הרס על מאדים – סיקור המשחק Red Faction Guerrilla Re-Mars-Tered ל-Switch

בעולם בו בני האדם התיישבו על כוכב מאדים מתנהלת מלחמה חסרת מעצורים בין שלטון צבאי הפוגע באזרחים על הכוכב לבין קבוצת המורדים על השליטה בכוכב. ישבתי לבדוק את הגרסה המחודשת לאחד ממשחקי העולם פתוח השאפתניים ביותר של העשור הקודם, בגרסה מחודשת על גבי ה-Nintendo Switch

המשחק Red Faction Guerrilla יצא בשנת 2009 בפיתוחה של חברת Volition ובהפצת חברת THQ. כעת, בשנת 2019, המשחק חוזר אלינו, הפעם גם לקונסולות הדור הנוכחי, כולל קונסולת ה-Nintendo Switch.

המשחק מספר את סיפורו של אלק מייסון, שחובר לקבוצת המורדים לאחר שאנשי המשטר הצבאי השולט במאדים רוצחים את אחיו, שהיה מראשוני חברי המחתרת. במהלך המשחק, אלק יצטרך להרוס מבנים, לשחרר אזרחים כלואים ולחסל את החיילים של הצבא, השולט בכל ששת המחוזות על גבי מאדים, על מנת להוריד את רמת השליטה של הצבא בכל מחוז. מטרת המשחק היא לכבוש את כל ששת המחוזות ולהביס את המשטר הצבאי, ובכך לקבל שליטה חדשה במאדים.

מנוע המשחק נותן דגש מאוד רחב על הרס המבנים הפרושים בעולם המשחק, ובכך מאפשר לשחקן לבחור באיזו דרך ייגש לכל משימה. תוכלו להרוס את הקיר שמפריד ביניכם לבין בסיס היריב או לחילופין לגשת באופן שקט יותר ללא הרס הסביבה. ברוב המקרים בהם תהרסו מבנים, בין ההריסות תוכלו למצוא שרידים, המשמשים כמטבע המקומי של הכוכב. בעזרת השרידים שאספתם תוכלו לרכוש שדרוגים לנשקים ויכולות שונות שיסייעו לכם במאבק נגד המשטר הצבאי.

כלי הנשק במשחק מגוונים, כאשר מלבד לרובה ואקדח פשוטים תמיד תהיו מצויידים בפטיש הרס גדול, ברימונים ובשלל נשקים מעניינים במיוחד. בנוסף לכך, קיימים מספר רכבים ורובוטים משוריינים בהם השחקן יכול לנהוג. בעזרת נשקים אלה תוכלו להרוס מבנים וכמובן להביס חיילי המשטר הצבאי.

Fire Red Faction

מערך המשימות גדול מאוד. ישנן משימות ראשיות המקדמות את סיפור המשחק, לצידן השחקן יכול גם להשלים שלל משימות צד, כגון משימות חילוץ, משימות הריסת מבנים ומשימות קרב נגד חיילי המשטר הצבאי. קיימות משימות המציבות לכם אתגר קצוב בזמן ואם תשלימו אותו תקבלו כסף לבזבוזים.

ככל שתשלימו יותר משימות המורל באותו מחוז בו אתם פועלים יעלה, דבר שיסייע לכם להביס את המשטר הצבאי מהר יותר. מורל גבוה יגרום לכך שתקבלו יותר כסף בהשלמת משימות, תקבלו יותר תחמושת כאשר אתם ניגשים לאחת מקופסאות התחמושת בעולם המשחק, ואפילו יגרום לחברי מחתרת אחרים לחבור אליכם במהלך המשימות שאתם מבצעים. חשוב לעבוד ביסודיות ובמקצועיות, כי הרג אזרחים יורד את רמת המורל באופן דרמטי. כאשר תורידו את רמת השליטה של המשטר הצבאי במחוז לאפס, תיפתח לכם משימה ראשית סופית לאותו אזור שכאשר תסיימו אותה תכבשו בהצלחה את המחוז.

בנוסף למצב משחק לשחקן יחיד, ישנו מצב משחק מרובה משתתפים שלוקח את כל מכניקות ההרס של המשחק ואת כלי הנשק שלו ומאפשר לכם להילחם איתם מול שחקנים ברחבי הרשת. ישנם מספר מצבי משחק כגון "Capture The Flag", "Free For All", "Demolition" ועוד. כל מצב מציג מערך משחק שונה עם חוקי משחק ייחודיים. חווית המשחק מרובת המשתתפים מרגישה בדיוק כמו בגרסתו המקורית של המשחק וזה פשוט נהדר.

לאחר שהעברתי את רעיון המשחק בכלליות, אתמקד כעת בחווית המשחק על גבי ה-Switch. כמו כל משחק ישן שמגיע ל-Switch, עם קבלת המשחק ישר הרמתי גבה תוך שאני שואל את עצמי "איך המשחק ירוץ על הקונסולה?".
ככל הנראה בידיעה שה-Switch לאו דווקא יהיה חזק מספיק להריץ את המשחק, הגרסה המחודשת של Red Faction קיבלה את האפשרות לבחור בין שני מצבי גרפיקה שונים, כאשר מצב אחד משדרג את הגרפיקה על חשבון ביצועים, ומצב שני מוריד מאיכות הגרפיקה לטובת ביצועים חלקים וטובים יותר.

Area Red Faction

כאן מגיעה אחת הבעיות הגדולות של הגרסה הזאת. בשני המצבים, הן במצב הגרפיקה המשופרת והן במצב הביצועים, המשחק רץ טוב במצב נייד (אפילו טוב מאוד במצב הביצועים), אך במצב בו ה-Switch מחובר לטלוויזיה, המשחק רץ רע ולא חלק, בשני מצבי הגרפיקה.

חשוב לי לציין שבניסיון אישי שלי בשני המצבים לא ראיתי שדרוג משמעותי לגרפיקה ברגע ששיניתי ממצב ביצועים למצב גרפיקה. המשחק נראה בדיוק אותו הדבר בשני המצבים וכמובן רץ הרבה יותר טוב במצב הביצועים, ולכן תמיד העדפתי לשחק בו. המשחק רץ הכי טוב במצב הביצועים כאשר הקונסולה במצב נייד, וזו לדעתי הדרך הכי טובה לשחק בו על גבי ה-Switch. באופן כללי, גרפיקת המשחק בשני המצבים לא מדהימה או פורצת דרך, והיא בסיסית מאוד לימינו ואפילו לקונסולה כמו ה-Switch.

בתמונות שצילמתי כאן תוכלו לראות את ההבדל בין שני מצבי הגרפיקה שהמשחק מציע. כפי שניתן לראות אין הבדל משמעותי בין שני המצבים מבחינה גרפית. דבר שחשוב לזכור כאן הוא שבמצב הביצועים המשחק רץ הרבה יותר חלק ולכן זהו המצב הנכון לשחק בו את המשחק.

בכל הקשור לשליטה עצמה, המקשים נוחים, ולא היה לי מסובך מידי לתפעל את המשחק. כמו כל משחק יריות, מבחינתי תמיד עדיף לשחק במשחקים מהסוג הזה על מחשב עם עכבר ומקלדת במידה ואתם רוצים לבצע ירי מדויק ככל שניתן, אך שמחתי מאוד לגלות שיש אפשרות לשנות את הרגישות על מנת לאפשר כיוון מדויק יותר גם עם ג'ויסטיק. בנוסף לכך, קיימת מערכת עזרה בכיוון שעושה את עבודתה ברוב המקרים. היו פעמים שהרגשתי שהמערכת לא עובדת כלל.

לסיכום, Red Faction Guerrilla Re-Mars-Tered הוא גרסה מעניינת מאוד, והוא ללא ספק הפך להיות אחד המשחקים היותר ממכרים שיצא לי לשחק על ה-Switch. האפשרות להרוס הכל, אינספור המשימות וחווית המשחק החלקה ברובה הופכות את המשחק לממכר, כיפי ואין ספק שהוא יספק לכם שעות של הנאה, במיוחד אם תרצו להשלים את הסיפור ואת שלל משימות הצד השונות שיש למשחק להציע עד הסוף.

יחד עם זאת, חשוב לציין שהגרסה לוקה בביצועים כאשר משחקים במצב מחובר לטלוויזיה, ואם תרצו לשחק ב-Red Faction על ה-Switch, קחו בחשבון שהוא מתאים בעיקר למצב הנייד בלבד, ואם תרצו לשחק בו על גבי מסך גדול, הייתי ממליץ לכם לרכוש אותו למחשב או לקונסולה חזקה יותר.

Red Faction Guerrilla Re-Mars-Tered

משחקיות - 8
גרפיקה ואנימציה - 6
סיפור - 7

7

סביר

גרסה טובה אך לא מושלמת למשחק נהדר וממכר!

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. בעברו היה גם כתב הטכנולגיה והמשחקים של אתר ynet. רועי הוא טכנאי מחשבים, גיימר ותיק וגיק משכמו ומעלה. כיום הוא משמש כאיש מערכות מידע בחברת המשחקים הישראלית Gliding Deer.

השאר\י תגובה