“מוות על הנילוס” ו-“Jungle Cruise”: תאריכים נדחו

FOX ו- Disney הוציאו תאריכים רשמיים בשנת 2020, לסרט ההמשך של- “רצח באוריינט אקספרס”, “מוות על הנילוס”, ולסרט של דווין ג’ונסון- “Jungle Cruise”.

קנת בראנה הבמאי של “רצח באוריינט אקספרס”, החזיר לחיים את אגדתה המפורסמת של אגתה כריסטי עם הדמות האייקונית- הרקול פוארו על המסך הגדול, עם האדפטציה של שנה שעברה של “אוריינט אקספרס“, סרט שאותו גם ביים וגם שיחק בו את הבלש פוארו עצמו. הסרט הפך במהרה להצלחה בקופות (למרות ביקורות מעורבות) ו-FOX לא בזבזה זמן בשביל להוציא סרט המשך, “מוות על הנילוס” וקראה לבראנה מהר לחזור לשתי תפקידיו הקודמים.

הרומן של כריסטי- “מוות על הנילוס”, פורסם ב-1937 ועוקב אחר פוארו כשהוא חוקר רצח על הסיפון שעושה את הדרך לנילוס. האדפטציה החדשה נכתבה על ידי מייקל גרין (שגם כתב את הסרט הקודם) וכבר קיבלה תוספת של שניים לכבר קאסט מלא כוכבים שלה, גל גדות וארמי האמר. ולמרות שנודע שבראנה יתחיל בהפקת “מוות על הנילוס” באביב הבא, זה כנראה כבר לא יקרה, עכשיו כשתאריך יציאת הסרט נדחה בעשרה חודשים.

עכשיו עם האיחוד של Disney ו-FOX (שכנראה יקרה בינואר 2019), יש דיווחים שבעקבות צעד זה FOX החליטה לדחות מספר סרטים. בעקבות זאת, גם סרט ההמשך של “רצח באוריינט אקספרס” ידחה מה-20 בדצמבר, 2019 ל-2 באוקטובר, 2020.

תאריך היציאה המאוחר של “מוות על הנילוס” אמור גם להקל על בראנה, עם הנסיבות החדשות. לשחקן/במאי יש עוד פרויקט של Disney על הגב בצורת- “Artemis Fowl” שעומד להגיע באוגוסט 2019, וסרט נוסף היה מוסיף ללחץ על גבו, אם FOX לא הייתה דוחה את “מוות על הנילוס” מדצמבר 2019. לפי איך שזה נראה עכשיו לבראנה יש עוד עשרה חודשים נוספים להתמודד עם סרט ההמשך של “רצח באוריינט אקספרס”, ולתת הרפתקה של הבלש פוארו שתעלה אפילו על האדפטציה הראשונה שלו לגברת כריסטי.

בנוסף ל-“מוות על הנילוס”, גם הסרט של דוויין “דה רוק” ג’ונסון- “Jungle Cruise” נדחה ל-2020 וקיבל תאריך רשמי חדש.

“Jungle Cruise” מבוסס על פארק השעשועים המפורסם של “דיסניוורלד”, שלוקח מעריצים על סירת נהר מהמאה ה-20 דרך מגוון ג’ונגלים מהעולם. ג’ונסון ישחק, לפי שמועות, קפטן של סירה שישתף פעולה עם מדענית (אמילי בלאנט) בשביל לקחת משלחת לדרום אמריקה, בחיפוש אחר עץ שאולי ואולי לא, מחזיק בכוחות על-טבעיים.

ג’ונסון, בלאנט והבמאי חאומה קולט סרה (“מים לא שקטים”) התחילו בהפקה עוד בספטמבר, בהכנות לתאריך היציאה הרשמי באוקטובר 2019, שבחרה כמובן חברת Disney. האדפטציה לפארק השעשועים הייתה אמורה להתחרות בתחרות לא כזאת קלה, לרבות “זומבילנד 2” וסרט אנימציה של משפחת אדמס. אבל עכשיו, נראה שהסרט יתמודד דווקא עם סרטים ב-2020.

ג’ונסון הלך למשתמש הטוויטר שלו בשביל להודיע שתאריך היציאה של- “Jungle Cruise” ידחה מ-11 באוקטובר, 2019 ל-24 ביולי, 2020.
אתם יכולים לצפות בהצהרה למטה:

לא משנה מה התאריך יהיה, בכל מקרה, הסרט כנראה יכניס את הכסף לקופות כמו שכל סרטיו של דה רוק יודעים. השילוב של שמו של דה רוק והאהבה לפארקי השעשועים של “דיסניוורלד”, יהיה מספיק בשביל שובר קופות ענק בקיץ. עכשיו גם עם השמועות שמספר סרטי DC יצאו ביולי 2020, נראה אם זה יגרום עוד פעם לתזוזה בתאריכים. אך עם זאת, האם DC באמת תרצה ללכת ראש בראש מול דה רוק?

אודות גל סביטלמן

קוראים לי גל סביטלמן, בן 17, פריק של קולנוע ושל אמנות (בעיקר סוריאליזם). בשעות הפנאי משחק בפלייסטיישן, עובד בחדר בריחה, וכותב, מלחין ומנגן על הגיטרה.

השאר\י תגובה