מלחמת בזק שתיקח לכם כמה שעות – סיקור המשחק Blitzkrieg 3

מלחמת העולם השניה חזרה לגדולתה במשחקי המחשב לאחרונה בשלל ז'אנרים שונים, ויחד עם הפופולריות של משחק המטוסים החינמי War Thunder, וכמובן הכותר החדש בסדרת משחקי היריות המוצלחת – Call of Duty WWII, קשה להתווכח עם הטענה הזאת. לכן, מן הראוי שנקבל גם משחק אסטרטגיה בזמן אמת שמתרחש באחת מהמלחמות הגדולות בהיסטוריה, והמשחק הזה הוא Blitzkrieg 3.

Blitzkrieg 3, המשחק השלישי בסדרת משחקי האסטרטגיה שמגיעה אלינו מן המפתחת העצמאית Nival, מנסה להציע לנו את חווית הפיקוד המדויקת ביותר לפי מלחמת העולם השניה, עם שלוש תקופות שונות מהקונפליקט בן 6 השנים. במהלך המשחק תוכלו לבחור בין אחת משלושת הצבאות הגדולים שהשתתפו במלחמה – צבא ארה"ב, גרמניה וברית המועצות – כשלכל אחד המשחק מציג לנו רמת פירוט ודיוק היסטורית מדהימה ומפתיעה, שגם אם לא אכפת לכם ממנה ותרצו רק להתחיל ולשחק, תוכלו להעריך במיוחד, אבל כנראה שזו תהיה ההערכה האחרונה שלכם של המשחק.

בכל מסע מקמפיין המשחק תזרקו לקרבות אקראיים שעוקבים בערך אחר ציר הזמן הכללי של מלחמת העולם השניה. במשחק לא תמצאו הרבה דמויות היסטוריות נערצות, אך כן תוכלו לצפות לסצנה קצרה או להקלטה קצרה שתסביר לכם בערך מה תצטרכו לעשות במשימה הקרבה, אבל רק בערך, בלי שום הערות ספציפיות, משימות ברורות בצד המפה שצריך להשלים, או כיוון כללי של מה שקורה. במקום לעקוב אחרי עלילה כרונולוגית כלשהי, או אפילו קווי עלילה שונים שמתקשרים אחד לשני, משימות המשחק מרגישות כמו אסופה של סימולציות מלחמה שתתן לכם את כמות המוטיבציה המינימלית כדי להתחיל לשחק.

במשחק האסטרטגיה בזמן אמת הזה, גם האסטרטגיה היא בערך. למה הכוונה? רוב ההחלטות שתעשו במשחק היא ההחלטה לאיזה בסיס אויב לשלוח את אוסף החיילים והטנקים שלכם עכשיו, או כמה טנקים תצטרכו להפיק כדי להרוס את האויב כמה שיותר מהר. כלומר, כל המשימות של המשחק יכולות להסתיים רק על ידי שיגור כל הכוחות אל האויב או האויבים, ולחכות. גם האפשרות לשנות את סוגי היחידות שהמשחק נותן לכם לא משנה הרבה, וגם מתקפות הנגמ"שים/טנקים המיוחדות לא באמת מצריכות שימוש. אחרי כמה משימות במשחק כבר התחלתי להרגיש שכולן יתחילו ויסתיימו אותו דבר, אני אכין 10-15 טנקים, אשלח אותם אל האויב ואחכה מספר דקות איטיות (וכשמדברים על אבי-טיפוס של טנקים משנות הארבעים של המאה הקודמת, הן באמת איטיות), ובום, ניצחון! גם אם תנסו לגוון קצת את דרך המשחק שלכם תגלו שלשלוח אוסף חיילים קטנטנים כדי שימחצו על ידי הטנקים של האויב זו לא הדרך לניצחון.

הדבר היחיד שעוצר את Blitzkrieg 3 מלהיות שעמום טוטליטרי, הוא המעבר בין תקופות המלחמה השונות. עם כל מעבר במהלך השנים תוכלו לצפות בשדרוגים הבאים והמהירים בטכנולוגיה שחוו אנשי המלחמה בתקופה זאת, וזה בהחלט מוסיף לחוויה ההיסטורית המדויקת של המשחק, עם הקדמה של היחידות השונות המשחק גם נהיה יותר מהיר ואינטנסיבי, כך שעם כל משימה שעוברת תצטרכו להפעיל קצת יותר מהלכים אסטרטגיים אל מול הכוחות ההרסניים של היריב, והסביבה הקשה לניווט. למרות זאת, זה לא בדיוק מציל את המשחק, ותחושת השיעמום שמלווה אתכם במהלך חצי מהמשחק אולי לא תגרום לכם להגיע לחלקים המרגשים הללו.

מצב ה-Multiplayer נראה כמצב המועדף ביותר אצל השחקנים במשחק, אבל האסטרטגיה הבטוחה של לשלוח כמה טנקים אל עבר היריב לא משתנה כאן, חוץ מזה שתצטרכו להשתמש בה נגד יריב שעושה בדיוק את אותו הדבר.

מבחינת הגרפיקה Blitzkrieg 3 נראה טוב מאוד בהגדרות הגבוהות, אבל בתור משחק אסטרטגיה בזמן אמת, בו המחשב צריך לנהל מאות מודלים של יחידות שלכם ושל היריב, הגרפיקה היא לא שיא הטכנולוגיה, ולמרות שכן ראינו גרפיקה מתקדמת יותר במשחקים בסגנון זה, היא מספיקה די והותר. מבחנית הפסקול והסאונד, ראיתי טובים יותר, אבל ראיתי גם פחות, אז יחד עם אותו הטיעון שלי לגבי הגרפיקה – לא מדובר בשיא, אבל הפסקול מספיק לצורך שהוא מנסה לספק.

בשורה התחתונה, Blitzkrieg 3 הוא די… ניחשתם נכון, ממוצע – המשחקיות קצת משעממת יחסית למשחקים מאותו הסגנון, אבל עדיין יכולה להציע שעות של הנאה עם יותר מ-70 משימות שונות, יותר מ-200 יחידות שונות, ויותר מ-20 מפקדים "אגדיים", הפסקול והגרפיקה לא יפילו לכם את הלסת, אבל אפשר גם מהם להנות לא מעט. אז אם אתם מחפשים משחק אסטרטגיה בזמן אמת קליל, במחיר שלא יכאב לכם בארנק, תנו ל-Blitzkrieg 3 ניסיון.

Blitzkrieg 3

משחקיות - 6
גרפיקה - 6
סאונד - 5

5.7

ממוצע

לא משחק האסטרטגיה הגדול והמטורף שציפינו לו, אבל כן משחק היסטורי ומעניין לאוהבי הז'אנר שמחפשים משחק קליל עם אסתטיקה מעניינת.

User Rating: 0.6 ( 1 votes)

אודות לידור כלפון

בן 20, עורך גיימינג ראשי באתר. משתדל לשחק בהכל מהכל ובעיקר בכל מה שקשור למחשב האישי ול-Nintendo. לא יכול בלי טיפת YouTube על הבוקר וחי בעולם הגיימינג והחומרה כמעט כל חיי.

השאר\י תגובה