתקדמות שעשיתם בדרך להשגת כל גביע המשחק. אז אם, נניח, אתם רוצים לראות כמה אתם רחוקים מלהשיג גביע כלשהו שדורש שתמצאו מספר מסוים של פריטי אספנות במשחק, ה-PS5 תגיד לכם בצורה ברורה מאוד כמה פריטי אספנות עוד לא מצאתם.

הקונסולה מתעדת טוב יותר את רגעי השגת הגביעים במשחקים

קונסולת ה-PlayStation 5 מכילה גלריית מדיה משופרת בהשוואה לקודמתה, עם כרטיסיות נפרדות לאלבומים בודדים ותיעוד ספציפי ואוטומטי לגביעים שהשגתם, כמו גם אפשרות להגדיר צילומי מסך או קליפים ספציפיים כמועדפים עליכם. את התצלומים שהגדרתם כמועדפים תוכלו כמובן לראות בכרטיסייה נפרדת. בעוד שה-PS4 מצלמת באופן אוטומטי את הרגע בו השגתם גביע חדש, ב-PS5, הרגע הזה שודרג לקליפ וידאו של כמה שניות, מה שאומר שתוכל לשתף חלקים גדולים יותר מהרגע שזיכה אתכם בגביע הזה בקלות יתרה. הקליפים האלה כמובן, יצטברו לאורך זמן וינגסו בנפח האחסון שלכם אבל למרבה המזל תוכלו להשבית את האפשרות הזאת אם תרצו.

PS5

הקונסולה מאפשרת לכם להחליף במהירות בין משחקים

ה-PlayStation 5 אמנם לא מאפשרת למשתמשים לעצור מספר משחקים בכל זמן נתון ולהחליף ביניהם מבלי שיהיה עליהם לאתחל אותם כמו בקונסולות ה-Xbox Series X/S, אך מעבר בין משחקים הוא עדיין קל ומהיר. במרכז הבקרה של ה-PlayStation 5 קיימת אפשרות באמצעותה תוכלו לצאת במהירות ממשחק ולקפוץ ישר לאחד המשחקים האחרים ששיחקתם לאחרונה מבלי שתצטרכו לעבור דרך מסך הבית של הקונסולה.

הקונסולה מאפשרת לכם לקפוץ ישר לחלקים ספציפיים בתוך המשחק

בנוסף לאפשרות ההחלפה המהירה בין משחקים קונסולת ה-PS5 מכילה גם מעין "קלפי פעילות" שמאפשרים לכם לקפוץ לחלקים ספציפיים בתוך המשחק בהתאם למשימות או גביעים מסוימים. השילוב של שתי האפשרויות האלה מאפשר לשחקנים לצאת ממשחק אחד ולקפוץ ישירות לחלק ספציפי של משחק אחר, מבלי להצטרך להיכנס לתפריט הראשי הקונסולה, מבלי שיהיה עליהם לאתחל משחק אחר, ומבלי שיצטרכו לעבור דרך תפריטי המשחק הזה.

לשלט ה-DualSense יש כפתור השתק

רבות דובר על שלט ה-DualSense של הקונסולה, על כפתורי הגב האדפטיביים שלו, שמתנגדים באופן משתנה ללחיצה עליהם, ועל הרטט המתוחכם שלו, אבל אף אחד לא דיבר על כפתור ההשתק הקטן שנמצא מתחת לכפתור עם הסמל של PlayStation. לחיצה קצרה על כפתור זה תשתיק את המיקרופון של השלט ולחיצה ארוכה תשתיק את הקול של הקונסולה, כולל את הרמקולים של השלט וכל אמצעי שמע אחר שמחובר אליה.

PS5

הקונסולה מכילה מערכת "חלוקת שבחים" שמטרתה לעודד תחרות בריאה בין שחקנים

נציגי חברת Sony דיברו לעתים קרובות על כך שהם רוצים שקונסולת ה-PS5 תספק חוויה חברתית נעימה יותר בהשוואה לקונסולות אחרות. אחת הדרכים בהן החזון שלהם בא לידי ביטוי בקונסולה החדשה היא מערכת השבחים. מערכת זו מאפשרת לשחקנים לחלוק באופן אנונימי שבחים לשחקן אחר שאינו ברשימת החברים שלהם פעם אחת במהלך כל משחק דרך הרשת.

הקונסולה מאפשרת לכם להתאים אישית חלק ממשק המשתמש 

מרכז הבקרה של הקונסולה הוא חלק מרכזי בחוויית המשתמש ולכן הגיוני שתוכלו לשנות אותו כרצונכם במידה מסוימת. מה זה אומר בפועל? תוכלו לבחור את קיצורי הדרך במרכז הבקרה, בעוד שלחצנים וקיצורי דרך מסוימים יישארו בסרגל הכלים לצמיתות, תוכלו לשנות את חלקם בהתאם להעדפות שלכם.

ספריית המשחקים של הקונסולה מכילה אפשרויות סינון רבות יותר

שיטוט בספריית המשחקים של ה-PS5 הוא חוויה נעימה יותר ופחות מבלבלת ממה שהיה בעבר, בעיקר הודות לאפשרויות החיפוש והסינון השונות.

הקונסולה מכילה הגדרות פרטיות משופרת

ה-PS5 נותנת לכם שליטה רבה יותר גם באפשרויות הפרטיות, מה שמשקף את כל המידע החדש שנוסף לפרופיל המשתמש ולקונסולה שלכם. זה לא דבר חדש, ה-PS4 מכילה אפשרויות דומות, אבל נחמד לראות שה-PS5 מציעה שיפורים גם בהיבט הזה.

אלו היו עשרת הדברים שאני לא ידעתי על הקונסולה לפני שקיבלתי אותה. ספרו לנו בתגובות אלו דברים הפתיעו אתכם בקונסולה ואלו דברים יכול להיות שפספסנו.

*קונסולת PlayStation 5 לביקורת סופקה על ידי חברת "ישפאר", היבואנית הרשמית של PlayStation בישראל.

אודות דניאל לניאדו

במקור מרעננה, כיום מירושלים. סטודנט לביולוגיה, חובב סרטים ומשחקים מושבע.

השאר\י תגובה