FIFA

FIFA 20 – כל הפרטים מאירוע ההשקה ב-LVL UP

FIFA 20 יושק ממש מחר, וזכיתי בהזדמנות לנסות אותו בהשקה שנערכה בבר הגיימינג LVL UP

סוס מנצח לא מחליפים? סדרת משחקי הכדורגל המפורסמת ביותר חוזרת אלינו השנה במשחק האחרון לעשור הנוכחי -FIFA 20. סדרת המשחקים מפותחת על ידי Electronic Arts שנראה שפיצחו את הנוסחה. בדומה למשחקי Call of Duty, קשה מאוד להגיד שמשחקי ‘פיפא’ שונים אחד מהשני. השינוי המרכזי שנעשה בכל משחק הוא השחקנים המשחקים בקבוצות הכדורגל, וזאת בהתאם לשינויים שחלים בעולם הכדורגל במציאות.

ניתנה לי האפשרות להגיע להשקה של המשחק החדש שנערכה היום ב-LVL UP בר הגיימינג בתל אביב. הגעתי למקום והדבר הראשון שהבחנתי בו הוא שכל הבר צועק לך ‘היום השקה של פיפא 20!’. פוסטרים ענקיים היו תלויים ברחבי הבר, ושמתי לב כי המשחק כבר פעל על כל אחד מהקונסולות או המחשבים שנמצאים בבר. היות שהגעתי מוקדם יחסית, המקום עדיין לא היה מלא, אך כל זה עמד להשתנות.

רצוי לציין כי ראיתי רק את גרסאות המחשב וה-PlayStation 4. היות ולפני שנים נהגתי לשחק מעט עם חברים מבית הספר, החלטתי ללכת על גרסת ה-PlayStation 4. התיישבתי על הספה הנוחה, לקחתי את השלט בידיים והפעלתי את המשחק.

לא עברה דקה מאז שהפעלתי את המשחק וישר ניגשה אליי אחת העובדות בבר לשאול לשביעות רצוני והאם ארצה משהו לאכול או לשתות. העובדים בבר ניגשו לכל אחד ואחת מהבאים לאירועי ונתנו יחס אישי לכל אדם. נראה כי הבר בהחלט התכונן לאירוע מהבחינה הזאת.

לאחר שהמשחק הופעל התפריט הרגיש לי מאוד מבלבל. אולי לא נגעתי במשחק FIFA כמה שנים, אך עדיין ציפיתי שאוכל לדלג על ההדרכה או להיכנס למשחק מול קבוצה אחרת מבלי לשבור את הראש במשך דקות ארוכות. בסופו של דבר, לאחר הסתבכות קלה, בחרתי את הקבוצה שלי והתחלתי לשחק.

כפי שציינתי קודם, Electronic Arts עלתה על נוסחה חזרתית ונקטה בגישת ‘סוס מנצח לא מחליפים’. המשחקיות של FIFA 20 זהה כמעט במדויק לזאת של Fifa 13 (שהוא המשחק האחרון ששיחקתי בסדרה). אבל, אולי זו דווקא הנקודה החזקה של הסדרה הזאת. אם כל משחק דומה לקודמו, חוץ משינויים או תוספות קלות, וסדרת המשחקים מוכרת מיליוני עותקים, אין באמת סיבה לשנות דבר מהמשחקיות הבסיסית.

ככל שהזמן עבר התחלתי לשים לב שהבר ממשיך להתמלא בעוד ועוד אנשים, כשהשיא היה הגעתם של שחקני כדורגל מקצועיים, כמו דור פרץ, שהסתובבו בין האנשים. אפילו דני רופ קפץ לביקור קצר. אני חייב להגיד שזו הייתה הפתעה ענקית ומבורכת. לא ציפיתי לפגוש בשחקני כדורגל מקצועיים באירוע השקה של משחק, כך שזו בהחלט הייתה חוויה מדהימה.

אבל ההשקה לא חפה מבעיות. במהלך השעתיים ששיחקתי, בין אם לבד או עם מישהו אחר, המשחק נתקע לא מעט פעמים. בין אם מדובר במסכי טעינה ארוכים מכפי שאמורים להיות, או במהלך משחק כדורגל עצמו. בשלב מסוים המשחק קרס ונכבה לגמרי והיה צורך לקרוא לאחד מעובדי המקום על מנת שיסדר את התקלה. יכול מאוד להיות שזו הייתה בעיה במשחק הספציפי שאני שיחקתי בו, או עומס יתר על הקונסולה או רשת החשמל של הבר, אבל הייתי מצפה שהמקום יתכונן לתקלות מהסוג הזה וידע למנוע אותן לפני שהן מתרחשות.

אז לסיכום, מלבד התקיעות וקריסת המשחק, אני חושב שההשקה הייתה מוצלחת ביותר. LVL UP התכוננו לאירוע הזה בכובד ראש וחשבו על כל כך הרבה דברים לפני שהאירוע בכלל נפתח. ההזדמנות לפגוש שחקני כדורגל מקצועיים היא הזדמנות וחוויה שאפילו אני, בתור אחד שלא בדיוק אוהב כדורגל, הייתי שמח מאוד שנפלה בידי. ידעתי בדיוק לאיזה סוג משחק אני נכנס, אך לא תיארתי לעצמי את סדר גודל ההשקעה בהשקתו. LVL UP עשו עבודה מדהימה בארגון, ואני יוצא בתחושה טובה מאוד מאחד מאירועי הגיימינג הטובים שהיו לי לאחרונה.

FIFA 20 הושק היום, ה-24 בספטמבר למי שרכש את המהדורה המיוחדת של המשחק וביום שישי, ה-27 בספטמבר למי שרכש את המהדורה הרגילה. הוא זמין לקונסולות ה-Playstation 4, Xbox One, Nintendo Switch ולמחשב האישי.

אודות צחי קנבסקי

שמי צחי, בן 22 וחצי מחולון. גיק ואוטאקו לכל דבר. מתעניין בעיקר בגיבורי על, אנימה, גיימינג וכל שאר הירקות. מנגן גיטרה כבר כ-5 שנים ומשמש ככתב גיימינג וקולנוע

כתיבת תגובה

Specify Instagram App ID and Instagram App Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Instagram Login to work

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *