Samsung Developer 2018 – סיכום כנס

במהלך כנס המפתחים השנתי שעורכת Samsung במטה החברה בכל שנה (8.11.2018) חשפה החברה מידע מעניין וחשוב בנוגע לטלפון המתקפל הראשון, Bixby למפתחים ואף לגיימרים

אין ספק שהרעיון עבור טלפון מתקפל היה למשך שנים ארוכות רק חלום או רעיון של משוגעים אך בתקופה האחרונה זה היה נראה כאילו אותו חלום הופך וקורם גידים סביב עצמו ולשמחתנו, אותו גוף שהפך את החלום למציאות הוא לא אחר מ-Samsung. במהלך תערוכת המפתחים השנתית שעורכת החברה במטה החברה שבסן פרנסיסקו חשפה החברה  פרטים חדשים אודות המכשיר המתקפל המיוחל, מספר שיפורים לעוזרת האישית Bixby, שיפור לממשק המכשיר ואף פלטפורמת ה-Internet Of Things.

אני לא היחיד שרואה אותו נשבר לי בכיס כן?

נתחיל בפיל שבחדר, מכשיר הסמארטפון המתקפל של החברה שבמהלך הכנס חשף נציג החברה את שמו של המסך החדשני של החברה, הכירו את ה-Infinity Flex Display. התצוגה החדשה הינה פרי עבודתם של כ-450 מהנדסים במשך שנתיים וחצי והיא זאת המאפשרת לסמארטפון להתקבל בצורה אותה הציגה החברה באירוע, ומה שמאפשרת לו להיפתח אפילו לצורת טאבלט.

החברה אף ציינה שהמעבר בין המצבים ילווה בהנפשה מותאמת כזאת או אחרת ואף ציינו שלאחר המעבר למצב טאבלט המשתמש יוכל להריץ עד לכ-3 יישומים במקביל אחד ליד השני. כשנשאלו למצב האב טיפוס החברה ענתה כי היא מודעת שזה הוא לא מוצר מוגמר ואף יידעה אותנו בכך שהיא נמצאת בשיתוף פעולה עם גוגל ומפתחי אפליקציות Android שונות על מנת להתאים את הממשק של המכשיר. החברה אף חשפה במעמד המכשיר את הממשק החדש שירוץ על  גבי הסמארטפון הנקרא One UI, עיצוב שלדעת החברה יישמור על מינימליסטיות וזאת בזמן שכל התוכן היום-יומי שלכם יימנצא בחלק התחתון של המסך וזאת על מנת לאפשר שימוש נוח ביד אחת במצב הקיפול של המכשיר. מבחינת שיחרור גרסאת Beta אין עדיין תאריך קונקרטי אך החברה ציינה שהממשק יהיה זמין בארה”ב, גרמניה וקוריאה עבור בידקות והצעות קהילה מספר שבועות לפני ההשקה הרשמית.

Bixby…. שמישהו ייתן לה בראש

בנוסף למסמר הערב המתקפל Samsung גם הציגה מספר שידרוגים לעוזרת האישית המסתכלת Bixby. העוזרת המשודרגת כעת תוכל לעבוד על גבי מספר פלטפורמות שונות כגון מוצרי בית חכם, טלוויזיות ועוד. על מנת לאפשר ליצרנים ומפתחים עצמאים התאמה מלאה של Bixby למוצרם החברה השיקה את Bixby Developer Studio שיהווה כ-DevKit עובר פיתוח עצמאי של כלים עם העוזרת האישית החדשה. הפיצ’רים החדשים שאותם ייפתחו המפתחים ( * בא דאם טסס * ) ייקראו Bixby Capsules שאותם המפתחים יוכלו לשחרר בחינם או בתשלום דרך חנות חדשה שתיפתח בקרוב תחת השם Bixby Marketplace. בנוסף, החברה אף ציינה כי החל מהחודשים הקרובים העוזרת הקטנה תתמוך בשפות נוספות: אנגלית-בריטית, צרפתית, גרמנית, איטלקית ואף ספרדית.

את האירוע סגרה החברה עם אנקטדוטה קטנה עבור מוצרי הבית החכם כשגם בפינה הזו Samsung מאמצת דרך דומה ל-Bixby כאשר החברה השיקה את פלטפורמת הפיתוח SmartThings Developer Workspace הכוללת בתוכה מספר פיצ’רים מעניינים כגון SmarThings Cloud Connector, Device Kit ו-Hub Connector. המפתחים שייזכו לגישה לתוכנית ה-Works With SmartThings (או בר”ת – WWST) יוכלו להינות מגישה נוספת אל מומחים בתחום מוצרי ה-SmartThings של החברה עצמה שייספקו להם את כל המשאבים הדרושים.

 

אודות אור כהן

משנה לעורך הראשי בקטגוריית חומרה מנתניה אם אני לא כותב אני כנראה רואה סרט מדע בדיוני או משחק במשהו שקיבל ביקורות שליליות

השאר\י תגובה