שובר קופות – להחליף את ספיידרמן ב-MCU

ספיידרמן לצערנו הרב עזב חזרה לסטודיו Sony וכעת ננסה למלא את החור הגדול שהשאיר ביקום הסינמטי של Marvel. 

האירוע המדובר ביותר בחדשות הקולנוע השנה, היה סיום ההסכם בין Marvel ו-Sony שהוביל לעזיבתו של ספיידרמן מהיקום הסינמטי של Marvel

אחרי עזיבתם של קפטן אמריקה ואיירון מן, פיטר פרקר תפס את מקומו ב-MCU ב”ספיידרמן: רחוק מהבית” בתור הלב והמוח הצעירים של הנוקמים. אבל עם עזיבתו נשאר פער די גדול ביקום ובנוקמים שחברת Marvel תצטרך כעת למלא אחרי השלב הרביעי הקרוב שבו ספיידרמן בכל מקרה לא היה מתוכנן לקחת חלק. מי יוכל למלא חלל זה? בשביל זה התכנסו היום. 

דבר ראשון, נתחיל בזה שאף גיבור לבד ב-MCU לא יוכל להחליף את ספיידרמן. איש העכביש הוא אחד הגיבורים המוכרים ביותר בעולם, באותה רמה כמו באטמן, ועל בטוח יותר מאיירון מן, ת’ור וקפטן אמריקה. אז בחיים לא נוכל למצוא מישהו שמוכר כמוהו, או מכיל את כל מרכיביו העיקריים. 

המרכיבים העיקריים של פיטר פרקר וספיידרמן הם (בעיניי) הכרות הדמות, גאונות, צעירות עם לב זהב והתלוצצות בתור גיבור על. אז בגלל שרק ספיידרמן יכול להכיל את כל אלו, בואו נמצא גיבורים או גיבורות שיצליחו להשלים את 4 התפקידים אלו ב-MCU, בעיקר מהרכישות החדשות של חברת Disney, האקס-מן וארבעת המופלאים.

דדפול – גיבור על מתלוצץ

אחד הדברים שכולם יודעים שספיידרמן עושה במהלך קרב זה לדבר ולציין דברים לא תקינים, כמו שראינו ב”קפטן אמריקה: מלחמת אזרחים” כשהוא ציין שהמגן של קפטן אמריקה לא מציית לחוקי הפיזיקה. 

למרות שכמעט כולם היום ביקום של Marvel מתלוצצים ומפטפטים במהלך הקרבות, אם היינו צריכים למצוא מישהו שיתלוצץ במהלך קרב, הבחירה הטובה ביותר היא דדפול, שהולך להשאר, לפי דיווחים, פחות או יותר זהה לגרסה של ריאן רנולדס. 

ריד ריצ’רדס – גאון

עם מותו של איירון-מן ב”סוף המשחק” נשאר חור גדול בקבוצת הגאונים של Marvel, ברוס באנר והנק פים חכמים מאוד אבל כל אחד מהם עוסק בתחום רחוק מההנדסה של טוני. בחלק האחרון של “רחוק מהבית” ראינו את פיטר מהנדס חליפה חדשה ותופס את מקומו של טוני בתור המהנדס הגאון אבל כעת שהוא עזב מי יחליף אותו? ובכן, אופציה טובה יכולה להיות ריד ריצ’רדס, מר. פנטסטיק של ארבעת המופלאים. הדמות שלו סוף סוף בבעלות של Disney ואני רואה אותו כאחד הגאונים שהנוקמים יפנו אליו לעזרה. 

האופציה היחידה האחרת שאני יכול לראות קורה זה שינוי התכונות של אחד האקס-מן החכמים כמו קיטי פרייד, שתמיד הייתה גאונת מחשבים והם יכולים לעשות אותה יותר חכמה, ברמה של פיטר. 

וולברין – הכרות הדמות

בואו נהיה כנים, בסופו של יום, אף דמות לא מוכרת לקהל הרחב כמו ספיידרמן. איש העכביש היה הקמע של חברת Marvel מאז שנות השבעים והוא ככל הנראה דמות הקומיקס עם הכי הרבה סדרות מצוירות, ביניהם הסדרה משנות התשעים. 

אבל במהלך אותן שנים הייתה סדרת קומיקס נוספת שהביאה את מלוא תשומת הלב לקבוצת הגיבורים המרכזית של Marvel לפני היקום הסינמטי – האקס-מן והכוכב הגדול ביותר של האקס-מן היה ללא ספק וולברין. 

כמובן שליהוק מחדש של לוגן לא יזכה להרבה תמיכה, גם עם ליהוק מתאים (זאק מקגוון). אז אם Marvel רוצה להראות שהיקום חזק ומפוצץ כוכבים כמו תמיד, יוכלו לבקש מיו ג’קמן לחזור לתפקיד. 

זה נכון שהוא סיים עם התפקיד אבל מספר פעמים בראיונות אמר שאם היו מבקשים ממנו לככב בסרט נוקמים הוא היה עושה את זה, ואין כוכב סרטי קומיקס יותר גדול מאשר הוולברין. 

מיס מארוול, קיטי פרייד או אייסמן – צעיר עם לב זהב

אם יש משהו שיש לאקס-מן אלו צעירים טובי לב ושניים שהם בין המפורסמים שגם מתאימים לקטגוריות האחרות הם קיטי פרייד (Shadowcat) גאונית מחשבים עם לב טוב שמסוגלת להפוך להיות בלתי מוחשית ובובי דרייק, אייסמן, שהיה אחד האקס-מן הראשונים שזכו לפופולריות לצד ספיידרמן בסדרה המצוירת “ספיידרמן וחבריו המופלאים” ובקומיקס תמיד היה שחצן שמפטפט במהלך הקרב. 

אבל יכול להיות שחברת Marvel כבר תיכננה על דמות צעירה אחרת ביקום כשהוכרז על סדרה בפיתוח למיס מארוול, צעירה מוסלמית מהתיכון שתשמש ככל הנראה הנוער החדש של הנוקמים. 

כל שלושת צעירים אלו יכולים להיות הכוכבים הצעירים החדשים של הנוקמים ולעזור להוריד את ממוצע הגיל של הקבוצה.

סיכום 

בסופו של יום, אני לא חושב ש-Marvel באמת תאמץ אחד מהמהלכים האלה, היא יודעת שהיא בפסגת התעשייה וכל סרט שהחברה תוציא אנשים ירוצו לראות (הם גרמו לעץ ודביבון מדבר להיות פופולרים). אבל אם החברה כן תנסה להחליף את ספיידרמן, היא תוכל לבחור כל אחת מדמויות אלו ולשנות אותן על מנת להתאים לסיפור, כמו שהחברה עשתה בעבר.

ספיידרמן ייחסר, אין שום של ספק, אבל אפשר להעלות תקווה שנראה בקרוב את כל הרכישות החדשות של Disney, שחלקן ציינתי פה מצטרפות בסוף ליקום הסינמטי. שלבים 4 ו-5 הולכים להיות מעניינים מאוד.

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה