Rebel Galaxy Outlaw

שגעון בחלל – ביקורת המשחק Rebel Galaxy Outlaw

Rebel Galaxy Outlaw לקח אותי להרפתקה מוזרה בחלל

החלל החיצון הוא אוסף עצום ואינסופי של כוכבים, שמשות וסלעים, וסביב כולם נמצא ואקום אפל של דממה. למשחקי חלל יש קסם ייחודי ובלתי נתפס וגם Rebel Galaxy Outlaw הוא כזה. כבר מהרגע בו הפעלתי את המשחק וראיתי את מסך התפריטים הבנתי שיש פה גם משהו מעניין ומיוחד. במסך זה מופיע אישה קשוחה, גיבורת המשחק ג'ונו, היושבת בבר בחלל ודופקת שוטים בזמן שהיא מספרת לי כל מה שהייתי צריך לדעת על יקום המשחק בזמן שמוזיקה מאמצע שנות האלפיים מתנגנת ברקע.

הסיפור של Rebel Galaxy Outlaw מתחיל כשג'ונו ניצלת ברגע האחרון ממוות לאחר שאיתרה את צייד הראשים שהרג את בעלה. הפושע המסוכן היה יותר קשוח ממה שהיא חשבה, והותיר את ספינתה הרוסה ואותה כעוסה. כעת ג'ונו צריכה להתחיל מאפס ולנווט במערכת כוכבים מלאה באזורים הקרויים על שם מדינות אמריקאיות כמו טקסס ונבדה כדי להשיג ספינה חדשה ולנקום באדם שכמעט סיים את חייה.

סיפור הנקמה, כמו גם דמותה של ג'ונו, נראה מעניין בהתחלה אך הוא יוצא מאיזון בהמשך המשחק. כאישה אלמנה ומבוגרת העוטה מעטפת של אנטי-גיבורה חסרת מעצורים, ג'ונו היא גיבורה נשית לא שגרתית, אך היעדר הכריזמה והשנינות המעייפת שלה נמצאים בעוכריה. הדיאלוג והאנימציות שלה רובוטיות עד כאב, ומקשות על ההזדהות איתה ועם הסיפור. למרבה המזל, שאר עולם המשחק מפותח בצורה עשירה ומפצה על החסרונות של ג'ונו.

Rebel Galaxy המשחק הקודם בסדרה שהושק בשנת 2015, חולק עם המשחק הנוכחי את אותו סוג של יקום מערבון חלל שעל פניו נראה די בנאלי, אך הדמויות והדיאלוגים ביניהם גורמים לו להיראות חי ומוחשי יותר. המשחקיות של Rebel Galaxy Outlaw טובה בהרבה מזו של קודמו. בעוד שהמשחק הראשון כלל קרבות חלל איטיים ומסורבלים, משחק ההמשך מתמקד לרוב בקרבות חלל מהירים ומלחיצים. בתחילת המשחק עמדה לרשותי ספינת חלל שהדרך הכי טובה לאתר אותה היא "משאית זבל מעופפת", אך בהמשך השגתי ספינה טובה יותר ובסך הכל יש עוד שמונה ספינות שאפשר להשיג. לכל אחת מהם עיצוב שונה לחלוטין, יחד עם תא הטייס ייחודי, שליטה וכלי נשק שונים שיעזרו לכם להשלים משימות שונות. לא משנה באיזו ספינת חלל תבחרו תוכלו להפליג בים הכוכבים ללא מאמץ בזכות מערכת השליטה הנוחה והחלקה של Rebel Galaxy Outlaw. תמרונים כמו גלגול הספינה נגישים באופן מידי, ועוזרים אפילו לשחקנים מתחילים להרגיש כמו דבורה בזמן שהם משייטים דרך חגורות אסטרואידים.

כשתיכנסו לקרבות חלל יעמדו לרשותכם כמה כלים נהדרים שיעניקו לכם איכות חיים ויעזרו לכם לפוצץ כל שכיר חרב שיקרה בדרככם. לאחר שתתמקדו בחללית אויב, תוכלו באמצעות לחיצת כפתור אחת לעקוב אחריה באופן אוטומטי, ואז כל שתצטרכו לעשות הוא לשנות את מסלול הנסיעה שלכם לכיוונה ולשחרר תופת על החללית המסכנה. חלק גדול מהקרבות מערבים כמות אדירה של חלליות ומכשולים, אך בלחיצת כפתור אחת אפשר (ורצוי) להשהות את הקרב ולהיכנס לתצוגה טקטית שמאפשרת לראות את שדה הקרב ולבקש עזרה מספינות ידידותיות. לקרבות של Rebel Galaxy Outlaw יש אווירה שקשה להסביר, כל קרב מרגיש כמו עניין של חיים ומוות.

למרבה הצער לא כל שנייה ב-Rebel Galaxy Outlaw היא עניין של חיים ומוות, בדרך כלל היא מלווה בשעמום. הספינה דורשת שדרוגים או תיקונים נוספים לעיתים תכופות והמשחק טחן אותי למוות עד שהצלחתי להתקדם. כריית חגורות אסטרואידים וביצוע משלוחים עזרו לי להרוויח קצת כסף אך לרוע המזל הרגשתי שאורך המשחק מרופד באופן מלאכותי ושהזמן שלי חסר ערך לחלוטין.

במקום להחזיק קומץ מערכות שמש גדולות, עולמו של Rebel Galaxy Outlaw מורכב מכמעט 40 מערכות קטנות, מה שדרש ממני לקפוץ ממערכת למערכת כדי לצאת למשימות. משימה שהייתה במרחק של מערכת שמש אחת ממני הייתה מסע עינויים חוזר ונשנה שכלל הפעלת טייס אוטומטי כדי להגיע לתחנת המעבר הקרובה, שימוש בה כדי להגיע למערכת חדשה, ואז שוב הפעלה של טייס אוטומטי כדי להגיע ליעד וחוזר חלילה. הבעיה שבמהלך המסע כל הזמן יש הפרעות לטייס אוטומטי על ידי אויבים מעצבנים או קריאות מצוקה, מה שגורם לתסכול ולבזבוז זמן מיותר. למה לעזאזל המפתחים לא יכלו לשים מערכת שתשגר אותי ישר לאזור המשימה?

Rebel Galaxy Outlaw מצליח לקחת המון יסודות מוכרים ולערבב אותם יחד לחבילה מקורית ומעניינת. אווירת מערבון החלל בשילוב עם הקרבות החדים והזריזים החזיקו אותי למשך כמה שעות, אם כי המעבר התכוף בין מערכות שמש והמרדף אחר השדרוגים עייפו אותי זמן רב מדי לפני סיום המשחק.

Rebel Galaxy Outlaw

סיפור - 6
משחקיות - 7
גרפיקה ואנימציה - 7
דיבוב ופסקול - 8

7

טוב

Rebel Galaxy Outlaw הוא משחק שיתאים לכל מי שמחפש משחק קרבות חלל טוב ומעניין.

User Rating: Be the first one !

אודות דניאל לניאדו

במקור מרעננה, כיום מירושלים. סטודנט לביולוגיה, חובב סרטים ומשחקים מושבע.

השאר\י תגובה