הגודל כן קובע – סיקור מסך ASUS ROG Swift PG35V

מישהו אמר גדול, מהיר, איכותי ויפייפה? אם כן כדאי שתכירו את המסך שיענה על כל הדרישות האלה. הכירו את ה-ROG Swift PG35V

מסכי מחשב גדולים הם מזמן לא דבר חדש והיום שלל חברות משחררות לאוויר העולם מסכי מחשבים בגדלים עצומים במיוחד בשילוב עם טכנולוגיה מהירה, איכותית ופורצת דרך. התוצאה היא מסכי גיימינג גדולים במיוחד, שמאפשרים הצגה של משחקים בקצב רענון מהיר לטובת הגדלת חווית המשחק ככל שרק ניתן. ישבתי לבדוק את ה-ROG Swift PG35V, מסך מחשב גדול ועוצמתי מבית חברת ASUS. האם גודל המסך משנה את חווית המשחק ברמה רצינית? הגיע הזמן לגלות.

בתור התחלה אגיד שאמנם זהו לא המוצר הראשון שמגיע לידי מחברת ASUS אך בכל פעם שמגיע אליי מוצר שלהם אני מופתע מחדש מהדרך בה הם אורזים ומציגים את המוצרים שלהם. כל מוצר של חברת ASUS ושל מותג ROG בפרט מגיע עם קופסה שמשדרת "אני מוצר פרימיום", וה-PG35V הוא ללא ספק מוצר פרימיום.

פתיחת הקופסה:

בתוך הקופסה נמצא את כלל הדברים הרגילים שנמצא בכל מסך והם כמובן כבלי מתח, כבל HDMI וכבל DP ושלל ניירות ומדריכי הפעלה.
מלבד מה שציינתי מעלה, נמצא בתוך הקופסה מספר עיגולי אקריליק ייעודיים לטובת יצירת מופיע אור אישיים עליהם ארחיב בהמשך.

המסך עצמו גדול וכבד במיוחד, במשקל של כ-13 קילו כאשר מחוברת אליו הרגלית. הרגלית מתחברת בקלות באמצעות בורג אחת לתחתית זרוע המסך והיא מרגישה לרוב יציבה, אפילו שהיא לא נראית יציבה בכלל. זרוע המסך כוללת חור ייעודי לטובת ארגון הכבלים והוא ללא ספק עושה את מטלת ארגון הכבלים לקלה יותר.

על מנת להפעיל את המסך נזדקק למתאם חשמל ייעודי של המסך, שמגיע בקופסה. לצערי זוהי דרך מאוד ידועה של חברת ASUS, ובכמעט כל מוצר רציני שלהם שיצא לי לבדוק מצאתי לבנת חשמל כזו או אחרת שעוזרת להזרים את המתח הדרוש להפעלת המוצר. בהתחשב בכך שהמסך כל כך גדול, הדבר נסלח אך במידה ואין לכם הרבה מקום על השולחן או מתחתיו זה יכול להיות קצת לא נוח להחביא או לסדר את הלבנה העצומה הזו על גבי השולחן שלכם.

עיצוב:

המסך עצמו צועק ROG, כאשר כמעט בכל חלק מרכזי של המסך נוכל למצוא את הלוגו המוכר של המותג. את הלוגו הראשון נוכל למצוא במרכז סנטר המסך, את הלוגו השני נמצא מאחור, כאשר זהו הלוגו הגדול ביותר שיש למסך להציע, והוא כמובן מאיר באורות RGB. את הלוגו השלישי ניתן למצוא בראש הזרוע של המסך. הלוגו זוהר בצבע אדום ואי אפשר לשנות את צבעו, דבר שמעט מאכזב בהתחשב בעובדה שכל אלמנט אור אחר שיש למסך להציע מאפשר RGB. את הלוגו הרביעי נוכל לבחור אם להראות או לא כיוון שהוא חלק מאחת התוספות היותר "גיימריות" שיצא לי לראות במוצר מחשב אי פעם.

הלוגו השלישי הוא למעשה קרן אור הממוקמת בתחתית הזרוע של המסך, דבר שמאפשר הקרנה של שלל ציורים ועיצובים על פני השולחן שלכם. הקרן כמובן מאירה באורות RGB, ומלבד הלוגו של ROG שמגיע עם המסך, תוכלו לחתוך וליצור בעזרת שלושת עיגולי האקריליק עליהם דיברתי קודם לוגואים ועיצובים משלכם. שמחתי לגלות שבמידה ואני לא רוצה בקרן האור הזו המסך מגיע עם מכסה ייחודי שמונע מהאור לצאת.

השליטה בכלל מופעי האור של המסך הינה באמצעות התוכנה הייעודית Asus AURA Sync, שמלבד שליטה באורות תאפשר לכם לסנכרן את מופעי האור עם מוצרים תומכי AURA על מנת לקבל מראה אחיד ואיכותי.

המסך מאפשר התאמה של זווית וכן התאמה של גובה, אך לא מאפשר סיבוב על צירו לטובת פורמט צידי, ככל הנראה בגלל גודלו העצום.

חומרה:

אז ה-ROG Swift PG35V שלנו הוא למעשה מסך בגודל 35 אינץ' הכולל פאנל VA, יחס ניגודיות של 2500:1, פאנל קעור בזווית של 1800R, תמיכה ב-HDR10, תמיכה ב-GSYNC, זמן תגובה של 2MS, קצב רענון של 180Hz עם אפשרות המהרה לעד 200Hz ורזולוצייה של 3440×1440, שהיא למעשה רזולוציית 2K בפורמט רחב. פאנל המסך מתפרש לכל גודלו, וגבולות המסך דקים מאוד. כמו כן אין חלקי פלסטיק בכלל בקצוות המסך (מלבד לסנטר המסך), מה שהופך חיבור של כמה מסכים יחד לקל, נוח וכן יניב תוצאה מקצועית ויפה במיוחד.

בכל הקשור לחיבורים, המסך מגיע עם חיבור HDMI אחד, חיבור DP אחד, שקע רמקולים או אוזניות 3.5 מ"מ, שתי יציאות USB לחיבור מוצרים שונים המופעלים על ידי כבל USB שמתחבר למחשב שלכם.

כשהתחלתי לחבר את המסך למחשב שלי גיליתי את התכונה הראשונה שלא אהבתי כלל והיא כמות חיבורי הוידאו. כגיימר שמרבה לנסות ולשחק בכלל הפלטפורמות, יש ברשותי 2 קונסולות וכן מחשב אישי. העובדה שיש שני חיבורי וידאו בלבד ממש מאכזבת, כיוון שאם אי פעם ארצה לשחק בקונסולה אחת ואז להחליף לאחת אחרת אצטרך לנתק ולחבר את חיבור ה-HDMI בכל פעם. ישנם מסכי גיימינג רבים שכוללים יותר משתי יציאות וידאו ובמסך פרימיום כמו זה זוהי ללא ספק בעיה.

המסך עצמו כולל ג'ויסטיק קטן בצד ימין של המסך וכן מספר כפתורים המאפשרים שליטה בכלל התפריטים של המסך. התפריטים של המסך עניינים ומדויקים והשליטה בהם נוחה עם הג'ויסטיק או הכפתורים. בתפריט נוכל לבחור איזו יציאת וידאו תוצג על המסך, נוכל לשלוט על קצב הרענון של המסך, להוסיף כוונת מובנית וכן לשלוט על הבהירות ועל שלל תכונות נוספות של המסך כגון מצב Low Blue Light ומצב HDR.

אחד הדברים אליהם נחשפתי בפעם הראשונה במהלך השימוש שלי במסך הוא תקן HDR, שמעצים את איכות התמונה באמצעות צבעים עמוקים ויפים יותר. ההבדל בין מצב רגיל למצב HDR מורגש באופן ברור, ואני לא רואה איך אני חוזר להשתמש במסך נטול HDR לאחר השימוש שלי בתקן זה.

חווית השימוש:

את המסך כמובן בדקתי עם המחשב שלי וכן עם קונסולת ה-PS4 וה-Nintendo Switch. חווית השימוש על גבי המחשב מעולה, והמסך מעביר צבעים חדים וחיים במיוחד. כמו כן, קצב הרענון הגבוה גורם לתנועה במהלך המשחק להיות חלקה ואיכותית, דבר שרק מעצים את חווית השימוש. במהלך צפייה בסרטים אין יותר מידי שינוי, בעיקר בשל העובדה שרוב הסרטים בהם ניסיתי לצפות אינם תומכים בפורמט Ultrawide, מה שגורם לתמונה להיראות כאילו רצה על גבי מסך FHD רגיל.

יחד עם כל הדברים הטובים ישנם מספר דברים רעים כאשר הגדול מבניהם היא העובדה שזוויות הצפייה של המסך לא מאוזנות כלל. בשימוש עם המחשב וכן עם הקונסולות יכולתי לזהות בבירור נקודות אור חזקות באזורים שונים במסך, גם כאשר ישבתי ישר מולו ללא אור חיצוני שיפגע באיכות התמונה. בנוסף, התבוננות במסך בזוויות שונות לרוב לא הניב תוצאות תמונה מדהימות. כל זה נובע מגודל המסך העצום של 35 אינץ' וכן מהפאנל הקעור שיש למסך. במידה ואתם שוקלים לקנות את המסך הזה אמליץ לכם לבדוק אם יש לכם מספיק מרחק מהמסך כאשר אתם יושבים מולו, על מנת לקבל את איכות הצפייה הטובה ביותר.

בשימוש עם קונסולת ה-Switch לא היו בעיות גדולות, אך כמובן שבמשחקים מסוימים שרצים בפחות מ-1080P במצב נייח כגון The Witcher III, המסך לא החמיא למשחק כלל.

לעומת ה-Switch, חווית השימוש במסך בשילוב עם קונסולת ה-PS4 הייתה לא פחות ממדהימה, בעיקר עקב היכולת של ה-PS4 לתמוך בתקן HDR. בין רגע הצבעים וכן איכות התמונה של המשחק הפכו למדהימות, דבר שאפילו עזר לי בקליטת פרטים נוספים שלאו דווקא הייתי שם לב אליהם עם מסך ללא תקן HDR.

סיכום:

בסופו של דבר במידה ואתם מחפשים מסך חדש ועוצמתי, ה-ROG Swift PG35V יענה ללא ספק על רוב הדרישות שלכם. יחד עם זאת, חשוב מאוד לבדוק היכן יוצב המסך, מה מרחק הצפייה שלכם ממנו והאם גודלו יהיה לכם נוח. לטעמי 35 אינץ' הוא גודל גדול מידי לשימוש על גבי שולחן מחשב כאשר יושבים ממש אל מול המסך, אך כמובן שלכל אחד יש את ההעדפות שלו בתחום זה. פרמטר נוסף ולא פחות חשוב הוא כמובן המחיר, שעומד על כ-13,999 שקלים. זהו ללא ספק מחיר מאוד גבוה ואם התנאים בהם יעשה שימוש במסך לא יהיו אופטימליים יכול להיות שהתמורה לאו דווקא תשתלם לכם. בסופו של דבר, הPG35V הוא מסך מחשב אידיאלי לגיימרים שאוהבים מסכים גדולים, מהירים ואיכותיים במיוחד, רק חשוב לשים לב לתנאים בהם יוצב.

המסך יהיה זמין לרכישה החל מחודש דצמבר.

ROG Swift PG35V

אריזה ואנבוקסינג - 9
עיצוב ותוספות - 8
חיבורים ופיצ'רים - 6
ביצועים - 8

7.8

טוב מאוד

מסך מחשב איכותי במיוחד במידה ויש לכם את המקום והדרך הנכונה להתייחס אליו.

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. בעברו היה גם כתב הטכנולגיה והמשחקים של אתר ynet. רועי הוא טכנאי מחשבים, גיימר ותיק וגיק משכמו ומעלה. כיום הוא משמש כאיש מערכות מידע בחברת המשחקים הישראלית Gliding Deer.

השאר\י תגובה