RIDE 4

על שני גלגלים בסגר – ביקורת המשחק RIDE 4

עוד משחק מירוצים, עוד משחק מירוצי אופנועים , עוד משחק של חברת Milestone, לאחר שבמאי האחרון סיקרנו את MotoGP20 של החברה, אשר זכה לציון 7.5, הפעם מגיע האח הקטן שלו, RIDE שיצא לראשונה בשנת 2015 והיום אנחנו נסקר את הכותר החדש בסדרה RIDE

ב-2015 הגיע לעולם חובבי המרוצי אופנעים המשחק RIDE, אח צעיר ל-MotoGP, כותר הדגל של חברת Milestone, החל את דרכו ללא מספר גדול של רישיונות על מסלולים, חברות אופנועים וכמובן על נהגים אך לאט לאט ביסס את מעמדו כי משחק עם גרפיקה משובחת ואיכות משחק גם כן מה שגרם לו על אף חסרונות הרישיונות לגבור על מתחריו המוכרים יותר. בחמש השנים שחלפו מאז, Milestone שחררה את RIDE הראשון החבה, הוסיפה, פיתחה מחדש ושינתה כמעט את כל מנוע המשחק על מנת להגיע לתוצר מעולה. עם מסלולים, מרוצים ואופנועים נוספים, RIDE 4 בהחלט מבסס את מעמדו כי אחד ממשחקי מרוצי האופנועים הטוב ביותר בשוק כיום.

Ride 4 הוא אחד ממשחקי המרוצים המשובחים בשוק
Ride 4 הוא אחד ממשחקי המרוצים המשובחים בשוק

RIDE 4 לא משנה את ספר החוקים, הוא לא משנה את מבנה משחקי המרוצים או ממציא דרך חדשה וחדשנית למשחקים מסוג זה אבל חברת Milestone האיטלקית (אין על המדינה הזאת בספורט מוטורי) שואפת לחדד ולשפר כל שנה את הסדרה. המשחק החדש מלא בכל טוב, באופנועים אמיתיים ומאוד מאוד מוכרים, אתם תוכלו להתחרות בהם סביב כל מסלולי המרוצים המוכרים בעולם.

אמנם לא כל הזמן עקבתי עם הסדרה, אבל אני כל פעם מחדש מופתע למדי מהתפוקה של Milestone. החברה שמאוד מנוסה בתחום האופנועים הביאה שיפור עצום בעיצוב ונראות האופנוע מהמשחק הראשון אשר יצא בשנת 2015 ועד למשחק הנוכחי, השיפור נראה לעין והתוצאה דומה לגלריה אשר צולמה על ידי טובי הצלמים. תוכלו להשקיע שעות בגלילה וביצוע סיבובי 360 סביב האופנוע בממשק המשחק, תוכלו להשקיע שעות על גבי שעות בהתאמת האופנוע כפי שתמיד חלמתם כי זה יראה לכם כל כך מציאותי.

עכשיו אנחנו שואלים, איך זה יראה בקונסולות הדור הבא. החברה הכריזה שהמשחק יצא לקונסולות הדור הבא של Sony ו-Microsoft בתחילת ינואר. שם, ככל הנראה ההוויזואליה תהייה  אשליה שזה אמיתי יותר מהרגיל.
שימו לב למבחר האופנועים והנראות שלהם בסרטון היוטיוב שהחברה שחררה:

אז בכל הנוגע למשחקיות, זה עדיין מסובך לשלוט כי בכל זאת מגיע הרבה כח מהצמיגים. אתם תראו את עצמכם עולים על שולי הדרך לא פעם אחת, תראו את עצמכם מאיטים לכמעט מינימום מהירות על מנת לצלוח את המרוץ בבטחה. המשחק מרגיש מציאותי וגורם לכם להרגיש יותר ויותר מעורבים במשחק עצמו, יש בזה סוג של עקביות כי ככל שתשחקו במשחק ותתאמנו עליו, תראו את עצמכם משתפרים וכמובן משפרים את הזמנים שלכם על המסלולים השונים

במגע עם רוכבים אחרים, החברה יצרה מערכת בינת מלאכותית העונה לשם ANNA, אתם תחוו תזוזות ולפעמים אף הפלות מהשחקנים המתחרים, לשחקן חדש בז'אנר משחקי מרוצי האופנועים יהיה קשה תחילה להבין שכל נגיעה יכולה לגרום להפלה של הכלי, ההתנגדות של הבינה המלאכותית פה מאוד ריאליסטית ואף קצת קשוחה, אודה שחלק מהדברים היו מרגישים קשים מדי בהתחלה. הבלמים מגיבים לזמן הלחיצה על הבלם וכמובן הגלגלים והבלמים יושפעו ממהירות הנסיעה נכון לרגע הלחיצה. מה שזה מוביל שתצטרכו לדעת להאט עוד לפני סיבובים ולא רק בתוך הסיבוב. למרבה המזל כיאה למשחק מרוצים, גם כאן חברת Milestone הביאה את ה"פלאשבקים", בעת נפילה שכזו תוכלו להשתמש בזה ולחזור מאות מטרים אחורה, טרם הנפילה, אתם תראו את עצמכם מרוצים ברגע שתרגישו שהם לא חיוניים יותר.

כעת, תוכלו לבצע מרוצים על כל מסלול ביום ולילה ואפילו מסלול שיעבור לכם בין החושב לאור ולהפך, שלא נדבר גם על כל מזג אוויר אפשרי שמגיע גם הוא בצורה דינמית, זריחה חידה יכולה להיות בתחילת המשחק ולאחריה יבוא ערב חשוך שילווה בשקיעה מרהיבה. בזמן מרוצים בסיסים לא תוכלו להבחין במצבים דינמיים שכאלה, מצב כזה תוכלו לראות רק במהלך אירועי סיבולת ארוכים או אם אתם תבצעו הגדרה של אירוע מרוץ יחיד משלך ותשחקו עם ההגדרות.

אם כבר מדברים על זה, RIDE 4 מוסיף שחיקה מדויקת של צמיגים ושימוש בדלק, בעיקר עבור מרוצי הסיבולת האמורים לעיל. מרוצים שכאלה יכולים להימשך בהתאמה אישית החל ממרוץ של 20 דקות אשר תשתמשו פעם אחת בעמדת הטיפולים, ועד למרוץ של 24 שעות קשוח, אמיתי, במהלך אירועים שכאלה אתם עוברים בין מצבי המנוע, דבר בלעדי למשחק RIDE 4, בו תוכלו לבצע חסכון של דלק. כמובן שתוכלו גם לבצע התאמה של הצמיגים למזג האוויר ולעמידות הצמיג בזמן המרוץ. דבר שחשוב מאוד במרוצים ארוכים.

יכולת ה"ניהול מנוע" היא תוסף שיעזור לכם לנהל את האופנוע שלכם בצורה נכונה וכמובן שבסופו של דבר יעזור לכם להתמודד עם המסלול בקלות יתרה ואף לנצח. אל תשכחו שבזמן המרוץ הדלק יכול להיגמר, דבר היוביל להפסקת המרות עבורכם וכמובן הפסד.

מצב הקריירה, אחד הדברים החשובים במשחקי מרוצים, הוא מצב רגיל בז'אנר, גם כן, תצטרכו להכין את הרוכב שלכם ולהתאים אותו אישית. תצטרכו לעלות בסולם הרישיונות, לכל רישיון יש את האירועים הייחודיים לו וכמובן הקושי הייחודי לו. צורת הסולם תעזור לכם להסתגל למשחק, להגיע באמת מוכנים לגולת הכותרת של המשחק, הרמה הגבוהה בסולם – הליגה העולמית.

במצב הקריירה, תוכלו להתמודד על גביעים וזכייה בכאלה פותחת לכם אירועים נוספים כמובן. ברגע שתגיעו למצב האחרון האירועים יוחלקו על פי סוג האופנוע וכמובן ההספק שלו. השדרוגים יחסית זולים במשחק וככל שתשחקו תבינו שכבר לא יהיה לכם שימוש כל כך ב"כסף" שתרוויחו בו, המשחק לא קמצני ונותן לך את האפשרות לנצל את הנקודות בחוכמה. סיום במקום ראשון במרוץ נחשק יכולה להביא לך מספיק "כסף" לקנות מספר רב של אופנועיים.

במשחק RIDE 4 תוכלו להרוויח כסף ולקנות אופנועים במהירות
במשחק RIDE 4 תוכלו להרוויח כסף ולקנות אופנועים במהירות

לבחירת המסלול גם כן יש חשיבות, תוכלו לראות שם מסלולים מוכרים כמו סוזוקה וטסקובה היפניים אך גם את מסלול הכביש באטלנטה ארצות הברית. הרשימה מגוונת ומרשימה ללא צל של ספק, תוכלו למצוא מסלולי כביש, שטח קל, רחוב , מסלולים מעגליים וישרים יתר, מסלולים מישוריים ומסלולים הררים. מציע לכם לנסות כמה מסלולים פחות מוכרים, עם התאמת מזג האוויר המשתנה זה יגרום לכם הנאה מרובה!

בנוגע לסאונד המשחק, כאן Milestone לא מגלה יתרון מול המתחרות, לפעמים בעת מרוץ יהיה שקט שאפילו את האופנועים לא תשמעו, מלבד זאת, רעשי המנועים נשמעים טיפה לא אמינים, במיוחד לחובבי הז'אנר. עוד דבר שלוקה בחסר, זה מצב המרובה משתתפים, המצב שעלה לאוויר בשנת 2018 עדיין לא מתקדם מספיק, RIDE 4 לא מביא שינוי גדול, בלובי תוכלו למצוא את כל סוגי הליגות הקיימות, האליפויות, הגביעים ודירוג הנהגים שקיימים בעולם. תוכלו לבקש להתחרות עם משתמשים אחרים ו/או להיכנס למרוצים המתקיימים בזמן הכניסה ללובי. למשחק יש שרתים יעודים, כפי שיש לכל משחקי החברה אבל לצערנו הרשימת משתתפים נמוכה מה שגורם לכך שמציאת משחק תכך לכם כמה דקות. בזמן המשחק לא תחוו תקיעות, כיאה לשרת פרטי. המשחק יהיה מהנה אף יותר אך לא תקבלו שום תמריץ או רצון לשחק ברשת ולא במשחק רגיל.

לסיכום, RIDE 4 הוא משחק טוב לחובבי הז’אנר. כלא כמו שאר משחקים בסגנון, הוא מביא עולם רחב של אופנועים ומסלולים, עם גרפיקה מעולה זה משתלב מעולה יחד. חבל שבנושא המשחק מרובה המשתצפים אין לו יתרון מול האחרים, מה גם שמספר השחקנים נמוך (יכול להיות בגלל שכתיבת הסיקור הייתה טרם יציאת המשחק ובימיו הראשונים באוויר). מצב הקרירה נחמד אך קל יחסית להגיע לכל הדברים שבחנות.

RIDE 4

ציון סופי - 7.5

7.5

טוב

משחקיות מהנה וגרפיקה עוד יותר. מגוון רחב של מסלולים ואופנועים אבל מצב רשת לוקה בחסר ומשחק שתסיימו אותו מהר יותר ממתחריו.

User Rating: 3.5 ( 2 votes)

אודות טל סלע

נשוי +2 שהוא גיימר, פתחתי את האתר בשנת 2011 כדי לתת מענה בעברית לתכנים שאני אוהב. משחק על קונסולת הסוני 4, אוהב משחקי ספורט, FPS ומירוצים. אישתי אומרת שאני מכור - מחמאה מבחינתי

השאר\י תגובה